Red Amphetamine Heroin Diskusia: Amfetamín a heroín

dangerous combination

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Amfetamín a heroín
Kombinácia amfetamínu a heroínu je špeciálnym prípadom kombinácie stimulantu a depresívneho prostriedku centrálneho nervového systému. Ide o jednu z kombinácií, ktorá má reálne riziká pre zdravie a život a zároveň sľubuje riskujúcemu nezabudnuteľný zážitok.

Tento typ kombinácií má svoju vlastnú mytológiu, svojich hrdinov a svoj vlastný názov - speedball. Klasický speedball je kombináciou kokaínu a morfínu, ale tento termín sa môže používať aj pre kombináciu amfetamínu a heroínu.

Kombinácia stimulantov a depresív často vyvoláva silnejšie účinky ako ktorákoľvek z týchto drog pri samostatnom užívaní v dôsledku synergie drog a považuje sa za obzvlášť nebezpečnú zmes, ktorá môže ľahko spôsobiť infarkt, zástavu dýchania a smrť.

Synergia látok je dvojsečná čepeľ. Na jednej strane spôsobuje silný nával pôžitku a eufórie, sumarizuje účinky dvoch látok, ale bez pocitu úzkosti, otupenosti a iných subjektívnych nevýhod. A na druhej strane predstavuje veľké nebezpečenstvo v dôsledku vzájomného ovplyvňovania, keď stimulačný účinok amfetamínu spôsobuje, že telo využíva viac kyslíka, čo mu umožňuje prijať vyššie dávky opiátov, zatiaľ čo tlmivý účinok heroínu spomaľuje frekvenciu dýchania.

Najväčšie nebezpečenstvo spočíva ako vždy v individuálnej tolerancii, subjektívnych pocitoch a nedodržiavaní dávok. Tieto látky v kombinácii môžu dočasne zakryť účinok druhej látky. Človek sa necíti len dobre, ale veľmi veľmi dobre, a to ho podnecuje k zvýšeniu dávky v novom kole.

Takýto scenár môže spôsobiť vážne komplikácie zo strany kardiovaskulárneho a dýchacieho systému. Potlačením typických negatívnych vedľajších účinkov oboch drog sa užívateľ môže mylne domnievať, že má vyššiu toleranciu alebo že je menej opojený, ako je to v skutočnosti. To môže viesť k nesprávnemu posúdeniu dávky jednej alebo oboch drog, čo povedie k smrteľnému predávkovaniu.

Pokiaľ ide o klasický speedball, riziká sú veľmi vysoké vzhľadom na veľmi krátku dobu pôsobenia kokaínu, kombinácia s amfetamínom potom nebezpečenstvo trochu znižuje - jeho účinky trvajú dlhšie. Napriek tomu riziká pre zdravie, dýchanie a život nebývajú nulové a stále sa črtajú na obzore.

Ale aj keď človek túto kombináciu dobre znáša, vie a dokáže kontrolovať dávkovanie látok, vždy má na pamäti, že pocity môžu klamať, nebezpečenstvá sa tým nekončia. Časom môže kombinácia amfetamínu a heroínu (speedball v širšom zmysle) vytvoriť silnú krížovú závislosť s ťažkým odvykaním, relapsami a nakoniec predávkovaním. Je to cesta, ktorá vedie len jedným smerom.

Pre tých, ktorí túto kombináciu ešte len hodlajú vyskúšať, môžem poradiť dobré pravidlo, ktoré je vhodné pre všetky kombinácie, najmä pri ohrození života.

Používajte polovicu bežnej dávky každej látky.

Taktiež neužívajte obe látky naraz. Tu sa dostávame k otázke priority, ktorá je dosť individuálna. Zo zozbieraných informácií vyplýva, že dobrú skúsenosť môže poskytnúť nasledujúca schéma: heroín - 1-2 hodiny - amfetamín.

Otvorenou otázkou zostáva aj najlepší spôsob podávania, pretože intravenózne injekcie prinášajú veľké riziká, ale aj najsilnejšie zážitky, a šnupanie môže poskytnúť o niečo väčšiu bezpečnosť, ale zvýši spotrebu látok a zhorší zážitok.
 
Last edited by a moderator:

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Akú kombináciu by mali dostať ľudia závislí od heroínu pri závislosti od amfetamínu, aby mohli zanechať heroín a začať užívať amfetamín?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Dúfam, že som vás zle pochopil. Pýtate sa, čo by sa malo podávať ľuďom so závislosťou od opiátov, aby sa u nich vyvinula závislosť od amfetamínu?
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Rozumiete, chcem kúpiť a predať Amfetamín, ale nikto tu nikdy predtým neužíval amfetamín ani kokaín, chcem vedieť, či Amfetamín bude pôsobiť na ľudí, ktorí užívajú heroín(Brown Sugar alebo Smack), alebo nie.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Amfetamíny a opiáty pôsobia na rôzne typy receptorov a iniciujú rôzne procesy. Budú fungovať, ale ľudia na opiáty nezabudnú, ak sú na nich už závislí. Na základe skúseností možno povedať, že ľudia, ktorí užívajú opiáty a začnú užívať stimulanty, zvyšujú riziko fatálnych komplikácií tým, že tieto látky kombinujú vždy, keď je to možné. Takisto bude zrejme vysoké riziko vzniku dvojitej závislosti. Čo bude mať zlý vplyv na miestne obyvateľstvo.
 
