Amfetamín prostredníctvom leuckartovej reakcie?

spatula

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň,

Pokúsil som sa na fóre vyhľadať leuckartovu reakciu pre amfetamín, ale našiel som ju len pre metamfetamín.
Pozná tu niekto túto konkrétnu cestu k amfetamínu a mohol by ju prípadne zverejniť na fóre?

Vďaka
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Našiel som to pre mdma, možno niekto môže špecifikovať zmeny pre amfetamín.



Do trojhrdlej banky vybavenej kvapkacím lievikom, teplomerom (do reakčnej zmesi) a dole smerujúcim kondenzátorom (jednoduchý destilačný prístroj) sa pridá 133 g (1,72 mólu) 40 % roztoku metylamínu a 88 g (1,72 mólu) 90 % kyseliny mravčej. Teplota sa zvýši na 160 °C vydestilovaním vody a naraz sa pridá 59,4 g (0,334 mólu) piperonylacetónu. Nasledujúca aparatúra sa môže nahradiť trojhrdlou baňou a piperonylacetón sa pridá tak, že sa teplomer na chvíľu nahradí lievikom. Zmes sa udržiava pri teplote 160 - 170 °C počas 7 hodín a všetok ketón, ktorý vydestiluje, sa pravidelne vracia do banky. Formylderivát sa hydrolyzuje v reakčnej zmesi refluxovaním počas ôsmich hodín so 120 ml koncentrovanej HCl (145 ml 31,5 % kyseliny morušovej). Zmes sa zriedi 200 ml vody a extrahuje benzénom (alebo éterom atď.), aby sa odstránil vo vode nerozpustný materiál. Vodný roztok sa upraví malým množstvom dreveného uhlia Norit (alebo sa prefiltruje cez aktívne uhlie zo zverincov). Roztok sa zásadí amoniakom (alebo 25 % NaOH) a takto získaný olej sa extrahuje benzénom (alebo éterom atď.). Benzén sa trikrát premyje vodou a vysuší síranom sodným alebo iným sušiacim prostriedkom. Cez roztok sa privádza prúd plynnej HCl, až kým sa nevytvorí žiadna zrazenina. Zrazenina sa odfiltruje a nechá sa vysušiť.

40 % metylamín je bežne dostupná forma spolu s metylamínhydrochloridom. Bazifikáciou 116 g metylamínhydrochloridu so 68,5 g NaOH v 80 ml vody sa dosiahne požadovaný 40 % roztok. Po ochladení pomaly pridajte metylamínhydrochlorid do roztoku NaOH. Roztok udržiavajte chladný, aby sa maximalizovala rozpustnosť metylamínu.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Podľa toho, čo viem, je však metylamín veľmi obmedzený.
 
Top