Bróm

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
(možno by bolo "fajn" upozornenie) týkajúce sa benzénu / brómu :)
. Tie je takmer nemožné získať. No s registráciou podniku a dokumentmi je to možné, ale zatiaľ to vynechám (podnik má len 2 týždne).

Keďže som už minula kopec peňazí na nákup zariadenia, nie je v podstate iná cesta späť, ako si to vyrobiť sama (bróm).

Teraz vidím všetky tie videá plné nebezpečných výparov a ťažkého ventilačného systému, varovaní a tak ďalej, ale narazil som na toto nižšie.

Som zvedavý, takmer sa zdá, že týmto spôsobom môžem získať bróm tak, že len odoberiem vrchnú vrstvu pomocou pipety alebo niečoho iného bez "prílišného nebezpečenstva".

Má s tým niekto skúsenosti? Je to životaschopné? Aj pri použití NaBr namiesto bromidu draselného?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nemôžete tento krok preskočiť a kúpiť brómovaný prekurzor?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Áno, určite, ale dostal pomerne veľa, takže potom by to určite bola možnosť. Aj keď si nie som istý, či je to oveľa jednoduchšie. Čas a krivka učenia ukážu
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
ak u ste z europy, môžem kúpiť easy brom alebo Hbr s perhydrolom oveľa jednoduchšie vyrobené ako ja na videu
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Vďaka. Zapamätám si to na neskoršie použitie. Môžem si kúpiť aj priamo konečný produkt, ale to trochu popiera účel tohto snaženia.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Prečo ak si kúpite veľa 2b4m, dajú vám dobrú cenu. To isté, ak by ste vyrobili 100 kg, nepotrebujete používať reaktor 100 l. V mojej krajine používajú mauzer 1000 l a všetko spolu zmiešajú a dostanú kryštál ako ľad.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Idc o cene, ale toto sú čísla, ktoré pre mňa ani nie sú cieľom. Chystám sa na svoj prvý pokus v oblasti chémie. Viac by ma potešilo 250 g vlastnoručne vyrobenej výbornej kvality (niekedy) ako 100 kg čohokoľvek, čo nejaký cudzinec "namiešal dokopy".
Ale aj tak vďaka
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Začal som ju vyrábať a proces je celkom jednoduchý, ale udržať ju bez toho, aby sa vyparila, je ťažké a vždy, keď som to robil, dal som ju do mrazničky, aby sa tak ľahko nevyparila.

Po nejakom čase ma to prestalo baviť, a tak som požiadal spoločnosť, aby mi ho doviezla, a kúpil som si 2 litre a vydrží dlho.
Len je ťažké udržať ho pod kontrolou.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Odpoveď: tak trochu to funguje, ale zďaleka to nevyzerá "použiteľne"

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Bróm môžete získať z kyseliny brómovej s peroxidom vodíka (oxidačným činidlom môže byť iný oxón a podobne), môžete ho získať z bromidov kovov reakciami kyseliny sírovej plus oxidačného činidla. Vo väčšine reakcií možno bróm získať priamo počas reakcie bez toho, aby bolo potrebné izolovať ho v čistej forme, čo je veľmi nepríjemná látka.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Včera som vyskúšal niečo, čo sa zdá byť sľubné, s použitím bromidu draselného, chlórnanu sodného a HCl.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Všetky roztoky chlórnanu sú stabilizované hydroxidom sodným; tento nepríjemný bod treba vziať do úvahy. Používate veľmi nevhodné oxidačné činidlo.
môžete skúsiť kyselinu fosforečnú alebo sírovú, kyselina chlorovodíková nie je najlepšou voľbou, pretože sa môžu oxidovať na chlór v okamihu, keď bromid vyprchá.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Možno je pre vás NBS možná? CuBr2 je tiež možné. Systém CuO/jód. Systém H2O2/HBr (moja obľúbená voľba).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Ďakujeme!
Ak tomu správne rozumiem, mohol by som bromovať priamo pomocou N-brómosukcinimiduako náhrady za br2? To by ušetrilo obrovské množstvo práce + ľahko by sa dalo získať.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Katalyzátorom bromácie NBS je kyselina Tos, reakcia je veľmi rýchla, selektívna a čistá. NBS je v porovnaní s inými zdrojmi brómu drahý.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
príliš neskoro. 500 g je na ceste. čo je to kyselina Tos btw?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
KBr je bežne dostupný (NaBr nepoznám). Stačí pridať trochu konc. kyseliny sírovej a pripraviť sa na vákuovú destiláciu. Pomaly pridávajte H2O2 pomocou prídavného lievika. Po skončení si vezmite separačný lievik a pridajte trochu konk. h2so4, do separačného lievika nalejte roztok brómu+vody, spodnú vrstvu odsaďte do skúmavky a uzavrite horákom. Najnebezpečnejšou časťou je pridanie kvapaliny do separačného lievika.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Áno, aj to je všade na YouTube. H2O2 je tu obmedzený, takže sa ťažko získava okrem čistenia . Našiel som nejaký, na ktorý stále čakám, ale len 35 %
 
Top