Amfetamínové soli

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Teória.

Voľná báza amfetamínu získaná syntézou sa mení na formu soli (voľná báza sa môže inhalovať, používať v perorálnej suspenzii a orálne rozpadajúcich sa tabletách (ODT)) na perorálne, intranazálne alebo intravenózne použitie. Amfetamín sa predáva a používa vo forme solí. Zistíme, aké amf. (amfetamínové) soli sú a čím sa líšia.
Získavajú sa hlavne tri soli:
RsJUNaxow9
F4KGr2lzEZ
EhjNmGDHCT
Hneď na úvod poviem, že všetky tri soli sú len biele. Ak je soľ farebná, znamená to, že obsahuje nečistoty. Ak vám niekto povie, že ide o nejakú nezvyčajnú soľ, pošlite vyčistiť a opláchnuť výrobok, ktorý predáva. Všetky tri soli sú teda úplne biely prášok. Fosforečnan a síran amfetamínu sú jemne kryštalické a s vysokou objemovou hustotou, zatiaľ čo hydrochlorid je amorfný, nadýchaný (nízka objemová hustota). Fosforečnan amfetamínu a síran sa dobre skladujú, ale hydrochlorid amfetamínu je veľmi hygroskopický, nasýtený vlhkosťou zo vzduchu a šíri sa, skladuje sa len v uzavretom obale bez prístupu vzduchu. Pokiaľ ide o silu, tak tá jedna soľ je "lepšia", "silnejšia" ako iná. Molekula amfetamínovej soli sa skladá z dvoch častí, z molekuly amfetamínu (katión) a zo zvyšku kyseliny (anión). Takže čím viac účinnej látky (amfetamínu) na jednotku hmotnosti soli, tým silnejší účinok na organizmus.
BM5AV2lPFJ
Vypočítam, koľko amfetamínu obsahuje 1 g každej z uvedených solí.
Molárne hmotnosti:
Sulfát - 368,50 g/mol
Fosforečnan - 233,20 g/mol
Hydrochlorid - 171,67 g/mol
Preto je v 1 g (zaokrúhlene) sulfátu amfetamínu 0,00271 mol, fosfátu - 0,00429 mol, hydrochloridu - 0,00583 mol.
Molárna hmotnosť voľnej bázy amfetamínu je 135,21 g/mol

Preto 1 g amfetamín sulfátu obsahuje 0,73 g, fosfát obsahuje 0,58 g a amfetamín hydrochlorid obsahuje 0,79 g amfetamínu. Sulfát amfetamínu a hydrochlorid sa teda v množstve účinnej látky veľmi nelíšia, zatiaľ čo fosforečnan amfetamínu jej obsahuje ~1,3-krát menej.

Pokiaľ ide o všetky mestské legendy o tom, že sulfát je "viac stimulujúci" a fosfát je "viac euforický", nemajú žiadnu dôkazovú základňu. V ľudskom tele sa kyslý ión odštiepi takmer okamžite a amfetamín tvorí metabolity, ktoré pôsobia na dopamínové receptory. Rozdiel v účinkoch môže byť spôsobený zvyškovými alebo zámerne pridanými nečistotami, ale nie formou soli. Čistý amfetamín v akejkoľvek forme pôsobí úplne rovnako.

Existujú liekové formy amfetamínu v lekárni. Niekoľko v súčasnosti predávaných liekových foriem amfetamínu obsahuje oba enantioméry vrátane tých, ktoré sa predávajú pod obchodnými názvami Adderall, Adderall XR, Mydayis, Adzenys ER, Adzenys XR-ODT, Dyanavel XR, Evekeo a Evekeo ODT. Z nich je Evekeo (vrátane Evekeo ODT) jediným produktom, ktorý obsahuje iba racemický amfetamín (ako amfetamín sulfát), a preto je jediným, ktorého účinnú zložku možno presne označiť jednoducho ako "amfetamín". Dextroamfetamín, predávaný pod obchodnými názvami Dexedrine a Zenzedi, je jediným v súčasnosti dostupným enantiočistým amfetamínovým produktom. K dispozícii je aj lieková forma dextroamfetamínu, lisdexamfetamín, ktorá sa predáva pod obchodným názvom Vyvanse. Keďže ide o proliečivo, lisdexamfetamín je štrukturálne odlišný od dextroamfetamínu a je neaktívny, kým sa nemetabolizuje na dextroamfetamín. Voľná báza racemického amfetamínu bola predtým dostupná ako benzedrín, psychedrín a sympatedrín. Levoamfetamín bol predtým dostupný ako Cydril. Mnohé súčasné amfetamínové liečivá sú soli z dôvodu pomerne vysokej prchavosti voľnej bázy. V roku 2015 však bola zavedená perorálna suspenzia a v roku 2016 liekové formy orálne rozpadavých tabliet (ODT) zložené z voľnej bázy.

