Môže sa kokaín ešte viac prečistiť opätovnou oxidáciou ?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň,

v súčasnosti mám problém nájsť slušný zdroj. Aj po
1.Aceton Wash
2.Etanolovej rekryštalizácii (urýchľujem filtráciu pomocou vákua mohol by to byť problém?)
3.Prevod na bázu
4. Hexan L-L Wash
5. Opätovná konverzia na HCL
6. Druhé premytie etanolom
Nakoniec získam najmenej 4 veľmi rozdielne vyzerajúce kryštály.... Farebné testy stále poskytujú nejasnú reakciu kvôli prítomnosti mnohých rôznych indegrientov. Nepomôže ani premývanie vodou.
Takže som si prečítal veľa o tejto téme a dospel som k otázkam, čo by sa stalo, keby som pri výrobe zaobchádzal s HCL ako s listami?

Mám na mysli
1. Rozpustenie v alkalickom roztoku na získanie bázy
2. Pridanie benzénu alebo petroleja
3. Odstráňte vodu a pridajte kyselinu sírovú + uhličitan sodný
-> získam pastu
4. Pridajte pastu do kyseliny sírovej a vody
5. pridajte manganistan draselný (dúfam, že rozloží všetko okrem kokaínu)
6. Opäť vytvorím bázu cez amoniakový hxdroxid
->základ
báza na hcl by mala byť číra.


Bude to fungovať ? Skúšal to už niekto?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To všetko je príliš spletité. Je to príliš prehnané. Som si celkom istý, že nemáte ani poňatia o tom, čo robíte. Vyplýva to len z toho, aké slovné spojenia ste zvolili a aké informácie ste neuviedli. Som celkom slušný kryštalograf, pozrime sa na kryštály. Používate rekryštalizáciu s viacerými rozpúšťadlami? Môžem vám poskytnúť schému, ktorá skutočne nezanechá prakticky žiadne stopy po adulterante, ale nebude používať petrolej alebo benzén. Určite bude používať síran sodný, ktorý vyrábate z neznámeho dôvodu . Kontrolujete si ph, keď robíte všetky tieto vedecké práce? Kokaín je citlivá molekula a je 100 % pravdepodobnosť, že ju porušujete
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Zverejnite výsledky testu farby činidla.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Dobre, nie som si istý tým Ehrlichovým činidlom. Nemalo by sa stať zeleným... Ostatné dáva zmiešané signály.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Tieto a niektoré ďalšie sú všetky čistopisy, ktoré môžete nájsť na internete. Ale máte pravdu, že netuším, čo sa deje na molekulárnej úrovni. Nie som chemik. Ale veľmi rád sa učím všetky tieto veci a som odmenený dobrou ranou. V skutočnosti som na vybavenie a chemikálie minul viac peňazí, ako si chcem priznať. Prečítal som toľko odborných článkov a patentov, že som dospel k záveru, že by to bolo možné. Spôsob, ktorý som v skratke opísal, nájdete na erowide. Ak mi môžete pomôcť identifikovať, čo sú to kryštály, budem vám naozaj vďačný. V chladničke mám aj vzorku 4 mg na ml MeOH. Ak mi môžete odporučiť dobrú zmes rozpúšťadiel pre mobilnú fázu na tenkovrstvovú chromotografiu, budem vám veľmi vďačný. Moje pokusy nedokázali rozdeliť zložky.

