Môžem si tieto kryštály pozrieť?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ako to vyzerá podľa vás? Urobil som niekoľko vecí. Zahrieval som chlorid amónny a formaldehyd s alihnovým kondenzátorom a 110° otočnou vákuovou armatúrou na vrchu a vákuovou pumpou niekoľko hodín a nechal som to vychladnúť a prefiltroval som to. Potom som kvapalinu niekoľko hodín destiloval vo vákuu, skondenzoval destilát, nechal ho vychladnúť a prefiltroval ho. Potom som ho ešte párkrát skondenzoval a prefiltroval. Vzal som filtráty č. 3 - 5 a refluxoval som ich v metanole, ktorý som dvakrát destiloval z nádoby s kvapalinou do ostrekovačov, počas 30 minút a dvakrát som ho horúci prefiltroval. Nechal som to vychladnúť v mrazničke, odfiltroval som kryštáliky a potom som ich prepláchol tekutinou, ktorú som vydestiloval zo dna 3 džbánov bielidla so 60 ml acetónu, ktoré som nechal cez noc vonku a dekantoval. Vzal som trochu etylacetátu a rozpustil v ňom 2-b-4-mp, potom som pridal kryštály z predchádzajúcej diskusie a 2,63 g NaOH a 100 ml vody. Zahrieval som to smerom k 60 °C asi 30 minút. Potom som to destiloval vo vákuu, kým nezostalo len veľmi málo kvapaliny. Potom som pridal trochu acetónu a kyseliny chlorovodíkovej, až kým moje papiere s ph nevyzerali ako 5 na knižke. Dal som to na dlhší čas do mrazničky. Toto je len moja hrubá spomienka na to, čo sa stalo. Keď som sa vrátil, toto bolo na dne kvapaliny. Nikdy predtým som túto konkrétnu vec nevidel. Nikdy som to necítila. Nikdy som ju neochutnala. Nerozpúšťalo sa to v absolútnom acetóne ani v absolútnom izo.
UD65BCwu8I
2DJivUCXyl

Určite to nie je žiadna z vecí, ktoré som dal do banky na začiatku. Nesmrdí to ako čpavok a určite nie ako 2-b-4-mp vďakabohu, ten zápach z nosa nikdy nedostanem.
Niečo som spálil, nemalo to výrazný zápach. Mala vôňu, ale nič, čo by som vedel pomenovať. Dym ma nepálil v nose ani mi neslzili oči. Vyzerá to ako niečo, čo by som si mal uložiť? Aký je ďalší test?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
No kurva, šnupol som si celkom slušnú dávku, asi 0,080-0,100 g. Pálilo to, ale nie príliš zle. Správne množstvo na základe toho, čo som čítal. Nič, žiadna aktivita. Hr 88 bpm po 15 minútach. Myslel som si, že to vyzerá dobre ( nie dobre, ale správne), nasledovali syntézy tesne....nemám predstavu, čo to je, ale nerobí to vec. Strike 2. 2 zlyhania. Myslím, že sa mi musí nepodariť vyrobiť metylamóniumchlorid. Som rád, že som skúšal len po 5 g.
Je to dosť sklamanie, ale vedel som, že naučiť sa chémiu bude ťažké. Späť k rysovacej doske 🚮
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Videli ste odlišné vrstvy pred vákuovou destiláciou? V EA afaik by to malo byť veľmi zrejmé.

Zobraziť prílohu 37598
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Už si to ani nepamätám, ale mal som si to aspoň zdvojnásobiť, než som to vyhodil, pretože denne fajčím pervitín a crack a bez toho, aby som sa niekoľkokrát prekryštalizoval, by 100 mg pravdepodobne nič neurobilo. Žiješ, učíš sa. Niekedy človek komentuje starý príspevok, ktorý som komentoval, a buď som čoraz hlúpejší, alebo hovorím pekelnú hru, pretože sa nejako učím veci 😅
 

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Apr 23, 2023
Messages
20
Solutions
1
Reaction score
60
Points
13
Deals
44
Bod topenia ?
Markízové činidlo ?
Liebermannovo činidlo ?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ani ma nenapadlo vyskúšať v ňom nejaké činidlá, kúpiť bod topenia bol veľmi blízko správneho čísla. V rozmedzí niekoľkých stupňov
 

CaptainSandoz

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Apr 23, 2023
Messages
20
Solutions
1
Reaction score
60
Points
13
Deals
44
Už máte všetko, čo potrebujete na výrobu markízového činidla, ale dobrá novinka pre bod topenia
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Toto je stará téma a tento materiál je už dávno preč, áno, testoval som prakticky všetko s Markízou, reaguje na veľa liekov a prímesí. Tie 3 centy, ktoré to stojí, sa oplatí zaplatiť. Mám v mrazničke trochu CH³NH²HCL, ktorý som vyrobil minulý týždeň, a tentoraz by som chcel túto reakciu spustiť v inom rozpúšťadle, pretože som počul veľa sťažností na EA
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Vyzerá to veľmi povedome, ako najčistejší, pod svetlom červený, údajne amfetamín, ktorý vonia, ako keby ste práve otvorili fľašu 1 l acetónu. Teda, je to nejaký mok alebo smotánka? Nestane sa to tvrdým po tom, čo sa to nechá vyschnúť v priestorovom vrecku s nejakými škrabancami na zle, aby sa to dalo dobre vysušiť? A nechcem, aby ste boli paranoidní, ale v seriáli Breaking Bad vyrobili Ricin, ktorý vyzerá rovnako.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
"Čistý" amfetamín tu páchne ako acetón. Ak je to možné, pripravte ho v malom mäkkom alebo pevnom kameni a dajte ho pod baterku telefónu
 
Top