Výstupy katalytickej hydrogenácie nitrometánu?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ak by sa nitrometán redukoval katalytickou hydrogenáciou, bol by výťažok podobný výťažku al/hg? Ako keby 20 ml tejto látky stačilo na spracovanie 25 gramov ketónu?

Vzniká rovnomerné množstvo?

Keď už som pri tom, koľkokrát sa všeobecne môže použiť palliduim na uhlíku? Snažím sa postúpiť od ortuťových solí, skúšal som NaBh4 nepáčili sa mi výťažky... vďaka!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napríklad 25 g nitrometánu na 25 g MDP2P. Bude to trojnásobný prebytok. Možno postačí na redukciu Al/Hg. Ekvimolárny pomer nie je pre túto reakciu dostatočný. Ak chcete skúsiť katalytickú hydrogenáciu, máte prístup k plynnému vodíku a kúpiť katalyzátory?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Áno, mám prístup k palliduimu na 10 % uhlíka, za menej ako 15 dolárov za gram. Som si istý, že vodík môžem dostať v miestnom obchode s benzínom!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Mám podobné otázky, ale pre MDMA, podarilo sa vám niečo vymyslieť?
Myslíte si, že by bolo lepšie použiť adamsov katalyzátor alebo Pd/C? Fungovalo by to v jednom kroku pre MDP2P + nitrometán?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Áno, malo by to fungovať
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Na akom pomere?
Tiež som čítal, že katalytická hydrogenácia nitrometánu dáva nízke výťažky... Som na to zvedavý, pretože nitrometán viem získať, ale metylamín nie... takže by to bolo výborné...
Môžete sa podeliť o nejaké poznatky?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napísal v osobných správach. Nitrometán na syntézu v jednom hrnci nie je veľmi vhodný na katalytickú hydrogenáciu.
 
Top