Pokus o vzkriesenie starých vecí o hubách

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Keďže som doma našiel škatuľu so starým... rozumej veľmi starým (8 až 13 rokov starým) vybavením na pestovanie húb, pokúsim sa z nej vyťažiť niekoľko vecí.

Pokúsim sa urobiť tekutú kultúru, aby som zistil, či ožije, začnem so zvyškom komerčnej striekačky PV (P. Cubensis "Pura Vida")

(Nebudem tu pripomínať všetky hygienické a ekologické opatrenia, ktoré si to vyžaduje... to nie je cieľom a v tejto téme a rešpektoval som len minimum, čistenie rúk, náčinia a priestoru pri práci s alkoholom, pálenie ihly sviečkou, nič iné som nemal...)

Začiatok práce 21. 5. okolo 14.00 hod.

- 200 ml H20
- 8,5gr medu
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Dobre premiešajte 15min pri tlaku 15 psi (celkovo +- 30 min varenia)
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Pred otvorením tlakového hrnca nechajte vychladnúť- Ak je tekutina ešte trochu horúca, nechajte ju vychladnúť...
Poznámka: plávajú tam malé usadeniny, predpokladám, že z medu... karamelizovaného? vtedy som uprednostnila agátový med, ale tentoraz som ho nemala po ruke.

- Vstreknutie 2 ml 10 objemových peroxidu vodíka
TneAzDxwaG

- Mix dobre Vstreknutie spór
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Poznámka: Dúfam, že to dostatočne vychladlo... som netrpezlivý.
- Skladovanie v tme pri 20/25°

O pár hodín neskôr som sa pobavil pri výrobe 2 sporových striekačiek so starými výtlačkami (jedna odo mňa a jedna od kamaráta) z roku 2008 a ešte mám komerčné pozadie striekačky z "Ekvádoru". To všetko preto, aby som mohol robiť ďalšie testy, keď budem môcť. Som zvedavý, či niečo prežilo.
0cNyMFzfoh

Toto všetko bolo robené ako amatér...
V tom čase som bol lepšie vybavený...
Uvidíme, či ma to motivuje k opätovnému vybaveniu

na pokračovanie (ak táto téma má niečo do seba... ani si nie som istý)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nakoniec som večer 21. dňa sterilizoval druhú tekutú kultúru.
Ráno 22. som ju tentoraz naočkoval svojou podomácky vyrobenou striekačkou so sporami od P. C. Austrálčana
 
Top