Dodávatelia darknetu prepojení alebo používajúci zdieľaný sklad - pomôžte mi to pochopiť

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Robil som malý nákup, ktorý sa zmenil na prieskum predajcov darknetu, pretože som si všimol niečo, čo ma zaujalo. Zdá sa mi, že to, čo je inzerované ako jednotliví predajcovia, sú len jedinečne označené zástierky toho istého predajcu, alebo nejakým spôsobom spolupracujú, vedome alebo nevedome prostredníctvom spoločného skladu tretej strany, ktorá zákazníkom zasiela ich objednávky.

Prvýkrát som si to všimol, keď som si objednal 4 vzorky heroínu od 4 jedinečných predajcov, ktorí zrejme nie sú nijako prepojení. 2 z NL, 2 z DE.

Dve vzorky z NL sa objavili zabalené v rovnakom type obálky (hoci inej farby), adresný štítok je identický (s rovnakými rozmermi, písmom, rozložením, veľkosťou textu), obaja použili rovnaký dizajn a kombinácie poštových známok a obaja odosielali z rovnakého mesta. Použitý spôsob utajenia bol identický, výrobok bol zabalený rovnakým spôsobom s použitím identického obalu a utajovaného materiálu. Nepresvedčí ma, že obe zásielky neposlal ten istý pár rúk. Samotný výrobok bol na dotyk rovnaký a v oboch prípadoch bol inzerovaný ako afganský.
Pokiaľ ide o vzorky DE, v oboch prípadoch bolo inzerované, že pochádzajú z Iránu. Dovoľte mi označiť týchto dvoch predajcov ako predajcu A a predajcu B. V minulosti som nakupoval od predajcu A a súčasne som si objednal vzorky od A a B. A objednávku neprijal, takže prešla len jedna, od dodávateľa B. Keď prišla, bola zabalená rovnako ako moja stará objednávka od dodávateľa A. Rovnaký štýl balenia, rovnaké materiály, rovnaký adresný štítok.

Takže teraz, o niekoľko týždňov neskôr, si vytváram nákupný zoznam pre svoju ďalšiu objednávku, porovnávam predajcov s ich cenami, nákladmi na dopravu a výrobkami, ktoré majú v ponuke. Všimol som si dodávateľa C, tiež so sídlom v DE rovnako ako A a B, ktorý sa až desivo podobá na dodávateľa A. Rovnaké výrobky a ich inzerovaný pôvod a čistota (napr. identická kombinácia ihličiek K a skál, mix a izomér S, všetko z Indie, takmer identické ceny [ako rozdiel 1 euro za rovnaký výrobok a hmotnosť]), extrémne podobný sortiment výrobkov až po kombináciu menej obľúbených, ako sú 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc, a spomínal som, že sú v rovnakom čase "na dovolenke"?

Pokiaľ ide o podobnú ponuku kombinácií výrobkov, pôvod a čistotu, chápem, že rôzni predajcovia mohli výrobky získavať od toho istého veľkoobchodného dovozcu. Napríklad veľkoobchod dováža do krajiny tehlu heroínu, takže väčšina predajcov v tejto krajine má potom rovnaký výrobok, rovnakého pôvodu s rovnakou deklarovanou čistotou. Iná krajina by mohla mať iného veľkoobchodného dovozcu, takže väčšina predajcov by mala rovnaký výrobok, ale iný z inej krajiny. Bolo by to logické a prirodzený dôsledok hierarchie obchodu. To však nevysvetľuje, prečo objednávky odoslané od rôznych predajcov vyzerajú, akoby ich odoslala tá istá osoba s použitím rovnakých materiálov z toho istého mesta.

Čítam v tom príliš veľa a je to všetko len reťaz náhod? Alebo sú títo predajcovia nejakým spôsobom prepojení, prípadne sú to len virtuálni predajcovia, ktorí posielajú svoje objednávky do spoločného skladu, ktorý ich plní a odosiela v mene predajcov? Všimli ste si niečo podobné? Mám zdieľať názvy alebo urobiť ďalší prieskum? Poďme o tom diskutovať, chcem poznať vaše názory.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pravdepodobne ide len o sprostredkovateľov drop shipperov za účelom zisku.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Je to bežné. Pred časom som o tom počul hovoriť na Reddite. Na predchádzajúcich trhoch, ktoré sa zrušili, ľudia v sekcii recenzií komentovali, že 2 predajcovia sú tá istá osoba. Videl som, že sa o tom hovorí aj na strachu.

Niekedy je to zrejmé, najzrejmejšie, čo som videl, boli 2 úplne rovnaké príspevky okrem iného používateľského mena a profilového obrázka, rovnakého opisu a všetkého. Dokonca aj ľudia v recenziách boli ako wtf.
 
Top