Breza Redukcia myšlienok/názorov

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Má niekto skúsenosti s brezovskými redukciami, o ktoré by sa chcel podeliť? Prosím, žiadne metódy s jedným hrncom, ale skutočné brezové redukcie. Večne som sa snažil nájsť video, ktoré by mi pomohlo. Počul som, že syntéza bezvodého amoniaku je tiež pomerne jednoduchá.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Bezvodý amoniak komerčne dostupný (v etanole alebo metanole 2-4M) na redukciu sodíka. Ale na kvapalný amoniak v domácnosti - zabudnite.
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Dobrý deň @ x9Ev3nTh0riz0n9x
Našiel som to z oficiálneho dokumentu


Redukcia brezy: prebieha prostredníctvom redukcie efedrínu rozpustením kovu
alebo pseudoefedrínu v prítomnosti amoniaku.
Reakcia zahŕňa zmiešanie efedrínu alebo pseudoefedrínu s bezvodým plynným amoniakom a kovom sodíka alebo lítia.
Zmes sa potom nechá stáť, kým sa amoniak neodparí. Izolácia metylesteru sa vykonáva priamou extrakciou rozpúšťadlom a filtráciou.
Reakčný produkt sa ďalej čistí tvorbou hydrochloridu
soli a rekryštalizáciou. V ilegálnej praxi sa redukcia Birch zvyčajne dokončuje v jednostupňovej reakcii s použitím bežne dostupného amoniaku a lítiových pásikov z batérií. Napriek tomu sa pri Brezovej redukcii zvyčajne získava veľmi "čistý"
konečný produkt. Niekoľko nečistôt špecifických pre túto cestu, ako napríklad N-metyl-1-(1-(1,4-cyklohexadienyl))-
2-propanamín sú uvedené v literatúre. Reakcia s bezvodým amoniakom je nebezpečná a výbuchy v tajných laboratóriách nie sú zriedkavé.
 
Top