Chemsex

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Chemsex je používanie psychoaktívnych látok ako súčasť sexuálneho života. Tento pojem sa používa na označenie pohlavného styku, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je užívanie drog.

Trochu histórie

História chemsexu má pôvod v dávnej minulosti. Už od dávnych čias sa vyskytovali prípady, keď po užití určitých zásob mohli ľudia vykonať značný počet sexuálnych aktov za sebou. Dá sa predpokladať, že to bolo spôsobené látkami, ktoré mali všeobecný tonizujúci účinok a výrazne zvyšovali libido. Indiánske kmene na tieto účely používali damiánu, Číňania ženšen. V modernej Indonézii si miestne ženy vstrekovali do pošvy šťavy z imsonweedu a belladonny - verilo sa, že to pomáha dosiahnuť jasný orgazmus. Treba predpokladať, že chemsex v podobe, v akej sa tento pojem používa teraz, sa začal objavovať s príchodom prvých stimulantov a eufretík do predaja a rozšíril sa s príchodom značkových drog. Keď sa obchod so zakázanými látkami presunul z ulíc na internet, záujem o chemsex začal rásť geometrickým radom - bolo jednoduchšie kúpiť si, čo chcete. V súčasnosti chemsex zažíva svoj vrchol - medzi mladými ľuďmi sa rozšírili párty so sexuálnym zameraním, na ktorých sa namiesto alkoholu používajú drogy. Chemsex je bežný aj medzi swingermi a inými kategóriami praktizujúcimi skupinový sex. Sex s použitím zakázaných látok začal prenikať do života zrelých párov, ktoré si chcú spestriť intimitu. Dokonca aj u kňažiek lásky sa teraz klientka "sfetuje", čo sa spája skôr s príjemne stráveným časom ako s asociálnymi a nesolventnými segmentmi populácie, hoci mnohí sú stále opatrní. Ako hlboko vstúpi chemsex do intímneho života ďalších generácií, je zatiaľ ťažké predpovedať, ale osobne som toho názoru - v dohľadnej budúcnosti jeho popularita len porastie.

Prečo sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre chemsex?

Hlavné účinky, pre ktoré sa chemsex praktizuje, sú:

- Zvyšovanie libida;

- Oslobodzujúci, prekračujúci hranice všednosti;

- Predĺženie pohlavného styku;

- Získanie väčšieho množstva pocitov počas sexu;

- Celkový tonizujúci účinok.

Účinky sa môžu líšiť v závislosti od látky, ktorá sa používa, ale najčastejšie sa hlavný súbor účinkov nemení. Zvyčajne užívatelia, ktorí praktizujú chemsex, minimálne vyskúšali a maximálne neustále praktizujú niekoľko látok na tento účel.

Upozornenia

Pred praktizovaním chemsexu - uistite sa, že nemáte žiadne kontraindikácie, na zvolenú povrchovo aktívnu látku, oboznámte sa s látkou, dodržiavajte pokyny na používanie.

Používajte len odporúčané spôsoby konzumácie! V žiadnom prípade by ste nemali aplikovať látky na sliznicu pohlavných orgánov, ako aj praktizovať iné spôsoby konzumácie, okrem odporúčaných.

Chráňte sa bez ohľadu na to, aké emócie vás premohli. Najlepším riešením bude sex výlučne s osvedčenými partnermi, ktorých dlhodobo poznáte a ktorým dôverujete. Nechránený sex je príčinou pohlavne prenosných chorôb, HIV, hepatitídy C a ďalších ochorení.

Správajte sa k svojmu telu a partnerskému/partnerskému organizmu zodpovedne. Často môže dôjsť k intoxikácii látkami počas pohlavného styku, nadmernej traumatizácii. Premýšľajte, či aj keď sa teraz potešíte z niektorých potenciálne nebezpečných akcií, nepovedie to k ďalším zdravotným problémom?

Nezanedbávajte normálny zdravý sex, nezneužívajte ho chemsexom. Povedie to k takmer nezvratným následkom, pri ktorých sa stratí záujem o sexuálnu intimitu bez použitia povrchovo aktívnych látok.
 
Last edited:

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Vo vyššie uvedenom príspevku je niekoľko vážne dobrých slov, ktoré by som si prial použiť vo svojej práci. Prosím, dbajte na ne.

