Skladovanie chemických látok

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
16
Points
8
Ako skladujete svoje chemikálie chlapci , zakaždým, keď ich vložíte do chladničky, ako je text v opise chemického alebo ... Prosím, napíšte svoje spôsoby ( môj spôsob je zakopať ich do zeme a zatiaľ je všetko v poriadku )
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Nevkladajte do chladničky, niektoré kyseliny alebo alkalické prášky môžu reagovať so studeným vzduchom a spôsobia, že vás popália alebo vybuchnú, takže buďte opatrní.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. najprv sa musíte naučiť príručku k činidlám (ak ju máte). Ak ju nemáte, pozrite si na Googli informácie o chemických vlastnostiach a odporúčaniach na skladovanie. Väčšina chemikálií sa musí skladovať v uzavretej nádobe bez prístupu vzduchu, aby sa zabránilo reakciám s vodou a kyslíkom. Niektoré činidlá môžu konverzovať pod kvantom svetla (hn), preto ich uchovávajte v tmavom skle alebo na tmavom mieste, napríklad v skrini alebo podobne. Taktiež môžete použiť činidlá, ktoré majú veľmi silný zápach. Uchovávajte ich pod digestorom alebo v tesne uzavretej nádobe v tomto digestore. Niektoré kyseliny a zásady pomerne rýchlo absorbujú vodu zo vzduchu a vyparujú sa. Mali by ste ich uzavrieť, ako som už povedal (v uzavretých nádobách) pri izbovej teplote. Používajte chladničku na látky, ktoré sa môžu rozkladať a to v uzavretých nádobách.

Dúfam, že som odpovedal na vaše otázky. Ak chcete vedieť niečo iné, neváhajte sa tu spýtať!
 
Top