Chemický idiot žiada o pomoc

Grubby

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
1. Zmiešajte 40 g fenylacetónu, 20 g metylamínhydrochloridu a 200 ml metanolu, pridajte 1 g hydroxidu sodného na neutralizáciu na slabú zásaditosť a reagujte pri 60 stupňoch počas 2 hodín, aby ste vytvorili imínový medziprodukt.
2. K imínovému medziproduktu pridajte 15 g borohydridu sodného a reagujte pri izbovej teplote 6 hodín za vzniku amfetamínu.
3. K reakčnému roztoku pridajte 100 ml vody, oddeľte organickú vrstvu a premývanie zopakujte trikrát. Po každom použití 100 ml vody pridajte primerané množstvo kyseliny chlorovodíkovej na neutralizáciu na pH 5.
4. Odparte všetko rozpúšťadlo a vodu, prestaňte zahrievať, keď je teplota vyššia ako 100 stupňov a kryštály sa po ochladení stále nezrážajú. Vynechal som nejaké dôležité kroky?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Nie je v ňom dostatok hydroxidu sodného. Pri výrobe plynného metylamínu by sa mal roztok metanolu a metylamínu udržiavať pri nízkej teplote, aby sa zabezpečilo, že metanol absorbuje plynný metylamín. V prednej časti sa vytvorí vlhkosť. Odporúča sa vlhkosť odstrániť. Jej množstvo ovplyvní výťažok. Roztok bude odrážať stratu metylamínu pri izbovej teplote. Plyn, čím sa vaša reakčná zmes stane nereaktívnou a po plytvaní činidlami môžete získať len P2P. Po pridaní vody by ste mali vziať DCM alebo iné rozpúšťadlá na extrakciu voľnej bázy metamfetamínu z vody a potom okysliť

Neviem, či mám pravdu alebo nie, ale aspoň toto som sa dozvedel na fóre
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
11,851 gramov hydroxidu sodného na deprotonizáciu 20 gramov chloridu metylamónia
 
Top