Nejaká syntéza pre nitazény?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zaujímavé a nové benzimidazolové antagonisty mu-receptorov. Rád by som videl zápis o syntéze niektorej z nitazénových zlúčenín z čo najdostupnejších prekurzorov. Videl som, ako sa z času na čas objavujú na trhoch darknetu, zvyčajne od predajcov, ktorí sú zjavnými chemikmi predávajúcimi dočasnú dávku pred tým, ako zmiznú do lesa, ako skutoční profesionáli.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zaujal najmä klonitazén. Na rozdiel od iných silných nitazénov, ako je metonitazén, o ktorých je známe, že absolútne zvyšujú toleranciu človeka, tento v 35-dňovom pokuse nepreukázal vznik žiadnej tolerancie(G.Bromig, Klinishe Wachenskrift, 960-963, 1958).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
V skutočnosti som tento zápis našiel na Reddite. Má naň niekto nejakú spätnú väzbu?

https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/eyu1g3
Syntéza metonitazénu, etazénu, etonitazénu, klonitazénu a iných nitazénových derivátov


Syntéza nitazénových derivátov je opísaná v patente USA 2935514. Opísaným spôsobom možno vykonať nitazén, etonitazén, klonitazén, metonitazén, ISO, etazén a niekoľko ďalších. Počas mojej vedeckej práce som vyrobil 12 nitazénových derivátov.
Etazén mal najlepšie rekreačné vlastnosti a je to môj č. 1.
Cestu syntézy som vysvetlil skôr:post: https://www.reddit.com/r/fentanyl/comments/ela9fa/_/Image : https://ibb.co/h2SZcbP (cesta z nitrilu)


1 Syntéza medziproduktu benzimidazolu (alebo nitrobenzimidazolu)
Do roztavenej zmesi (0,11 mol) substitučného benzylkyanidu (poznámka 1)[v tomto prípade používam p-metoxybenzylkyanid] a 11,6 ml absolútneho etanolu sa pri teplote 15-25*C zavádza suchá plynná kyselina HCl, kým sa táto zmes nenasýti.

Po tom, ako sa reakčná zmes nechá stáť 12 hodín pri 20*C, sa surový imino-éterhydrochlorid (foto1) odoberie do 200 ml absolútneho dioxánu a mieša sa s 15,2 g (0,1 mol) 2-amino-4-nitroanilínu (poznámka 2) 2 hodiny pri RT (foto2).
Potom 14 hodín pod refluxom (foto3). Z ešte horúceho roztoku sa vyzrážal hydrochlorid 2-(p-metoxybenzyl)-5-nitrobenzimidazolu pridaním etylacetátu nasýteného kyselinou HCl a potom sa ihneď prefiltroval.
Voľná báza sa uvoľní z hydrochloridu varením s vodným roztokom amoniaku, prefiltruje sa a rekryštalizuje z etylacetátu. Vzniknutý 2-(p-metoxybenzyl)-5-nitrobenzimidazol (foto4) sa použil v ďalšej fáze.

2**.Syntéza nitazénových derivátov (N-alkylácia benzimidazolu)**
K miešanému roztoku (0,033 mol) 2-(p-metoxybenzyl)-5-nitrobenzimidazolu a 1 g benzyltrietylamóniumchloridu v 65 ml 1N NaOH (pozn. 3) (foto5) sa pri 70*C po kvapkách pridá 9 g (0,066 mol) dietylaminoetylchloridu v 10 ml dioxánu. Zmes sa mieša 1 hodinu pri RT, vyzrážaný olej sa zachytí v etylacetáte. Roztok EtAc sa extrahuje zriedenou kyselinou HCl, kyslý roztok sa zásadí NaOH a opäť sa extrahuje EtAc. Roztok EtAc sa premyje vodou, vysuší bezvodým uhličitanom draselným a odparí. Vznikne 9 g zmesi 1-(beta-dietylaminoetyl)-2-(p-metoxybenzyl)-5-nitrobenzimidazolu a 1-(beta-dietylaminoetyl)-2-(p-metoxybenzyl)-6-nitrobenzimidazolu (Poznámka 4).
Táto zmes sa rozdelí na dve zložky takto: Zmes sa odoberie do alkoholu a zmieša sa s vypočítaným množstvom kyseliny HCl v etylacetáte a naočkuje sa HCl 5-nitroderivátu. Po filtrácii a rekryštalizácii vzniknutej zrazeniny z etanolu sa získa 4,2 g čistého 1-(beta-dietylaminoetyl)-2-(p-metoxybenzyl)-5-nitrobenzimidazol hydrochloridu.
Materský lúh sa odparí, odoberie sa do vody, alkalizuje sa roztokom NaOH, extrahuje sa etylacetátom a extrakt sa premyje vodou a vysuší bezvodým uhličitanom draselným. Rozpúšťadlo sa odparilo a potom sa kryštály rekryštalizovali zo zmesi éteru a petroleja. Éteru s očkovaním 6-nitroderivátu, čistého 1-(beta-dietylaminoetyl)-2-(p-metoxybenzyl)-6-nitrobenzimidazolu.
-------------------------------------------------------------
Poznámka 1.
Nahrádza benzylkyanid, Ak použijete:
Ak použijete 4-chlórbenzylkyanid, získate medziprodukt benzimidazolu pre klonitazén
4-etoxybenzylkyanid, dostanete benzimidazolový medziprodukt pre etonitazén
4-metoxybenzylkyanid dostanete medziprodukt benzimidazolu pre metonitazén
4-izoproxybenzylkyanid dostanete medziprodukt benzimidazolu pre izo.

