Amfetamín z P2NP prostredníctvom komplexu borohydrid + meď 2022 - otázky

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Našiel som to na stránke dread a zrejme to odtiaľ získal op z dread. Na týchto fórach som však presnú metódu nenašiel. (Existujú podobné, ako napríklad "jeden hrniec 1 kg syntézy" Williama Dampiersa, ktorý sa zdá byť prakticky rovnaký).

Mohol by sa nejaký skúsený chemik zapojiť a povedať mi, či by s touto metódou mohli byť spojené nejaké toxické výpary alebo vážne bezpečnostné obavy:


Pôvodný extrakt:

Aktualizovaný postup: Amfetamín z P2NP prostredníctvom komplexu borohydrid + meď 2022

Táto trochu novoobjavená metóda je jedným z najväčších úspechov tajného chemického podsvetia. Tiež je to jedna z najjednoduchších a relatívne nováčikovsky priateľských reakcií, ktoré existujú na výrobu drog. Nevyžaduje si žiadne veľmi toxické chemikálie, ako sú ortuťové soli. Je pomerne šetrná, má veľmi vysoké výťažky a funguje veľmi dobre aj v mierke < 1 gram.

Videl som nejaké zmienky o tejto metóde tu na darknete, čo som NEVIDEL, sú nejaké autorské tituly alebo odkazy. Ak neuvádzate odkazy, v skutočnosti nerobíte vedu. Kontinuita spolupráce je nevyhnutná.

Úžasné aplikácie komplexov borohydridu a prechodných kovov sa objavili už v roku 1990 v jednej kórejskej časopiseckej publikácii. Niektoré zmienky o použití kovovej medi namiesto ortuti sa objavili na niektorých fórach, ale nakoniec sa vytvorilo veľmi veľmi dlhé kolokačné vlákno na známom anglickom fóre o chémii liečiv a na známom ruskom fóre. Ak by ste sa chceli dopátrať po stopách pôvodného obsahu, môžete na to veľmi ľahko prísť prečítaním uvítacieho príspevku tohto sub.

Chemik známy ako Testex začal túto metódu pre amfetamín. Veľkú zásluhu na tom, že táto metóda rozkvitla, má chemik známy na rôznych stránkach jednoducho ako Carl. Citovaný postup sa pripisuje Fastbreakovi, ďalšiemu súčasníkovi.

Potrebné pozadie:


Napriek tomu, že ide o postup veľmi priateľský k nováčikom, nebudete schopní len tak si prečítať tento zápis a reprodukovať výsledky bez VELMI základných znalostí chemického postupu. Zápis predpokladá, že ste s ním oboznámení:

* Základné chemické laboratórne techniky a terminológia. Mali by ste poznať metrické miery a váhy. Mali by ste rozumieť molárnym hmotnostiam, molárnym pomerom a vedieť, ako vykonať vlastné výpočty pri čítaní publikovaných postupov, ktoré uvádzajú len molárne množstvá.

* základné laboratórne zručnosti a vedomosti v oblasti chémie liečiv, ako je premývanie rozpúšťadlom, extrakcia kvapalina-kvapalina, acidobázická extrakcia, jednoduchá destilácia, rekryštalizácia, analýza činidiel a teploty topenia

* Zdroje na získanie požadovaného prekurzora P2NP, požadovaných činidiel, borohydridu sodného alias NaBH4 a síranu meďnatého alias CuSO4.

* Zdroje na získanie požadovaných rozpúšťadiel a činidiel na báze/kyseliny vrátane etanolu alebo izopropanolu, destilovanej vody, kyseliny sírovej potravinárskej kvality alias H2SO4, lúhu potravinárskej/laboratórnej kvality alias hydroxidu sodného alias NaOH

*Minimálne laboratórne vybavenie. Budete potrebovať varnú dosku + magnetické miešadlo, reakčnú nádobu, vhodné laboratórne sklo na prípravu a čistenie, vedecké teplomery a veľmi sa odporúča mať destilačnú súpravu na účely refluxu počas reakcie a jednoduchej destilácie s vodnou parou na obnovenie prečisteného amfetamínu po dokončení.

*Je možné to urobiť aj bez destilačného zariadenia, ale len v malom rozsahu a riskujete zdravie každého, kto konečný produkt skonzumuje. Takisto je oveľa pravdepodobnejšie, že reakcia zlyhá alebo sa vymkne spod kontroly. Zaobstarajte si destilačné zariadenie.

Postup:

(priama citácia z originálu)


Potrebné číslo P2NP cas: 705-60-2



80 g EtOH 96% (1%MEK), čo je ~100 ml
40 g H2O
5,2 g NaBH4
bolo skombinované.

potom sa za silného miešania pridalo 10 g P2NP (rozomletého na jemný prášok) v malých dávkach.