Napríklad liek Adderall vystupoval ako zmes štyroch solí amfetamínu. Zmes sa skladá z rovnakých častí racemického amfetamínu a dextroamfetamínu, čím vzniká pomer (3:1) medzi dextroamfetamínom a levoamfetamínom, dvoma enantiomérmi amfetamínu.
7RmvXBaIcx
Z chemického hľadiska sa Adderall skladá z rovnakých častí (podľa hmotnosti) monohydrátu amfetamín aspartátu, amfetamín sulfátu, dextroamfetamín sulfátu a dextroamfetamín sacharátu. Táto zmes liečiv má o niečo silnejšie účinky na CNS ako racemický amfetamín v dôsledku vyššieho podielu dextroamfetamínu.

Experimenty.

Môžete poskytnúť nejaký jednoduchý experiment na identifikáciu typu vašej amfetamínovej soli. Rozpustite 100 mg (stačí 100 mg, ale lepšie je viac) vzorky amfetamínu v 7-10 ml vody izbovej teploty. Zabezpečte reakciu uvedenú nižšie.

Kvalitná reakcia pre síranové ióny.
Roztok síranov a chloridu strontnatého
K roztoku síranových iónov pridajte vodný roztok chloridu strontnatého (SrCl2) a pozorujte zmeny. Chlorid strontnatý (SrCl2) vytvára s roztokmi síranových iónov bielu zrazeninu (SrSO4). SrSO4 je nerozpustný v kyselinách.

Roztok iónov síranov a chloridu bárnatého.
Pridajte k roztoku síranových iónov vodný roztok chloridu bárnatého (BaCl2) a pozorujte rozdiely. V roztoku sa vytvorí biela zrazenina BaSO4. BaSO4 nie je rozpustný v silných kyselinách a zriedených kyselinách.

Dusičnan strieborný a síranové ióny.
AgNO3 netvorí zrážky s vodnými roztokmi zriedených síranov. Síran strieborný (Ag2SO4) je vo vode pomerne dobre rozpustný. Koncentrovaný roztok Ag2SO4 sa však môže usadzovať ako zrazenina.

Zoznam zrazenín síranového iónu s farbami:
  • Síran strontnatý - SrSO4 - biely;
  • Síran bárnatý - BaSO4 - biely.
8ImOrtB923
Reakcia kvality pre fosforečnanové ióny:
Roztok dusičnanu strieborného a fosforečnanových iónov.
Dusičnan strieborný a roztok fosforečnanových iónov reagujú a tvoria fosforečnan strieborný (Ag3PO4) žltú zrazeninu. Táto zrazenina sa rozpustí v zriedených roztokoch kyseliny dusičnej HNO3 alebo amoniaku.
LGiAMsKedh
Chlorid železitý a fosforečnanový ión.
Chlorid železitý (FeCl3) a PO43- reagujú a vzniká žltá zrazenina fosforečnanu železitého (FePO4). Táto žltá zrazenina sa rozpustí v zriedenej kyseline dusičnej. Nerozpúšťa sa však v kyseline octovej (CH3COOH).
PwrbRCHsi4
Chlorid bárnatý a fosforečnanový ión.
Vodný roztok chloridu bárnatého (BaCl2) a vodný roztok PO43- reagujú a vznikajú biele zrazeniny Ba3(PO4)2, ktoré sa rozpúšťajú v zriedenej kyseline chlorovodíkovej (HCl).
DtnfOUhMq1
Kvalitatívna reakcia pre chloridové ióny:
K octanu olovnatému(II) alebo dusičnanu olovnatému(II) pridajte roztok chloridových iónov.
Chlorid olovnatý(II), biela zrazenina vzniká po pridaní vodného roztoku chloridu k roztoku octanu olovnatého(II) (Pb(CH3COO)2) alebo roztoku dusičnanu olovnatého(II) (Pb(NO3)2).

Pb(CH3COO)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2CH3COO- (aq)
Pb(NO3)2(aq) + 2Cl-(aq) → PbCl2(s) + 2NO3- (aq)

Vzniká biela zrazenina chloridu olovnatého(II) (PbCl2).
GxWVrZQpCH
 
Last edited by a moderator:

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
neprijme kyselina fosforečná 3 molekuly amfetamínu? prečo neodovzdá všetky 3 svoje voľné protóny? niekde som čítal, že je to možné, ale museli by ste kyselinu neutralizovať, ako by ste to urobili? ďakujem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Záleží na tom, koľko kyseliny do nich nakvapkáte. Ak nakvapkáte rovnaké moly kyseliny, ako máte molov voľnej bázy, dostanete monofosfát. Ak potrebujete di- alebo triamfetamínfosfát, musíte pridať 2 alebo 3x mols rato k amf voľnej báze.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Ó, ďakujem, nevedel som, že je to také jednoduché
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ale či by to nerobilo soľ stále kyslou, na aké ph by som sa mal zamerať pri výrobe fosfátu a či je stále dostatočne kyslý, aby bol pre niečo korozívny? vďaka, že si taký šéf za všetky tvoje vedomosti a pomoc tu na fóre
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Musíte doplniť molárny ekvivalent, nie dosiahnuť pH v prípade, že si vyrobíte di- alebo triamfetamínfosfát. Napríklad: Na výrobu triamfetamínfosfátu sú potrebné 3 móly voľnej amfobázy a 1 mól H3PO4; na výrobu diafetamínfosfátu sú potrebné 2 móly voľnej amfobázy a 1 mól H3PO4. Chápete to?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
áno, ďakujeme za pomoc
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
HyZP1wU6uk

