Môžem bezpečne používať vákuovú pumpu s typicall rozpúšťadlami MDMA? (xylén, IPA , HCL, NAOH , atď.)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
No, dostal som svoju novú vákuovú vývevu, predtým som používal malú ručnú vývevu a úprimne povedané bola dosť dobrá , takže.. keďže má motor atď, môžem ju používať pri vákuových destiláciách bez rizík?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
V závislosti od materiálu častí vývevy, ktoré prichádzajú do kontaktu s rozpúšťadlom, by sa mala pripojiť studená pasca, aby sa kondenzovali pary, ktoré vznikajú pri vákuu. Tým sa zároveň zabráni šíreniu výparov rozpúšťadla v miestnosti.


Mali by ste tiež vytvoriť možnosť regulácie podtlaku, nie vždy je potrebný plný sací výkon.
Ja som to vyriešil pomocou T-kusu v sacom potrubí, do ktorého môžem vstrekovať falošný vzduch na reguláciu podtlaku.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx a lot friend, thats very nice , for the vapour som mal extraktor priamo na výstupe ručného čerpadla, ale táto metóda je presne to, čo potrebujem.
Ešte raz tnx, pane.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Takže... snažila som sa pochopiť, ako sa to dá spojiť... a... nie som si istá, haha ...
mohli by ste mi to prosím vysvetliť?

Akú časť mám pripojiť k svojmu vákuovému adaptéru?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

ok, všetko pochopené, montáž je veľmi jednoduchá a logická haha...... len... s ľadovým kúpeľom by malo stačiť, nie? nie je na to potrebný tekutý dusík , však?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ja používam ľadový/soľný kúpeľ s teplotou -21 -24 °C, ale vy by ste mali použiť niečo ako dewar , aby ste udržali chlad dlhší čas.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Najskôr pripojenie k vašej studenej pasci, potom najlepšie spôsob regulácie falošného vzduchu na nastavenie vákua a potom k sacej strane čerpadla.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Ahoj, nie je to studená pasca. Je to vákuový adaptér na vákuovú destiláciu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Závisí od rozpúšťadla (napríklad lepšie je použiť tekutý dusík s dietyléterom), ale zvyčajne, ako povedal Pennywise, stačí ľadový soľný kúpeľ.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Áno áno áno ja viem, nahral som, aby som ukázal svoj vákuový adaptér, moja studená pasca je na ceste!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

normálna kuchynská soľ? aký je dôvod pre soľ?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
čo sa týka dewar.... existuje iná možnosť? len ľad/vaňa soľ nestačí? ako použiť kovovú nádobu primeranej veľkosti?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Čím väčšie je množstvo soli, tým nižší je bod tuhnutia (do určitého bodu; keď je soli toľko, že sa už viac nerozpustí, bod tuhnutia sa už neznižuje). Oceánska voda obsahuje približne 3,5 % soli; morská voda mrzne pri teplote približne 28 °C. Roztok 10 % soli zamrzne pri teplote približne -6 °C a roztok 20 % soli zamrzne pri teplote -16 °C.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ak máte možnosť vždy pridávať alebo vymieňať ľad/soľ, je to možné aj bez izolovanej nádoby. V závislosti od toho, ako dlho máte čerpadlo v prevádzke, sa chladiaci soľný roztok zohreje a sifón sa stane neúčinným.
Odvápňovač udržiava zmes soli/ľadu dlho chladnú.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Takže by som išiel na celkové nasýtenie? ako soľný roztok? alebo že by bolo potrebné, ak by bolo možné zmraziť pri nižšej teplote ako -16? s tekutým dusíkom atď. pre jednoduchý vodný/ľadový kúpeľ , keďže som videl, že sa riadi pomerom, aké % soli by ste mi odporučili?

Nemám dewar, ale stačila by mi termo nádoba? (neviem, či sa termo nádoba správne nazýva v angličtine? (tá, ktorá sa používa na udržiavanie chladu/tepla v potravinách/chlade atď.)
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Mohlo by niečo také fungovať? (ide o typicall na získanie potravín/kuchynských výrobkov atď. v dobrej teplote) tu sa nazýva termo alebo termo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Solanku som presýtil soľou, takže u mňa je na dne stále soľ, ktorá sa nerozpustila, nad ňou je vždy hrubá mäkká vrstva ľadu, ako snehová kaša a podľa teplomera -21-23 °C zima. S acetónom by som to mohol skúsiť ešte hlbšie, ale mne to stačí. Solanku používam aj na chladenie banky počas exotermickej redukcie, používam stále tú istú soľanku.
Ak potrebujete ísť ešte nižšie, zistite si informácie o dodávkach suchého ľadu vo vašej oblasti, suchý ľad sa pravdepodobne dá použiť až do 48 h a tiež sa dodáva podľa plánu.

Áno, môžete, ak je dostatočne veľký, dewar je rovnaký len dvakrát a viac izolovaný v priemyselnom štandarde, dostal som jeden lacný v second hande v onlinstore v správnej veľkosti pre môj lapač.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tnx veľa, zaujímavé informácie!!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Takže... to znie teraz jediné, čo si myslím, že potrebujem, je zmerať teplotu a získať noore logiku pre mňa, len som premýšľal o tom, aké ťažké by bolo získať ľadové skaly zo soľného roztoku, ale ak hovoríte, že stačí zmerať teplotu. a získať pre sneh konzistencia ill urobiť správne.

čo sa týka suchého ľadu, rozmýšľal som o tom , vo vnútri mojej domácej dewarovej banky by sa mohol vyriešiť celý tento problém. teraz urobím rešerš, či ho môžem zohnať.

Čo sa týka suchého ľadu, nie je problém s výparmi atď.

Pokiaľ ide o plynné rozpúšťadlá, ktoré chcem "odstrániť", budú to IPA, xylén, DCM ... a HCL / NAOH zo zásaditých/kyslých krokov....
tie by sa dali "odstrániť" ľahko?
 
Top