Potom sa zmes nechala miešať 40 min.

potom sa zmes zahriala na 65 °C a pridalo sa ďalších 5 g NaBH4, potom 1,5 g CuSO4*5H2O (rozomletého na jemný prášok).
Výsledkom bolo prebublávanie, pripojený spätný chladič a zmes sa nechala miešať 15 min, kým neprestala prebublávať, potom sa zmes refluxovala 30 min.

Po ochladení sa pridalo 47 g HCl (31 %) spolu s vodou z vodovodu, aby sa banka naplnila.

EtOH sa vydestiloval.

ochladený, zásaditý s 20 g NaOH v ~ 50 ml H2O.

Amin sa vydestiloval parou. Neutralizoval sa H2SO4 a odparil sa.

Produkt bol taký biely, že som sa rozhodol prášok nepremývať.

Výťažok: presne 10 g amfetamín sulfátu 88,56 %.



Dôležité poznámky:



Osobitná poznámka: Hoci autor v postupe výslovne uvádza "voda z vodovodu", ide o polosarkastický metajazyk zabalený do vrstiev a vrstiev vnútorných vtipov. Používajte len destilovanú vodu, prosím. Ďakujem /u/socat2me


Hlavným bodom zlyhania tejto metódy bude čistota vášho P2NP. Či už ste si ho kúpili, alebo vyrobili sami, v priebehu rokov bolo zaznamenaných nespočetné množstvo zlyhaní a takmer vo všetkých prípadoch boli príčinou nedostatočne čisté kryštály P2NP. Dôrazne sa odporúčajú 2 alebo 3 rekryštalizácie žltých kryštálov.

Dôvodom etanolu+MEK, ktorý spomínal autor, bolo to, že tento sa predáva vo väčšine drogérií ako neizopropylalkohol na potieranie. Izopropylalkohol je však tiež výbornou voľbou ko-rozpúšťadla.

Pre túto jedinečnú reakciu je nevyhnutný ~ 6-násobný molárny prebytok borohydridu.

Neodporúčaná alternatíva laboratórneho vodou chladeného kondenzátora pre reflux počas samotnej reakcie, ako aj pre destiláciu parou počas následnej extrakcie A/B sa môže nahradiť reakčnou nádobou s vysokým hrdlom, možno s ventilátorom fúkajúcim na hrdlo pre "reflux chudobného človeka", a potom jednoduchou extrakciou rozpúšťadlom A/B namiesto destilácie amfetamínovej bázy parou. POZOR, je veľmi dôležité úplne odstrániť všetky stopy komplexu medi z čohokoľvek, čo bude požité človekom. Destilácia je na tento účel ideálnym riešením, ale dôkladná extrakcia rozpúšťadlom s dobrými znalosťami a skúsenosťami s extrakciou kvapalina-kvapalina je možnou alternatívou. Boli ste varovaní.

Pokročilé:


Ten istý systém možno použiť aj na podobné alebo analogické prekurzory. Existujú správy o fluóramfetamíne, MDA/MDP2P, 2C-X, pseudoefedríne, TMA a ďalších drogách a prekurzoroch úspešne vyrobených prostredníctvom tohto reagenčného systému.

Uzavrime raz a navždy historické knihy pre redukciu ortuťových solí!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mohol by sa niekto z profesionálov, ako napríklad Patton alebo Dampier, zapojiť a podrobnejšie vysvetliť túto metódu a informovať nás o prípadných zdravotných rizikách, ktoré môžu byť so syntézou spojené?
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Len si dávajte pozor na NaBH4 a vodu. Pri reakcii medzi nimi vzniká veľa tepla a plynu, berte to do úvahy. Reakčnú banku musíte udržiavať otvorenú so spätným chladičom. Taktiež používajte dobre vetrané pracovisko a nepoužívajte otvorený oheň vedľa tejto reakcie z dôvodu, že sa uvoľňuje H2.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Vďaka Pattonovi.

Myslíte si, že 30-palcový balón pripevnený k hornej časti spätného chladiča stačí na zadržanie plynu pre takú malú syntézu, aká je opísaná v tejto metóde? a aký toxický je tento plyn?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nie príliš, dýchate zmesou plynov s vodíkom =) Nepoužívajte žiadne balóny. Je to nebezpečné, pretože môžete vybuchnúť s vysokou koncentráciou H2 a iskriť.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