Last edited:
View previous replies…

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
41
Reaction score
6
Points
8
Takže mám uvažovať o kúpe alebo výrobe amfetamínu alebo nie, pretože tu ľudia konzumujú šmak, pretože tu nikdy nedochádza k používaniu stimulantov.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Je to na vás. Môžete sa rozhodnúť poskytovať službu, ktorá by inak nebola dostupná, ale to nie je zárukou, že budete mať zákazníkov. Ak ľudia neužívajú žiadne stimulanty, ale užívajú heroín, nemusí to nevyhnutne znamenať, že by konzumovali stimulanty, ak by boli dostupné. Možno jednoducho nie je dopyt. Ak chcete zarobiť peniaze, prečo si jednoducho nenájdete prácu? Možno by si mohol začať hrať videohry na twitchi - zdá sa, že takto sa dnes živia všetci mladí ľudia...
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Na túto otázku si musíte odpovedať sami. Odporúčam držať sa témy stanovenej v tejto časti - kombinácia látok. Venujte pozornosť príspevkom používateľov so skúsenosťami, ktoré sa nachádzajú hneď pod nimi.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Áno, "ide o prácu". Nie však tak, ako si myslíte. Amfetamíny alebo kokaín neuspokoja závislosť od opiátov. Opiáty verzus kokaín alebo amfetamíny sú úplne iné veci. Je pravdepodobné, že nezmenia jednu závislosť za druhú. Len si pridajú ďalšiu závislosť na zoznam svojich problémov. Budete musieť poskytnúť opiát, aby ste uspokojili ich závislosť.
 

tetr00

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2023
Messages
26
Reaction score
21
Points
3
Takže... čo, budete vytvárať dopyt tam, kde vôbec nie je, dvakrát? Tieto látky majú úplne odlišné skupiny klientov. Úprimne povedané, to, čo navrhujete, je dosť beznádejné. Hádam by ste mohli získať hŕbu ľudí závislých od heroínu tým, že im ho dáte hŕbu a potom im ho začnete predávať, len vedzte, že ak existuje peklo, stopercentne by ste tam išli. :p Podľa mňa je lepšie, ak si nájdeš niečo iné na predaj. Psychedeliká sú väčšinou pomerne bezpečné a stávajú sa dosť populárnymi a je ich dosť veľa, ktoré sa oplatí vyskúšať.

V skutočnosti som robil IV túto kombináciu denne po celé roky. Posledných pár rokov som prešiel z amfetamínu na pervitín a niekedy sa namiesto H používal oxy, morfín, fent alebo čokoľvek iné, ale v podstate je to všetko rovnaké. Amfetamíny a opioidy majú určite synergiu, ale ak ste na nízkej dávke jedného a potom pridáte druhý, alebo ak ste na riadnej dávke jedného a potom pridáte malú dávku druhého, môžu sa navzájom ower-power.
a
Môže to byť dosť nebezpečná kombinácia, s ktorou si môžete zahrávať, ak neviete, čo robíte. Vysoké dávky stimulantov vám môžu pomôcť užiť viac opioidov bez toho, aby ste zaspali (podľa mňa nie veľmi dôsledne), takže predávkovanie sa stáva pravdepodobnejším.

A samozrejme, kokaín a opioidy sú oveľa nebezpečnejšou kombináciou. Nazýva sa to speed balling.
 
Last edited:

Emeliaa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Keď bol SWIM ťažký i.v. užívateľ a injekčne si pichal speedball (heroín+crack) mnohokrát denne, každý deň, dobrú radu rokov, ráno sa budil sfetovaný a ak mal pri sebe len heroín, nepichol si ho, aby sa mu zlepšil, aj keď bol veľmi sfetovaný, nepichol si ho. Išiel by zarábať peniaze, zháňať a robiť všetko potrebné, kým by nedostal svoju druhú zložku speedballu - crack, aby si ho mohol namiešať a až potom si ho pichnúť do žíl. Niekedy si pichal iba crack, ale nikdy nie iba heroín. Vtedy sa mu to zdalo zbytočné a plytvanie drogou.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
To, čo opisujete, dokazuje všetko pohlcujúcu silu tejto nebezpečnej kombinácie, ktorá ľahko vedie k rovnako nebezpečnej kombinácii - závislosti. Vzhľadom na nebezpečnosť zložiek má každý, kto dokázal prekonať túto časť cesty, nárok na druhé narodeniny.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Keby som sa zobudil a mal nejaký heroín, musel by som si ho vziať, aby som sa spotil. Potom by som sa išiel zháňať po všetko ostatné, Ježiško, v žiadnom prípade by som sa nemohol vláčiť chorý.
(všetko v minulom čase, už nemám tie starosti)
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
"Všetko spotrebovávajúca sila" to je vynikajúci spôsob, ako opísať túto kombináciu (hnedá/biela).
,Poznal som tú všetko pohlcujúcu silu veľmi dôverne aj rovnako pohlcujúcu závislosť, ktorá s ňou prišla.
Na veselšiu nôtu som vyskúšal hnedú/metánovú infúziu.
Len som cítil metamfetamín.
 
Top