Question Redukcia brezy pomocou mikrovlnného žiarenia - H3PO2/I

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Čítal som články, v ktorých sa pri mikrovlnnom ožarovaní používal hypofosfor, aj jód sa používal v mikrovlnnom prostredí, takže by ma zaujímalo, či má niekto nejaké informácie o mikrovlnnom ožarovaní brezovej redukcie pomocou hypo, jódu a psuedoefadrínu?

Teoreticky som uvažoval o predbežnom zmiešaní svätej trojice a jej pridaní do mikrovlnnej rúry a následnom nastavení sondy na teplotu pod 160 °C.

Ak je vôňa nezachytiteľná, potom ju vhoďte späť do mikrovlnnej rúry na ďalšie ožarovanie.

Má niekto nejakú literatúru na túto tému?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
pri Birchovej reakcii sa používa kovový sodík alebo lítium v kvapalnom bezvodom amoniaku, bastardná variácia nazývaná "shake and bake" vyrába amoniak in situ, obe nemajú nič spoločné s reakciami, pri ktorých sa používa jód a červený fosfor, alebo H3PO2 alebo H3PO3, alebo NaI alebo KI s H3PO4. Úplne iné stavenisko prepáčte. Všetky tieto reakcie sú exotermické, vysoko exotermické, takže nie je potrebné mikrovlnenie alebo podobné výmysly.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Ďakujem, priateľu, vyzerá to tak, že sa budem držať plášťa.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mikrovlny majú v chémii úžasný nevyužitý potenciál v oblasti reakčného času a reakcií bez rozpúšťadiel, ale keď čítate o týchto veciach, je dôležité mať na pamäti, že mikrovlnná rúra pre chémiu nie je to isté, čím si ohrievate polievku.
Po prvé, mikrovlnná rúra vo vašej kuchyni používa na nastavenie výkonu "pracovný cyklus". Ak nastavíte mikrovlnnú rúru na 50 % výkonu, v skutočnosti beží na plný výkon a 5 sekúnd sa zapína a 5 sekúnd vypína ( nie presne 5 sekúnd, to sa líši podľa výrobcu, ale len beží na plný výkon a potom vôbec nevysiela). Vedecká mikrovlnná rúra v skutočnosti nastavuje výkon magnetrónu. Vlnová dĺžka mikrovlnného žiarenia je tiež nastaviteľná a vo všeobecnosti je podstatne nižšia ako u komerčných zariadení
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Ďakujem, kamarátka, že som si priniesla chemickú mikrovlnnú rúru, pretože mojou obľúbenou metódou P2P je leuckart. Hovno výťažok, ale amín plný energie.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
"Vôňa" - predpokladám, že máte na mysli špecifickú vôňu RP/I alebo podobnej reakcie, ktorá signalizuje, že reakcia sa dokončila, áno?
Mám pre vás niekoľko vtipných faktov: "The Smell" je vôňa fenylacetónu alias P2P. Áno, vážne. Extrémne kyslé prostredie a vysoká teplota spôsobujú, že časť metánu hydrolyzuje na P2P, a to je "The Smell".
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
skutočný príbeh. Vždy som si myslel, že je to ggod dope smrad. až do nedávnej práce s p2p
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Nikdy nezabudnem, ako môj mentor vytiahol kúsok papierového uteráka vloženého do kondenzátora a on povedal: "Čuchni si k tomu." Predtým, ako som si k tomu čuchol, som sa spýtal, čo hľadám, a on odpovedal, že to bude dobre voňať, ale vieš, že je to pre teba zlé. Haha Fenylacetón. Máš pravdu.
 
Top