čo môžem urobiť, aby som zvládol h2, ktorý sa vyvíja z kondenzátora v prostredí, ako je kúpeľňa? ak si zaobstarám odsávací ventilátor a potrubie na jeho odsávanie, možno by h2 mohol iskriť vo vnútri ventilátora vzhľadom na to, že je elektrický a produkuje určité teplo. momentálne nemám možnosť urobiť to ani vonku.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Možno umiestnite hadicu od kondenzátora k výstupu vzduchu so silným ventilátorom. Ak teda dôjde k výbuchu, keďže vo vzduchu je tak málo vodíka, výbuch nespôsobí škody.
Rozmýšľam podľa seba, nie som si istý, či to, čo hovorím, je správne alebo nie.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohol by niekto povedať, či sa touto metódou získava levoamfetamín alebo dextroamfetamín?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ide v podstate o rovnakú metódu ako v pôvodnom príspevku s použitím CuCl2. Môže sa niekto z profesionálov vyjadriť, či je CuSO4 pri tejto redukcii horší alebo identický (rovnako účinný)? ďakujem.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

vďaka. po zverejnení otázky som si uvedomil, že to musí byť racemické. potom by som musel izolovať izomér dextroamfetamínu, aby som získal len čistý D-amph.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, majte na pamäti, že je možné použiť aj iné kyseliny ako D-vinnú. skúmal som to a môžem vám o tom povedať viac, ak potrebujete pomoc. na zdravie
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

áno, prosím. ak chcete, pošlite mi pm.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohol by mi niekto povedať, či je použitie 35-36 % HCL namiesto 31 % HCL v poriadku?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Pripravujem sa na túto syntézu, ale stále mám obavy z borohydridu sodného.

Budem vďačná za akúkoľvek pomoc:
nie je nebezpečné pridať ho do banky so 40 g H2O?

a čo môžem urobiť, aby som zmiernil riziko vystavenia borohydridu sodného vzdušnej vlhkosti, keď otvorím nádobu s ním a pridám ho do roztoku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kolega, obávate sa zvyškovej vlhkosti vo vzduchu, keď sa chystáte vystaviť zlúčeninu čistej vlhkosti 🤯
Borohydrid sodný nie je pyroforický a v priemysle sa široko používa najmä v Európe a USA, zatiaľ čo v Ázii sa uprednostňujú iné zlúčeniny. v každom prípade v tejto knihe som čítal, že istá osoba pracovala v závode, kde osobne videla, ako operátori vysypali 25 kg vrecia s touto látkou do zásobníka 12-tonového reaktora, po ktorom nasledovalo pridanie celého obsahu zásobníka v priebehu niekoľkých minút do alkoholového aq. sol, toto je rutina, nemusíte sa ničoho obávať, len si dajte pozor na oči a citlivé kúsky. kontakt s pokožkou tiež nie je veľký problém, ak odhliadneme od toxicity, v tej istej knihe som čítal, že operátori by si kontaminovali ruky a jediné, čo by sa stalo, by bolo dočasné zosvetlenie pokožky a trochu spálenie, ktoré by zmizlo umytím.
Ak chcete byť superbezpeční, môžete pridávať borohydrid za miešania s baňou v chladiacom kúpeli, odobrať ju, aby ste pridali propén, a potom chladiť len v prípade potreby. toto pridávanie môžete robiť v priebehu približne 30 s - 1 m pomocou lievika na tuhé látky a pomaly ho prilievať konštantnou rýchlosťou.
K výbuchu nedôjde, ak si zámerne vezmete zapaľovač na vrch kondenzátora. pri vhodnom vetraní vám nehrozí veľké nebezpečenstvo.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ha, asi som príliš paranoidný.

aký druh ventilácie by bol primeraný? stačí, aby sa h2 odvádzal z otvoreného okna pomocou ptfe rúrky?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
je to prehnané, ale závisí to od rozsahu
ventilátory a otvorené okná alebo možno diy digestor je dostatok pre malý až stredný rozsah
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Konečne som sa dostal k tejto syntéze a som na úplne druhom až poslednom kroku destilácie s vodnou parou, ale mám problém:
Ako zistím, kedy sa všetok amín dokončil destiláciu parou z banky s materským roztokom do zbernej banky?

poznámky:
-Roztok bol pred začiatkom destilácie veľmi tmavý, oranžový. (roztok zaberá asi 3/4 banky).
-na začiatku je roztok v zbernej banke čírej matnej zlatistej farby
-po približne 1,5 hodine má roztok rovnakú farbu, ale myslím, že sa objavili 2 vrstvy (zlatistá vrstva na vrchu a myslím, že priehľadná vrstva so zakalenou takmer látkovou konzistenciou v spodnej vrstve). - (možno je to moja odpoveď)
-Musela som tento roztok dekantovať do zbernej banky, pretože táto banka bola príliš malá, a všimla som si, že v druhom kole destilácie bol zakalený biely, nie oranžový. (ako zakalená limonáda)
 
Top