Toto sú obrázky kryštálov, ktoré mám na mysli. Najprv v etanole. Veľa rôznych vecí, vždy som si myslel, že len čisté hladké na vrchu sú tie správne. Je to správne? Obrázok 2 je tiež etanol. Obrázok 3 je Hexan, nie je to zimná krajina zázrakov, ako som očakával. Kryštáliky sú matné a nie čisto biele. Na týchto dvoch obrázkoch je benzínový éter zo základu. Ani tieto ihličky sa mi nezdajú správne.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Som len nejaký debil na internete, ale tu je môj výklad:
MARQUIS, žiadna pozitívna reakcia
MORRIS, pozitívny kokaín
ROBODOPE, žiadna pozitívna reakcia
SIMONS, pozitívny kokaín
EHRLICH žiadna pozitívna reakcia
MECKE, pozitívny fenecitín
LIEBERMAN pozitívny kokaín

Kryštály. Analyzujem teraz súhlasím, že na obrázku 1, medzi 11. a 2. hodinou sú kvintesenciálne kryštály hydrochloridu kokaínu, ktoré vidím
Obrázok 2 ukazuje rovnakú štruktúru, akú vidím v mojich kryštáloch, ktoré považujem za analgetický "kaín" možno benzokaín
Na obrázku 3 sú krásne kryštály kokaínu, ktoré sa mi zdajú byť veľmi čisté
Obrázky 4 a 5 majú monoklinickú štruktúru, ktorej rozmery a pomer zodpovedajú literárnym údajom pre fenacetín
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