Poznámka 2.
2-amino-4-nitroanilín môžete nahradiť 1,2-fenyldiamínom a použiť 4-etoxybenzylkyanid - dostanete benzimidazolový medziprodukt pre etazén.

Poznámka 3.
V pôvodnom patente sa nepoužíva katalyzátor. Katalyzátor uľahčuje rozpúšťanie látok. Má pozitívny vplyv na rýchlosť reakcie a výťažok.

Poznámka 4.
Ak robíte etazén, potom nemáte problém s izomérmi. Už máte produkt, ktorý sa dá použiť 😉
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Prečo nepridávate fotografie z Redditu? Vložte aj obrázok vzorca syntetizovanej látky. S obrázkami sa to dá ľahko pochopiť.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Je mi ľúto, ale nevidím žiadnu alternatívu na úpravu príspevku?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Pridám sem fotografie. Len aby bolo jasné: tento syntetizátor som neskúšal a fotografie nie sú zhotovené mnou.

FOTO 1:
UzM5oGEd6B

FOTO2:
TRipCQOSmL


FOTO 3:
KLJi1a2GPX


FOTO 4:
1R4J3FSLkW


FOTO 5:
KlHM7Eef0g

A zoznam zložiek:

Špecializované chemikálie:
1 varianty benzylkyanidu:
4-chlórbenzylkyanid (pre klonitazén)
4-etoxybenzylkyanid (pre etonitazén)
4-metoxybenzylkyanid (pre metonitazén)
4-izoproxybenzylkyanid (pre izonitazén)
2-amino-4-nitroanilín

dietylaminoetylchlorid
Benzyltrietylamoniumchlorid

Zásobné chemikálie:
Absolútny etanol
Absolútny dioxán
plynná HCl (NaCl a koncentrovaná kyselina sírová)
Koncentrovaný roztok HCl
Etylacetát
Vodný amoniak
Hydroxid sodný
Bezvodý uhličitan draselný
Dietyléter
 
Last edited by a moderator:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Skvelé!
Oveľa jednoduchšie ako fent, chcem to vyskúšať.
Aj keď je potrebná väčšia bezpečnosť na poslednom stupni.
Pri fente stačí pridať anhydrid do anpp (tiež toxický, ale oveľa slabší ako akýkoľvek derivát fentu) a potom môžete ľahko preniesť výťažok priamo do riediaceho činidla, bez kontaminácie.
A plastový riad spáľte alebo ponorte do oxidačných činidiel (malá likvidačná škatuľka je dobrá vec).
Použite hrubú látkovú niť, aby ste získali číry roztok bez horúcich škvŕn a mastných kvapiek.

Pri poslednom stupni nitazénu sú možné nehody, je potrebná vážnejšia bezpečnosť.
Box s likvidačnými rukavicami nestačí na silné deriváty.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Prepáčte, mohli by ste to upresniť? V čom spočíva vnímané nebezpečenstvo? Involútne požitie alebo transdermálna intoxikácia alebo čo? Výbuch?
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Pravdepodobne nový bestseller s vysokou účinnosťou a dlhodobými účinkami.
Nebezpečné svinstvo! 200-násobná účinnosť morfínu a ~3 hod. pôsobenia.
(VAROVANIE: UŽÍVANIE OPIÁTOV GLORIFIKUJE SRAČKY, VAROVAL SOM VÁS)

Etometazén, sa objavil na trhu s drogami na jar 2022.

