Má niekto skúsenosti s destiláciou safíru z gáfru?

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Má niekto skúsenosti s destiláciou safrolu z hnedého gáfrového oleja? Mám objednanú vzorku veci pochádzajúcej z Číny, ktorá obsahovať 27 % safrolu. Momentálne dávam dokopy súčiastky na zostrojenie ťažkého odsávača ako zdroja vákua. Nepretržité čerpadlo, ktoré je dimenzované na 16 GPM, počítam, že v spojení s ľadovou vodou zvládne 20 mmHg ľahko a až 10 mmHg by malo byť možné dosiahnuť. Vidí niekto v mojom pláne nejaké problémy? Mám v úmysle namontovať na vákuové potrubie vákuometer a použiť tabuľku nájdenú v príručke Chromic "Destilácia safrolu", aby som neletel naslepo, ale z niekoľkých rozhovorov, ktoré som našiel na internete, sa zdá, že niektorí ľudia majú veľké problémy s vytiahnutím z gáfrového oleja? Budem vďačný za každú radu alebo upozornenie na možné úskalia.

Ďalej mám v pláne refluxovať pomocou KOH, aby som prešiel na izosafrol, a stále robím výskum a zisťujem, aká je najlepšia metóda prechodu z izosafrolu na MDP2P. Budem vďačný za každú radu aj v tejto oblasti. Momentálne sa prikláňam k oxónovej metóde, jednoducho preto, že je ľahké získať potrebné chemikálie, ale určite som otvorený návrhom na vyšší výťažok.
 
Top