Kryptografia pre obchody tvárou v tvár?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Rozmýšľam, či by kryptografia mohla nahradiť odovzdávanie peňazí niekomu.

Pravdepodobne by si to vyžadovalo viac dôvery ako hotovosť, ale zároveň by to možno veci zefektívnilo.

Rád by som počul, prečo by zákazníci mohli byť proti tomu v porovnaní s hotovosťou.

Viem si predstaviť strach z toho, že to bude vystopované, hoci použitie monteriek tomu pomôže.

Je to trochu pohodlnejšie používať hotovosť, ale keď si na to zvyknú, platba cez telefón a to, že im lieky jednoducho donesú bez väčšej interakcie, má svoje výhody.

Akékoľvek nápady?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
niekedy predávam na mieste, ak mám lieky/veci navyše, ktoré nechcem, a osobne by som radšej vzal hotovosť ako krypto. chápem, že krypto je univerzálnejšie (v niektorých ohľadoch), pretože môžem platiť za veci online, ale tiež ako, problém s krypto je, že hodnota kolíše. Ak si odo mňa niekto hypoteticky kúpi gram trávy za 10 dolárovú bankovku, zostane to 10 dolárov. ak mi dá krypto v hodnote 10 dolárov, na druhý deň to môže byť 8. Môže to byť aj 12 alebo to môže zostať len 10, ale nerád riskujem lol
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Na to som myslel po uverejnení príspevku, ale ide to oboma smermi, môže to stratiť hodnotu, môže to získať hodnotu.

Ak vás zastavia policajti, prinajmenšom v USA, mať veľa bankoviek je červenou vlajkou, ale nie je to tak v prípade kryptografie. Väčšina ani nebude vedieť, čo je monero, možno bitcoin, nie však montero.

Dostupnosť je pri ceypto ťažšia, ale viem si predstaviť, že je ľahšie vyprať peniaze, pretože možno by sa dal otvoriť bankový účet v cudzej krajine naviazaný na firemný bankový účet, niečo také.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
nie, títo policajti sú oveľa múdrejší, ako si myslíte. možno sú to kreténi, ale nie sú hlúpi. súhlasím však, že by bolo pravdepodobne oveľa jednoduchšie vyprať peniaze, ak by boli v kryptografických prostriedkoch.

mňa zastavili s množstvom bankoviek, vyzerá to zle, ale nemôžu vás z ničoho obviniť, pokiaľ ste opatrní (podľa mojich skúseností).
 
  • Like
Reactions: vis

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
206
Reaction score
144
Points
43
Deals
15
Mohli by ste požiadať o platbu stabilnou mincou, aby ste sa vyhli výkyvom
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
375
Points
63
Ani som nevedel, že niečo také existuje 😅 ďakujem sm
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Myslím, že ak vášmu kupujúcemu vyhovuje kryptografia, skvelé, ak chcete, použite ju. Nevidím veľký prínos v používaní kryptografických prostriedkov oproti hotovosti pri osobnom obchode. Myslím si, že krypto je pre širokú verejnosť ťažšie použiteľné (online je to samozrejme nevyhnutnosť) Naposledy, čo robíte so svojím krypto? Pravdepodobne ho vymieňate za hotovosť?

Myslím, že nevidím veľkú nevýhodu v používaní hotovosti pri osobnom stretnutí a je to niečo, s čím je každý pohodlný
 
Top