Najlepší spôsob izolácie safrolu zo sasafrasového esenciálneho oleja

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Takže som konečne dostal sasafrasový olej a vidím niekoľko spôsobov, ako to urobiť...

Zdá sa, že najbežnejšie sú tieto:
mrazová kryštalizácia safrolu
vákuová destilácia
extrakcia kvapalina/tekutina

( https://www.drugtimes.org/ecstasy-3/safrole.html druh ide cez hromadu metód, ak niekto zvedavý. napísal Strike eons ago)

Aké spôsoby sa vám osvedčili? nejaké tipy? myšlienky?

Mám zariadenie na vákuovú destiláciu a všetko potrebné, aby som s ním mohol ísť takmer akoukoľvek cestou... Dúfam, že si vypočujem názory a skúsenosti iných ľudí predtým, ako sa rozhodnem pre nejakú metódu...
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Vesp je venovaný tejto téme:
"cant get safrol? ZMRAZIŤ!"

Prejdite na stranu 2 a začnite čítať odtiaľ, verím, že väčšinu toho, čo potrebujete, by ste mali nájsť už len prelistovaním tejto druhej strany zhora nadol. Dajte mi vedieť, či vám to vyjde alebo nie!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá sa, že zmrazenie by bolo skvelým začiatkom, po ktorom by nasledovala vákuová destilácia na dosiahnutie kvality činidla, čo nikdy nie je hrozné, ale môže to byť zbytočné v závislosti od toho, čo plánujete robiť ďalej
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Je to podľa mňa najlepší spôsob. Dobrý deň.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@BrownRiceSyrup
@G.Patton
S metódou, ktorú som uverejnil vyššie, som mal v skutočnosti veľký úspech; od uverejnenia mojej odpovede v tomto vlákne som mal čas experimentovať.
Nemal som však to šťastie dostať do rúk sasafrasový olej, takže sa nemôžem vyjadriť priamo k postupu, avšak pri skúmaní postupu som zistil, že esenciálny olej, ktorý som si vybral, sa spracováva oveľa ťažšie a dokonca mi bolo povedané, aby som to vzdal, keď som požiadal o pomoc. Výťažky frakčnej vákuovej destilácie boli slabé a frakcie boli podľa mňa príliš blízko pri sebe.
Nakoniec som olej rozdelil do 1l fliaš z číreho skla a strčil som ho do mrazničky v byte, myslím si, že spočiatku sa nič nedialo, pretože v malej chladničke takmer nič nebolo, takže si myslím, že teplota nebola dostatočne nízka. Nemal som ani kryštál s osivom.
Asi po 2 týždňoch sa z oleja vytvorila biela zrazenina, ktorá bola pozorovaná zhlukovitá a plávajúca, navyše sa na stenách jednej z fliaš, ktorá bola umiestnená v mrazničke vo vodorovnej polohe, vytvorili malé kryštáliky. Olej z vodorovnej fľaše sa rýchlo prelial do inej nádoby, fľaša sa uzavrela pri izbovej teplote a kryštáliky sa opäť premenili na kvapalinu. Ostatné fľaše sa vybrali a olej sa veľmi pomaly prelieval, aby sa vo fľašiach zachovala látka podobná spermiám. Fľaše sa nechali opäť zohriať na izbovú teplotu a látka sa v nich roztopila (aby sa zozbierali všetky zmrznuté časti bielej zrazeniny, ktorá teraz zostala, ale tiež sa pozorovala vytvorená v malých množstvách na stenách fliaš).
Veľmi ľahký, teraz už tekutý olej sa spojil do jednej menšej sklenenej fľaše a umiestnil sa na ďalších 10 alebo viac dní do zasranej mrazničky... Olej sa opäť rozdelil do 1 l a všetky fľaše sa umiestnili vodorovne.
Predstavte si to prekvapenie, keď sa po tomto čase otvorila mraznička, našlo sa viac mliečnej zrazeniny plávajúcej vo fľašiach s olejom a malá fľaša, v ktorej bola látka spojená, bola takmer úplne pevná a vykryštalizované krásne tvary po celej vnútornej stene, na ktorej bola položená.

Môžem dať len jednu radu, ktorá bola predmetom diskusie vo vlákne, na ktoré som vás odkázal; látka, ktorá mi vykryštalizovala, tak účinne urobila, až keď bola oddelená od materského oleja. Biela mliečna látka, ktorá z olejov vymŕza, sa nelepí na dno ani na steny, možno vo vyšších koncentráciách by sa prilepila, u mňa jednoducho pláva a treba dávať veľký pozor, aby sa olej dekantoval a nevylialo sa s ním mlieko. Oddelila som takmer všetko a keď bude čas, budem robiť ďalšie testy, určite by som chcela olej zamraziť a skúsiť separáciu odstredivkou, avšak jednoducho nemám čas skúšať toto "malé" množstvo látky dostať von a hrať sa s ním, keďže mám zákazníkov, ktorých musím uspokojiť vo väčšom meradle. Keď budem mať trochu času, budem to skúmať ďalej, mám nejaké fotky, možno vytvorím vlákno, aby som to vrátil tejto komunite. S lepším vybavením sa k tejto metóde určite vrátim, pretože potom by sa to možno oplatilo vo väčšom meradle.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Predpokladám, že okrem postupu zmrazovania môžete použiť dlhú energickú kolónu, aby ste túto destiláciu vykonali dôkladnejšie.
Bolo by to skvelé!
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Vy používate parný prístroj na oddeľovanie sasafrasového oleja z koreňov?
 

zoom

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
1

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
H @BrownRiceSyrup - tak ten odkaz je zo Strikeovej knihy Total Synthesis II. Podľa mňa je to dobrá kniha, ale začínam mať o nej pochybnosti. Experimentoval som so svojou sasafrasou pomocou metódy 30 % kyseliny octovej a etanolu, ktorú uvádza Strike. Na základe viacerých pokusov táto metóda buď nefunguje, alebo nemám pravú Sassafras. Takže sa práve snažím nájsť profesionálny laboratórny test, či mám Sasafrasu alebo nie. Budem vďačný za akékoľvek odporúčania. Zaujímalo by ma, aká je momentálne vaša najlepšia vyskúšaná metóda na izoláciu Safrolu od metódy Sass.

Jednu vec som pochopil správne, a to, že Illicium parviflorum skutočne obsahuje Safrole v listoch a vetvách. V súčasnosti mi na dvore rastie niekoľko "Florida Sunshine". O niekoľko rokov z nich dostanem vzácnu silicu a nebude pochýb, či mám Safrole alebo nie. Medzitým však chcem zistiť, či som zabodoval s najlepšou prípojkou Sass v USA, alebo či je to len ďalší skurvený podvod.

Nie je nad to, keď hodiny prechádzate zdĺhavou frakčnou destiláciou, necháte svoj PdCL miešať cez noc v metanole, zaoberáte sa hydrochinónovým bordelom, hodiny destilujete vo vákuu a prídete na jack diddly fucking squat
 
Top