DCM alebo toluén pre 4 mmc

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Chcel by som vedieť, či je možné Toluén z Amazonu, ktorý sa dodáva v 25L galónoch, je 1. bezpečný na objednanie ?
A 2. Je možné ho použiť namiesto DCM na extrakciu?

Ak nie, je možné vyrobiť DCM na vlastnú päsť ako noob?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Úplne áno, v čase, keď som ho syntetizoval, som do dcm dával trochu xylénu, aby bol jeho bod varu trochu vyšší, pričom výťažok bol zakaždým úspešný 70-80 %.

Odporúčam vám, aby ste si zaobstarali nejaký trietylamín na skrutkovač kyseliny a ako jediné rozpúšťadlo použili toluén, neprehrievajte ho len ...
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx
Takže moje zložky budú:

2B4M - 100 g
DCM - 300 ml (toluén)
40 % aq roztok metylamínu - 200 ml
kyselina chlorovodíková - 50 ml
Suchý acetón - 200 ml

Chápem to správne?

Takže tu budem musieť kúpiť 2b4m a metylamín.
Ostatné veci môžem získať legálne.

Teším sa na začiatok syntézy!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Máte pravdu, trietylamín dobre zvyšuje výťažok, je dôležité, aby sa nebral v plnom množstve, najlepšie je brať metylamín 4 mol na mol 2b4m, toluén a podobné látky sú optimálnymi rozpúšťadlami pri teplote 60-65 stupňov, nukleofilná substitúcia prebieha za 2,5 hodiny. Dichlórmetán nie je najlepším rozpúšťadlom; produkuje viac vedľajších produktov a nečistôt. Dôležité je tiež mať v rozpúšťadlách čo najnižšiu koncentráciu 2b4m a hotového aminoketónu, čím sa zníži pravdepodobnosť vedľajších reakcií, a nukleofil by sa mal udržiavať v maximálnej koncentrácii v roztoku.
 
View previous replies…

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Predpokladám, že butyl amín by mohol fungovať, keďže primárne amíny s dlhým reťazcom sú menej reaktívne ako v tomto prípade MeNH2 ako nukleofil, nie? alebo by sa v konečnom produkte dostala zmes s N-metyl a N-butyl alkyl skupinami?

trietylamín je ideálny, vzhľadom na sterické prekážky, ale nie je mi k dispozícii.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Butylamín je určite zlý nápad.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
2,5 hodiny v toluéne 60c ? A v ktorom okamihu sa pridáva NMP (ako je uvedené v kompletnom videonávode v benzéne)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dusičnan sodný je tiež dobrou možnosťou na odstránenie HBr. S kyselinou reaguje aj nadbytok metylamínu.
 

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton
Patrón

Čo si myslíte o návrhoch napísaných vyššie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Toluén už bol spomenutý v téme venovanej syntéze 4-mmc. Môže sa tiež používať.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Môžeme dostať usporiadaný zoznam preferovaných rozpúšťadiel? Mám etylacetát, ale nie som jeho veľkým fanúšikom. DCM som nemohol nájsť legálnou cestou, čo mi pripadalo zvláštne, pretože legálne sa dajú nájsť aj o niečo hrozivejšie veci. Mohol by som si objednať toluén, ale chcel by som len poznať svoje možnosti.
Ako trietylamín zvyšuje výťažok? Všimol som si, že je to vychytávač kyselín. Akú kyselinu vychytávame?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
HBr po nukleofilnej substitučnej reakcii s metylamínom. Prečítajte si môj komentár vyššie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže tým čistením myslíte, že sú len neutralizované kyseliny? Nemyslím si, že je to v syntéze s použitím etylacetátu, ktorú ste uverejnili. Po metylamíne a refluxe pridám po kvapkách (6 mol? 3 mol) roztok NaOH Na ph čoho?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
úprimne, toulen má len jedno pro - jeho dobré rozpúšťadlo na 1. syntézu, môžete sa naučiť rýchlejšie verím. Potom, keď budete mať určité znalosti o procese, môžete sa vrhnúť na iné rozpúšťadlá a uvidíte, aké je to jednoduché

ak je to váš prvý pokus, myslím, že je to naozaj dobrý nápad. Začal som takto (nebol som si vedomý, že je to veľmi ťažké a veľmi zlé), ale naučil som sa veľa veľmi rýchlo.
 
Top