Red Alcohol Tramadol Diskusia: Alkohol a tramadol

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Alkohol a tramadol

Keď človek konzumuje alkohol, dostáva sa do mozgu, kde ovplyvňuje funkciu určitých neurotransmiterov vrátane GABA a glutamátu. Tieto neurotransmitery zohrávajú úlohu pri regulácii nálady, správania a iných kognitívnych funkcií. Alkohol zvyšuje aktivitu GABA, čo môže viesť k pocitom uvoľnenia a potešenia. Znižuje tiež aktivitu glutamátu, čo môže spôsobiť poruchy kognitívnych funkcií, ako je strata pamäti, ťažkosti s jasným myslením a spomalenie reakčného času.

Tramadol je liek proti bolesti na predpis, ktorý sa používa najmä na liečbu stredne silnej až silnej bolesti. Keď sa tramadol užíva perorálne, absorbuje sa do krvného obehu cez tráviaci trakt. Odtiaľ sa prenáša do mozgu, kde sa viaže na opioidné receptory. Tramadol môže tiež inhibovať spätné vychytávanie serotonínu a noradrenalínu, čo sú neurotransmitery, ktoré sa okrem iného podieľajú na vnímaní bolesti. Medzi časté vedľajšie účinky tramadolu patria závraty, ospalosť, nevoľnosť a zápcha. Závažnejšie vedľajšie účinky môžu zahŕňať útlm dýchania.

Kombinácia tramadolu a alkoholu môže byť nebezpečná, pretože obe látky sú depresíva, čo znamená, že spomaľujú činnosť mozgu. Pri spoločnom užívaní môže táto kombinácia zvýšiť riziko ospalosti, respiračnej depresie, kómy a ďalších a ďalších vedľajších účinkov spojených s depresiou centrálneho nervového systému.

Medzi vedľajšie účinky charakteristické pre kombináciu alkoholu a tramadolu možno tiež vyzdvihnúť:
  • Zvýšený vnútrolebečný tlak a opakujúce sa epizódy bolesti hlavy.
  • Častú nevoľnosť, vracanie a bolesti brucha.
  • Väčšia pravdepodobnosť poškodenia pečene ako pri samostatnom užívaní týchto látok.
  • Zhoršenie funkcie obličiek až zlyhanie obličiek
Alkohol tiež môže zosilniť účinky tramadolu na organizmus a zvýšiť riziko predávkovania a iných závažných vedľajších účinkov. Alkohol môže napríklad zvýšiť riziko poškodenia pečene, ktoré je v prípade izolovaného užívania tramadolu dôsledkom dlhodobej expozície.

Existujú prípady závažných kŕčových záchvatov, keď sa tramadol používa v kombinácii s jednou alebo inou látkou. V prípade alkoholu je to s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené zhoršenou funkciou pečene a multivektorovou aktivitou tramadolu na neurotransmitery. Aj keď majú Alkohol a Tramadol rôzne dotykové body, môžu byť synergické pri znižovaní záchvatového prahu.

Napokon, z rôznych štúdií vyplýva, že súčasné užívanie alkoholu a tramadolu zvyšuje potenciál zneužívania návykových látok a je priamo spojené s vyššou úmrtnosťou.

Po zvážení všetkých okolností odporúčame vyhnúť sa tejto kombinácii.
 
Last edited by a moderator:

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Vyskúšal som so 400 mg tramadolu, 6 pivami a dvoma panákmi vodky. Prvé dve pivá som pociťoval účinky alkoholu a tramadolu súčasne, po štvrtom pive to bol už len alkohol, účinky tramadolu úplne vymizli. Myslím, že ak nepijete veľa, nie je to až také nebezpečné, ale záleží na tom, koľko toho vypijete.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Absolútne. A práve závislosť od dávky robí túto kombináciu pomerne nebezpečnou. Pretože alkohol aj opioidné analgetikum sú zástupcami látok, ktorých dávkovanie je pre mnohých ľudí v procese pomerne ťažké kontrolovať. A následky môžu byť v tomto prípade veľmi vážne.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Ahoj :) Prepáč, že ti tu kazím konverzáciu, ale napadlo ma, že by si možno mal záujem o poskytnutie podrobného zápisu o zmesi kokaínu a alkoholu :) Je to veľmi bežná zmes, ktorú majú radi aj ľudia mimo drogových komunít, a rád by som videl tvoj podrobný pohľad na túto tému :)

Prepáč, nechcel som ti tu unášať túto konverzáciu
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Možno by som to mohol vyskúšať a napísať svoje skúsenosti, avšak nebude to skoro, práve cestujem a mimo svojho mesta sa necítim úplne bezpečne, keď skúšam nejaké zmesi. Ak počkáte mesiac alebo dva, myslím, že by som mohol poskytnúť podrobné skúsenosti.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Mám veľa skúseností s touto zmesou, ale bolo by zaujímavé prečítať si o nej viac z lekárskeho/psychologického hľadiska :)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Avšak, a to som zabudol napísať, vďaka tomu sa môj prah odolnosti voči alkoholu výrazne znížil. Po tom, čo som to napísal, som vypil ešte dve pivá, čo by bolo moje bežné pitie na oslave, a začal som sa cítiť omnoho opitejší, ako sa bežne cítim pri rovnakej dávke. Túto kombináciu určite neodporúčam.
 
Top