FWIW takto som predstavil chemsex čisto z pohľadu znižovania škôd:

SEX A DROGY A ZNIŽOVANIE ŠKÔD

Chemsex je vo všeobecnosti definovaný ako konzumácia drog na uľahčenie alebo zlepšenie sexuálnej aktivity a je oveľa rozšírenejší, než väčšina ľudí predpokladá. Hoci sa tento aspekt spomína pri jednotlivých drogách v nasledujúcich častiach tejto knihy, existuje niekoľko všeobecných úvah, ktoré je vhodné uviesť hneď na začiatku.

r/DrugUsersBible - A selection of erotic drugs, Amsterdam

CHEMSEXUÁLNE DROGY
Skutočné účinky a zážitky sa v jednotlivých triedach drog výrazne líšia. Zhrnul by som ich takto:
  • Niektoré stimulanty (najmä amfetamíny) vyvolávajú najprimitívnejšie, dlhodobé a intenzívne orgazmické potešenie.
  • Kanabinoidy (marihuana) pomáhajú stratiť sa v okamihu a plynúť s ním.
  • V nízkych dávkach vás mnohé psychedeliká môžu preniesť na iné miesto a zvýšiť fyzickú citlivosť.
  • Empatogény, ako napríklad MDMA, majú tendenciu uberať sa podobnou cestou, s tlmenejším priestorom hlavy, ale sotva prekvapujúco zvýšenou empatiou.
Som si vedomý, že niektorí ľudia v tejto oblasti uvádzajú alkohol a GHB, ale ja ich vnímam predovšetkým ako relaxanty, a nie ako aktívne sexuálne posilňovače. V tomto ohľade by som ich nepostavil na rovnakú úroveň ako niektorú z vyššie uvedených látok.

TEMNÁ STRANA
Ak to znie ako pozvánka na ponorenie sa a zapojenie sa, nie je to tak. Tak ako väčšina radostí v živote má aj táto odvrátenú stranu: v tomto prípade vystavenie značnému nebezpečenstvu. Užívanie drog so sebou nesie riziko a užívanie drog na sexuálne uspokojenie nie je iné.
Ak hneď povieme to, čo je zrejmé, naďalej platia obvyklé postupy a praktiky znižovania škôd. Patrí sem 10 prikázaní bezpečnejšieho užívania drog, ako bolo uvedené skôr.
K nim by som pridal niekoľko ďalších úvah, ktoré sa týkajú konkrétne chemsexu:
  • V niektorých prípadoch, najmä pri stimulantoch/amfetamínoch, možno dosiahnuť vysoký stupeň, ktorý sa bez drogy nedá dosiahnuť. Ide o otrávený kalich. Môže to spôsobiť množstvo následných problémov, ktoré spôsobujú, že normálna sexuálna aktivita je relatívne nenaplnená, čo má zjavné a veľmi reálne dôsledky na vzťahy. Tento aspekt nezľahčujte ani nezavrhujte: nie je taký nezvyčajný, ako si možno predstavujete.
  • Často s tým súvisí pretrvávajúca túžba po sexuálnej náloži danej drogy. Ak sa k existujúcim háčikom pridá tento silný dodatočný podnet, môže to urýchliť cestu k závislosti. Buďte si toho neustále vedomí a berte to plne do úvahy.
  • Je dôležité mať na pamäti, že pod vplyvom sú zdržanlivosť a úsudok často oslabené a že udalosti sa môžu vyvíjať rýchlo a potenciálne bez náležitého uváženia. Pravdepodobne nie je najlepším nápadom, aby sa jedna strana intenzívne angažovala, zatiaľ čo druhá(é) strana(y) sa neangažuje(ú). Rovnako by sa všetky strany mali vopred dohodnúť na parametroch a hraniciach.
  • Napokon, zložený stres spôsobený sexom aj drogami na organizmus by sa mal starostlivo zvážiť, najmä u osôb s akýmikoľvek už existujúcimi zdravotnými problémami.
POSLEDNÉ SLOVO
Je faktom, že niektoré drogy môžu zvýšiť sexuálny apetít a zlepšiť samotný zážitok. Moje posledné slovo v tejto súvislosti by však bolo, že ak si ich doprajete, reálny svet stále existuje a s ním aj jeho riziká. Nepodliehajte logike a vždy praktizujte znižovanie škôd. Prípadne sa mu radšej vyhýbajte.
 
Top