Na prvom obrázku môžete vidieť tú istú štruktúru, ktorú nazývam benzokaín. Je to len rozpustené v ľadovo studenej pitnej vode z RO@2ml/g a rýchlo preliate do koláčovej misky a odparené
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Manželka mi bola na zadku, aby som robil niečo iné ako pozeral na kryštály kokaínu, keď som iniciačne reagoval, čo som nestihol povedať, je, že pekná práca s reakciami činidiel a fotografiami kryštálov, keď som prvýkrát reagoval, myslel som si, že reagujem na nejaké dieťa, ktoré sa hrá so svojím jedlom, a vy ste ma zaujali dôkladnosťou svojej odpovede. Myslím, že sme na podobnom mieste s podobnými motiváciami, pokiaľ ide o kokaín. Je to moja obľúbená droga a hľadal som na vysokej nohe viac informácií. Našiel som ich veľa, ale mnohé z nich sú nad rámec mojich chemických schopností.
Existujú tajomstvá, ktoré zostávajú o tejto chemikálii skryté, a dúfam, že ich odhalím, a prijmem každú pomoc, ktorú môžem dostať. Neváhajte sa podeliť o všetky poznatky, ktoré objavíte, a ja sa s vami tiež podelím o svoje. Najnovším objavom pod hlavičkou kokaínovej chémie je pre mňa kniha "Príručka kokaínu" a "Príručka užívateľov kokaínu " od Davida Leeho. Sú to staršie publikácie (78 a 80), ale obsahujú niekoľko poznatkov, ktoré som predtým nepoznal. Sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo na viacerých miestach. Ak ste ich ešte nečítali, mali by ste. Ak ich nenájdete ľahko, môžem vám dať odkaz na stránky na stiahnutie vo formáte pdf. Snažil som sa jeden nahrať, ale vzdal som to po tom, čo sa to trikrát nepodarilo.
Čítal som, že žltkasté sfarbenie nie je pozitívnou reakciou na Ehrlicha a tiež je pomerne bežné. Ja osobne v tom nevidím zelenú farbu. Možno zelenožltú, ktorá nie je konkutívna.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Wow, ďakujem za priateľskú a úctivú odpoveď. Som si istý, že nájdeme lepšie spôsoby purifikácie. Bola rekryštalizácia vody, ktorú ste mysleli slovami "Môžem vám poskytnúť schému, ktorá skutočne nezanechá prakticky žiadne stopy po adulterante, " ? Ak sa pozriem do svojho zápisníka, skúšal som to už 6-krát, nikdy s úspechom :( Čo som robil:
-Naplňte 2 ml vody do skúmavky so skrutkovacím viečkom
-nastaviť skrutkovacie viečko a vložiť do ľadovej vody
-medzitým rozdrv 1g materiálu
-Vezmite skúmavku, otvorte ju a vložte do nej prášok. (Možno som bol príliš pomalý a 2 ml vody mali opäť izbovú teplotu)
-zatvorte skúmavku a pretrepte -> veľmi málo sa nerozpustilo
-vylejte zo skúmavky opretú o sklenený stojan, aby sa zabránilo kvapkaniu a nerozpustený materiál sa udržal späť
-Použil som na to sklenenú reznú šnúru z tvrdeného skla.
-položil som dosku na vykurovaciu podložku pre terárium (nikdy nepresiahne 35 °C) + použil som prenosný ventilátor, aby sa voda lepšie odparovala.
..... Trvalo to celú večnosť, pretože konzistencia bola ako javorový sirup... Dosku som naklonil, aby som získal väčšiu plochu pre teplo a ventilátor, ale aj tak bolo odparovanie v porovnaní s etanolom veľmi pomalé. Akonáhle to už nebolo tekuté na mojej doske, dal som ju na chladné miesto blízko okien, takže vietor pomôže kryštalizácii. A viete čo? Všetky podivné kryštáliky sú stále tu... + žiadny dobrý účinok už nie je. Voda a teplota musia hydrolizovať rozumnú molekulu... Nabudúce dám kokaín už aj do skúmavky v chladnom priestore, pridám len studenú vodu, krátko pretrepem a hodím do porcelánového Buchnerovho lievika s vákuom (stále si nie som istý, či vákuum skutočne môže urýchliť hydrolýzu,). Aby som odpovedal na vašu otázku: Kontrolujete ph, keď robíte všetky tieto vedecké práce? Áno, prostredníctvom dobre kalibrovaného digitálneho ph metra a normálneho testovacieho prúžku. Upravujete ph vody, aby ste tomu zabránili?
Ako napríklad tu https://drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf.
hodnota ph 5 sa odporúča pre skladovanie pri izbovej teplote.
Samozrejme poznám aj knihy od Davida Leeho, to bol aj môj východiskový bod, ale teraz už trochu outdatet....