Našiel som diagram o kyseline fosforečnej, bude výsledkom ph 5 monobázický fosforečnan?
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň aj pre vás. Viete, čo znamená tento diagram?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nie celkom, preto som sa pýtal. Práve som čítal o fosforečnane monobázickom na Erowide a tam sa píše, že jeho 10 % roztok má ph 4,95-5,00. Na grafe to vyzerá tak, že H2PO4- je 100 % na ph 5. Bola by som vďačná, keby ste mi vysvetlili, v čom som sa pomýlila a aké je jeho skutočné použitie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ide o iónové zloženie kyseliny ortofosforečnej, hádam. Graf zobrazuje zloženie iónov v závislosti od pH roztoku. Nesúvisí to so syntézou amfetamínfosfátu.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vedel som, že to nesúvisí priamo s amfetamínfosfátom. Len som si myslel, že ak pri ph 5 je 100 % iónov H2PO4-, 1 z 3 protónov kyseliny je darovaný, čo by znamenalo 1mol amfetamínu na 1mol H3PO4 (zrejme rovnaké ph, ako sa uvádza na erowide). Dúfam, že vás takéto otázky nerozčuľujú. cením si vašu pomoc
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Aj keby to tak bolo, ph sa mení s každou kvapkou a soľ pri tomto ph sa tvorí
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Najjasnejší a najužitočnejší príspevok o zabíjaní mýtov o čistom amfetamíne a jeho prítomnosti. Preložím ho pre všetkých svojich zákazníkov, aby videli, že väčšina miestnych predajcov sú nielen podvodníci, ale aj klamári.

Nikdy nezabudnem na to, ako som videl, ako díler, ktorý je blízko mňa, zmiešal 0,25 g sračkového pouličného amfetamínu, ktorý vôbec nesušil, sušené dojčenské mlieko, paracetamol, bielidlo a alkohol, aby vyrobil celý gr, a predal ho chlapíkovi, ktorý sa vrátil po ďalšie so slovami, že je to najlepší speed, aký kedy vyskúšal.

Cítil som sa rovnako vinný, že som to tomu chlapíkovi dovolil, ako som sa cítil oklamaný, pretože aj starší narkomani vedia o skutočných drogách hovno, a to sú ľudia, ktorých sme sa ako vysokoškoláci pýtali na rady, ako sa vyhnúť falošným produktom. Najhoršie na tom je, že títo starí ľudia neobchodujú ani neposkytujú dílerom, takže za dezinformácie nič nezískajú.

Hanba. Hlboká hanba
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jednou z hlavných téz našej politiky je poskytovať na BB trhu len čisté a kvalitné produkty.
 

limpbizkuit65

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Preto som najprv riskoval s komunitou súvisiacou s drogami v darknete. Väčšina ľudí, ktorí spravujú alebo poznajú známych a uznávaných dodávateľov, kde boli kedysi deklarovaní chlapci, ktorí prišli o veľa peňazí kvôli podvodníkom.

Samozrejme, že podvodníci sú prítomní aj na darknete, ale ak otvorene komunikujete s používateľmi a dodávateľmi, nakoniec nájdete komunity, ktoré skutočne dodržiavajú svoje poslanie, hodnoty a víziu.

Skoncujme s dezinformáciami týkajúcimi sa drog a vybudujme zdravé a jasné vzťahy medzi používateľmi, výrobcami a ľuďmi, ktorí nemajú k tomuto svetu žiadny vzťah, ale považujú nás za násilníkov, nespravodlivých a zavádzajúcich.

Ľudí, ktorí sú skutočne kompromisní s týmito myšlienkami, hľadám od svojich 13 rokov, keď som si prvýkrát kúpil speed. ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM, ŽE STE SA NARODILI A SKONČILI TU.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, aký je podľa vás najlepší spôsob premeny soli na kryštál?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Amfetamín sa nedá premeniť na kryštalickú formu. Má formu prášku.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Monofosfát môže pestovať malé kryštály, videl som to na jednom zo špecializovaných fór.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Vybral som sa nesprávnou cestou a vyrobil som soľ, čo mám urobiť, aby som vyrobil kryštály? Metkatinón a amfetamín sú rovnaké, len cesta, ktorá vedie ku kryštálu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Aký nezmysel ste napísali? Rozumiete vôbec angličtine?
 
Top