• Tervetuloa foorumin suomalaiseen osaan. Muista, että yhteystietojen (Jabber, Telegram, Signal jne.) julkaiseminen johtaa pysyvään banniin! Jos päätät ostaa tai myydä jotain ilman escrow-tiliä ja menetät rahaa, emme voi auttaa sinua.

Event Colníci urobili raziu v mojom dome.

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Dobrý deň, BB-Fórum!

Má niekto záujem vypočuť si, ako mi fínski Tulli (colníci) prepadli dom a dva mesiace ma držali pod zámkom? Čo som si myslel, že by som sa mohol podeliť, aspoň do tejto chvíle, ako to prebiehalo a ktoré veci mali byť urobené v lepšom poriadku, aby aspoň niekomu nepomohli dostať vás do ešte väčších problémov, než s najväčšou pravdepodobnosťou máte, ak vám niekto prepadne dom. Ani v ten deň neboli všetky veci v prdeli.

Dajte mi vedieť, ak má niekto záujem alebo chce vedieť nejaké podrobnosti, ako fungovali v tomto prípade.

Všetko najlepšie a zostaňte v bezpečí!
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Samozrejme! Orgány činné v trestnom konaní v rôznych krajinách, najmä v blokoch, ako je EÚ, pracujú s podobnými technikami, taktikami a zásadami, takže vaše skúsenosti môžu poskytnúť cenné informácie ostatným. Najdôležitejšie je, čo bolo spúšťačom razie, ak sa o to môžete podeliť bez toho, aby ste prezradili čokoľvek, čo môže súvisieť s vaším prípadom.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Zdieľam čo najviac. Musím prísť na to, ako to urobiť a stále sa snažiť uchrániť sa pred ďalšími problémami, ktoré so sebou už priniesli tí nečakaní návštevníci. Je tam niekoľko celkom bežných chýb, ktoré boli urobené, pretože nebol dostatok času na to, aby sa poriadne prešli všetky detaily. Snažím sa nájsť spôsob, ako čo najpodrobnejšie vyjadriť svoje skúsenosti bez toho, aby som sa odhalil. A ďakujem za váš záujem o túto tému.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Chcem poukázať na jednu vec, pretože si myslím, že je to dôležitý detail, a to, že keď som bol na samotke, rozhodol som sa, že vytvorím malú službu/skript/čokoľvek s pythonom alebo niečím podobným, ktorá by sa pýtala počítača, či bol spustený so zapojenou nabíjačkou, a ak by to tak bolo, tak by potom sledovala, či je táto nabíjačka prítomná, a ak nie, tak by počítač čo najbrutálnejšie (čo najrýchlejšie) vypínala. To preto, aby bol počítač vždy v "nesprávnych" rukách pri zapnutí heslom a potom šifrovaním disku z BIOSu snáď a Veracryptom alebo šifrovaním operačného systému po ňom.

Tie by mali kúpiť dosť chvíľ, aby ste premýšľali o situácii a stratégiách a dali vyšetrovaniu vážne myšlienky sú rekurzy vložené do tohto stroja naozaj stojí za to. To preto, že s najväčšou pravdepodobnosťou budú musieť presunúť vaše zariadenie tam, kde majú všetky nástroje atď. a to je takmer nemožné archivovať bez odpojenia PSU aj len malú chvíľu na pripojenie počítača do power-banky na prepravu. Ale našiel som ešte lepší spôsob, jednoducho som odpojil batériu z notebooku, teraz to robí to isté a nepýta sa.

Dôvod, prečo som to považoval za dosť dôležité, je ten, že keď vám ~10 vysokokvalifikovaných maniakov prepadne dom, s najväčšou pravdepodobnosťou na to nie ste veľmi dobre pripravení, ani vám nedovolia po prvotnom zachytení čokoľvek odpojiť. Alebo dúfam, že nie všetci sú takí precízni, ale v mojom prípade to začalo tak, že som s nimi takmer musel bojovať, pretože som nevedel, kto sú títo ľudia, kým som nevidel, že asi najlepšie nebude bojovať, pretože ich bolo dosť málo.

To znamená, že musím prísť na to, ako sa podelím o skutočné udalosti a uvidíme, či niekto z vás má pocit, že to má nejakú hodnotu alebo nie. Tiež môžem odpovedať na akékoľvek otázky, čo tak vôbec okolo tejto témy, ak môžem. DM funguje tiež, ak je to tak. Zostaňte v bezpečí ľudia <3
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Existuje vlákno s názvom policajné príbehy. Váš príspevok by tam mal ísť kvôli zachovaniu a organizácii
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Aha, nevedel som o tomto vlákne. Len som si myslel, že možno to niektorých FINS zaujíma, ak vôbec nejakých, ale myslím, že by som mohol skúsiť zdieľať učivo na vyhradenom vlákne, ak si myslíte, že je to dobrý nápad.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Určite by to bolo veľmi zaujímavé. Dúfam, že sa vám práve teraz darí. Komunita BB fóra bude vďačná za všetky zdieľané informácie od vás. Ofc robiť na so všetkými bezpečnými pre vás obmedzenia.
Príbehy policajtov
 

sunsiskos

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 10, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Tulli nájazd ne toi. Bol pod 3 ho pcp+3me pcp+4ho met
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Tulli sa aj na vás?
 
View previous replies…

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Šetrite si informácie. Ak chceš povedať viac o tom, ako to išlo, pošli mi DM. Stále mám aktívne vyšetrovanie, keďže ma prepustili, aby som mohol veci poriadne posrať, myslím. Preto sa musím snažiť čo najviac lietať pod radarom.
 
Top