aqueuos methylamine 40%

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Ako sa vyrába vodný metylamín?
Je to spôsob, ako to urobiť?
Vezmite soľ metylamínhydrochloridu, potom ju rozpustite v príslušnom množstve vody, potom roztok ochlaďte na približne 5* C a pridáte dostatočné množstvo (vopred ochladeného) zriedeného NaOH(aq), aby ste vytvorili vodnú metylamínovú voľnú bázu v roztoku s NaCl
ako vypočítate množstvo použitého metylamínu hcl a vody? koľko zriedeného NaOH je potrebné?
môže niekto uverejniť príklad pre 200 ml 40 % roztoku vodného metylamínu,

mám pocit, že potrebujeme jasný opis tohto postupu, pretože väčšina z nás pravdepodobne nemôže získať 40% aqueuos metylamín, môže získať len metylamín hcl.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
60 % roztoku bude tvoriť voda. vzorec na to je "hmotnosť vody = (60/100) * celková hmotnosť roztoku".

vypočítajte móly metylamínu hcl. pomer by mal byť 1:1, takže potrebujete rovnaké množstvo mólov metylamínu ako NaOH. prepočítajte móly na hmotnosť a to je množstvo, ktoré potrebujete. tu je kalkulačka na prepočet, ale ak chcete, môžete si vyhľadať inú ^_^

rozpustite metylamín hcl vo vode, potom ochlaďte a pridajte ochladený roztok NaOH
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Väčšina ľudí tvrdí, že touto metódou nemôžeme získať 40 % koncentráciu roztoku voľnej zásady. Máte s tým nejaké osobné skúsenosti? Ak ste to vyskúšali a mali ste dobrý výsledok, môžete uviesť príklad receptu? Potrebujem ho na výpočty. Ďakujem.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
žiadna osobná skúsenosť, ospravedlňujem sa. len matematika, ktorú mám z iných webových stránok. snažím sa skúmať veci, než ich zverejním, ale pls ma opravte, ak sa mýlim. vďaka <3

idk ak sa mýlim, pretože som si myslel, že chemické vzorce sú dosť pevne stanovené. dúfam, že mám pravdu. ak nie, tak to nevadí, môžem pokračovať v hľadaní, ak to niekto z vás stále potrebuje @rampage ^_^

Nechcem byť dôvodom, prečo je nejaký produkt bunkrový, alebo ešte horšie, dôvodom, prečo nejaké laboratórium vybuchne ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamin-40-from-methylamin-hcl.7950/#post-35651

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-freebase-solution-preparation.10551/#post-56501

Tu sú niektoré užitočné odkazy, ktoré som našiel pri kopaní na stránke :D
. Dúfam, že nájdete to, čo hľadáte, fam

@rampage toto je aj pre teba
 
Top