Akékoľvek informácie o výrobe kanabinoidov pomocou kvasiniek (metabolizmus, modifikácia DNA)?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Existujú už vedci, ktorí tvrdia, že dokážu vyrobiť veľmi lacné veľké množstvá THC extrakciou DNA rastlín Cannabis, úpravou ich "vlastností", aby vyrobili len s "kvasinkami" toľko THC, koľko chcú. Jeho v podstate huba a šíri sa ako ona.

Ak som to správne pochopil, tento postup môže produkovať aj niektoré neželané exotické kanabinoidy.

V podstate napodobňujú metabolizmus (chemický proces v rastline) dodatočne menia DNA, aby prijímala inú formu výživy/energie.

Je možné, aby to robili retardovaní ľudia ako ja, ak sa "len" riadime receptom?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Kanabinoidy je skutočne možné vyrábať pomocou špeciálnych kvasiniek. Samotná technológia s najväčšou pravdepodobnosťou nie je zložitá, ale je veľmi, veľmi ťažké nájsť alebo samostatne získať kultúru potrebných kvasiniek.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Extrakcia DNA sa zdá byť - viac-menej - jednoduchá

Ale zmena jej vlastností na výrobu THC sa zdá byť iný level (nemôžem nájsť žiadne informácie týkajúce sa tejto problematiky, snažil som sa nájsť návody/príklady na "jednoduché" modifikácie DNA, ale nenašiel som žiadne relevantné údaje).
 
Top