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Môžete vysvetliť, ako funguje súčinnosť ? Viem nájsť zdroje, v ktorých sa uvádza, že 2,7 - 3,2 ml etanolu dokáže rozpustiť jeden gram. Ak to skúsim s objemom do 4 ml na 1 g. Veci, ktoré zostanú vo filtri, sa stále pozitívne testujú Morrisovým činidlom. Moja teória je, že je tam primiešaný nejaký druh cukru. Cukor sa môže rozpúšťať vo vode a tvorí sliz, tento sliz môže rozpúšťať viac kokaínu? Som si istý, že som to už videl pri chloroforme. Ak som skúsil kryštalizáciu chlorformu bez premývania acetónom a všetko sa rozpustilo. Ale ak bol prášok správne premytý acetónom, môžem odfiltrovať rezy chloroformom, pretože nie všetko sa rozpustilo. Myslím, že mojím nepriateľom je emulgátor, ktorý pomáha, aby sa rôzne zlúčeniny rovnomerne premiešali.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Keď ste povedali, že je lepkavá po kúpeli. Vedel som, že hovoríme o cukre. Manitol pravdepodobne , je to cukrový alkohol, takže sa rozpúšťa v etanole metanole a vode. Raz som omylom použil NIE studenú vodu a zmenilo sa to na hnedé lepidlo a po 20 extrakciách som úspešne stratil všetok kokaín. Nie, dekantácia, zvyčajne to robím presne 1-krát a ak z toho niečo hodnotné dostanem, urobím celé vrecko, ale 4/5-krát nedostanem nič. Varný horúci izopropyl mi väčšinou robí celkom slušnú extrakciu. Vložím ju do Buchnera, vylejem na ňu horúci iso, 5 sekúnd ju vírim a stlačím vypínač. Potom špliechnem pár ml vriaceho horúceho izopropylu, aby som odsal zvyšky čohokoľvek v Buchneri.
Ak vezmete tú ľadovú vodu a neutralizujete ju nejakým sb, môžete vybrať kamienky a odstránili ste väčšinu, ak ten cukor zostane rozpustený vo vode, potom ho rozdrvte, znovu ho varte v novej vode a troche bázy a vyberte ho druhýkrát. Vedeli ste, že c.hcl je taká polárna, že vo vode so 7 ph sa disociuje na 50 %, použitie ph metra je dôležité, pretože ak sa vaše ph zhoduje s vašou pka, tak technicky je to 50 % zjednotené a hrozí vám, že prídete o 1/2 sračky. Uistite sa, že ste skontrolovali, či je vaše ph aspoň 2 za pka, ale kokaín je tiež krehký a ľahko sa rozkladá. Kyslá extrakcia, ph<6,6, keď sa ho snažíte vyčistiť, pred oddelením polárnej/nepolárnej časti skontrolujte ph a upravte ho, pretože ak je 7, strácate produkt. Videl som niekoľko dokumentov, ktoré sa zaoberali prítomnosťou levamizolu. Existujú 2 podobné dokumenty ( druhý je podľa môjho názoru podvrh a krádež duševného vlastníctva). V oboch prácach sú vzorky zmesi kokaínu a levamizolu o sile 3 a v oboch prácach sa úspešne odstránil levamizol prostredníctvom neutralizácie a čistenia hexánom a následnej opätovnej protonizácie pomocou plynu hcl. Prvý článok, ktorý som čítal, síce ohlasoval rekonjugáciu s Lewisovou kyselinou a 3x premytie hexánom ako najlepšiu metódu, ktorá vyčistila všetok levamizol len za 2 premytia, ale ak si prečítate článok, druhá metóda tiež odstránila všetok levamizol, ale trvalo to 3 premytia. Išlo o chloroform na hcl vo vode. Kokaín hcl sa rozpustil vo vode, 3-krát sa pretrepal s chloroformom a potom sa odparil vo vákuu. Ako určite viete, levamizol je zlatý štandard ťažko odstrániteľných .
Nevidel som žiadny dôkaz, ktorý by naznačoval, že kurz ( alebo silné, keď na to príde) vákuum má na kokaín škodlivý účinok. Čo ma privádza k niečomu, o čom som nikdy nepočul ani čo som nevidel vyskúšané. Odstreďovanie. Práve som lovil fyzikálne vlastnosti manitolu a kokaínu hcl a všimol som si niekoľko zaujímavých faktov. Kokaín hcl má mol. Wt. 2 x viac ako manitol. Zároveň má mannatol polárny povrch 2x väčší ako kokaín hcl ( viac ako, (120A oproti 55A), čo z neho robí úžasného kandidáta na centrifugáciu. Sú to padáky a torpéda. Aj 120 angströmov by sa dalo odfiltrovať celulózovým diskom a mali by ste byť schopní nájsť vhodnú veľkosť viac ako 55 a menej ako 120
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Keďže vlastním odstredivku (alebo si ju postavím zo starého motora dronu), vyskúšam to.
Aby som sa vrátil k aktuálnej téme a odpovedal na svoju vlastnú otázku. Áno, kokaín sa dá reoxidovať na účely čistenia. Pozri https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1.

Len ďalší odkaz pre záujemcov. Myslím, že to stojí za prečítanie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
YIKES! Je môj prvotný dojem z toho druhého odkazu. Nenavrhujem nič z toho, čo sa tam píše. Mohol by som, ale musel by som to analyzovať s faktickými informáciami a prebehnúť si čísla. Môj prvotný dojem je, že je to skvelý spôsob, ako prísť o množstvo výrobkov. Prestal som to čítať, keď som sa dostal k desiatej nepravdivej/zavádzajúcej informácii. Bude to dlhá cesta, kým to všetko vyvrátim citáciami.
 
Top