(metyl namiesto nitro skupiny, možno sa dá vyladiť na ešte prijateľnejší spôsob)
https://www.reddit.com/r/Opioid_RCs/comments/tp8ajr
A tiež som našiel toto na wiki, veľmi jednoduchý spôsob na zény (netreba nitrily ani fenyloctové deriváty)
800px-Etonitazene_2011_synth.png


Znie to sakra nebezpečne, ako nová epidémia.
Uverejnil som to len kvôli "vzdelávaniu".
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Áno, už niekoľko rokov sa "objavuje". Videl som správy používateľov hlavne o metonitazéne a zvyčajne sa pomerne rýchlo vytvorí obrovská tolerancia. Tú je veľmi ťažké zvrátiť. Preto sa klonitazén javí ako zaujímavejší kandidát, čiastočne kvôli vyššie uvedenej štúdii, kde nebola zistená žiadna tolerancia, ale aj preto, že je menej agresívny so slabším účinkom. Ľahšie sa s ním manipuluje.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
1. K miešanému roztoku 2-(beta-dietylaminoetylamino)-5-nitroanilínu (12,6 g, 0,05 mol) a kyseliny p-etoxyfenyloctovej (9,91 g, 0,055 mol) v THF (50 ml) zahriatemu na 50*C sa pridal EEDQ (12,4 g, 0,05 mol).
2. Po 24 hodinách sa pridalo viac EEDQ (6,18 g, 0,025 mol) a po 72 hodinách sa pridalo posledné množstvo EEDQ (12,4 g, 0,05 mol).
3. Zmes sa nechala reagovať pri teplote 50*C ďalších 120 hod.
4. Rozpúšťadlo sa odstránilo in vacuo a za miešania sa pridalo približne 6,6 ml 12 N HCl
5. Roztok sa extrahoval CHCl3 (2x200 ml) a vysušil (Na2SO4)
6. Rozpúšťadlo sa odparilo vo vákuu a získalo sa 21,6 g (100 %) etonitazénhydrochloridu: mp 161-164*C
 
Last edited by a moderator:

BlackoutBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Má niekto syntézu butonitazénu? Je to len nahradenie benzylkyanidu inou chemickou látkou ako ostatné varianty?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Syntéza ako vyššie, len nahradíme niektoré činidlá.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Keby som chcel syntetizovať etometazén pomocou vylepšenej syntézy etonitazénu, ktorú mi tak láskavo poskytol William Dampier, vyzeralo by to nejako takto:
IIxJPsoFtv
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Má niekto predajcu v EÚ pre zenes? Pri ich hľadaní som vyhodil asi 3 tisíce, aby som sa nakoniec nechal podviesť. Stav opi je smutný a RC scéna ešte smutnejšia. Ale zenes sú naozaj len budúcnosť, keďže sa nezdá, že by boli fentalogy... alebo ak sú, dajte mi prosím vedieť.

Ak náhodou chcete pomôcť, ozvite sa mi na [email protected], môžem vám pomôcť aj s niektorými látkami, ktoré tu nebudem spomínať, ale sú to silné silné opiáty. Ale o tom sa dá diskutovať v súkromí. Chcem len legitímneho predajcu zenu. :(

Vyskúšal som Eto btw z odkazu clearnet. Silná vec, bolí to ako skurvené hovno a pri šňupaní ma to rozplakalo. Nie som si istý, či je to mojou toleranciou, ale nie je to taká eufória. Legit ma len uspáva na pár hodín lol. Celkom ako keby som si vzal silné benzo lmao.
 

BlackoutBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1

Ok, super! Neviete náhodou, ktoré činidlá? Dúfam, že sa pokúsim nejaké vyrobiť, haha.
 

epson

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 22, 2022
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Na stránke rechemco.to nájdete metonitazén v pomere 1:3 alebo čistý. Ceny sú veľmi dobré a kvalita je tiež dobrá
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Dobrý deň, tiež si chcem kúpiť tento výrobok, mohli by ste mi prosím povedať, pre heroínové závislé osoby, ktoré užívajú ~20 % afgánskej freebázy, o koľko by ste výrobok ešte znížili?

Ďakujem za váš čas!
 
Top