Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Diskusia: Psilocybíny a dextrometorfán (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Psilocybíny a dextrometorfán (DXM)

Psilocybín, účinná zlúčenina v hubách Psilocybin, sa v tele mení na psilocín. Psilocín pôsobí predovšetkým ako agonista na serotonínových receptoroch (5-HT), najmä na podtype 5-HT2A. Predpokladá sa, že toto pôsobenie je základom jeho psychedelických účinkov. Psilocín ovplyvňuje aj iné neurotransmiterové systémy, ale v menšej miere. Patrí k nim zmenené vnímanie reality, zrakové a sluchové halucinácie a zmeny myslenia, nálady a vedomia. Z fyziologického hľadiska môže spôsobiť rozšírenie zreníc, zvýšenie srdcovej frekvencie a krvného tlaku.

Medzi bežné nežiaduce účinky patrí nevoľnosť, bolesť hlavy a dezorientácia. Môže tiež vyvolať psychické ťažkosti a zhoršiť základné psychiatrické stavy, najmä psychózy.

Dextrometorfán (DXM ) je disociatívne anestetikum, ktoré pôsobí predovšetkým ako antagonista NMDA receptorov. Ovplyvňuje aj iné systémy vrátane serotonínového a noradrenalínového transportéra a má agonistickú aktivitu sigma-1 receptora. V terapeutických dávkach pôsobí DXM ako prostriedok tlmiaci kašeľ. Pri vyšších dávkach vyvoláva disociatívne, euforické a halucinogénne účinky.

Medzi nežiaduce účinky patria závraty, nevoľnosť a poruchy motorickej kontroly a vo vysokých dávkach môže viesť k disociatívnym stavom, halucináciám a serotonínovému syndrómu.

Kombinácia psilocybínových húb a DXM zahŕňa komplexné farmakologické interakcie vzhľadom na ich odlišné mechanizmy účinku. Môže viesť k nepredvídateľným a zosilneným účinkom. Riziko vzniku serotonínového syndrómu, potenciálne život ohrozujúceho stavu, sa zvyšuje najmä v dôsledku serotonínergickej aktivity oboch látok.

Keďže obe látky sú halucinogény, ich kombinácia môže zintenzívniť halucinácie a zmyslové skreslenia. To môže viesť k hlbším psychickým zážitkom, ale zvyšuje aj riziko negatívnych účinkov, ako sú záchvaty paniky, zmätenosť, desivé halucinácie (často označované ako "bad trip") a psychózy.

Mohli by sa vyskytnúť zložité účinky na srdcovú frekvenciu, krvný tlak a motorickú kontrolu, čo by viedlo k zvýšenému riziku fyzického poškodenia.

Kombinované účinky na neurotransmiterové systémy mozgu môžu byť nepredvídateľné, čo môže viesť k neurotoxickým účinkom alebo k zhoršeniu psychiatrických symptómov.

Hoci niektorí môžu hlásiť výhody tejto kombinácie, napríklad zintenzívnenie zážitkov alebo duchovných vhľadov, riziká spojené s kombináciou týchto látok sú významné a mnohostranné. Zahŕňajú akútne fyziologické riziká, možnosť vzniku závažných psychických ťažkostí a nepredvídateľné interakcie na úrovni neurotransmiterov. Je veľmi dôležité pristupovať k takýmto kombináciám opatrne a s vedomím potenciálnych nebezpečenstiev, najmä u osôb s už existujúcim duševným ochorením.

Nestretli sme sa s potvrdenými údajmi o akútnych fatálnych stavoch spojených s touto kombináciou. Intenzita účinkov a charakter pôsobenia oboch látok samostatne však dávajú tušiť, že táto kombinácia ako celok nemá pre širokú verejnosť význam. Ak však máte dostatok skúseností, vedomostí a chuť na radikálne experimenty, potom vám môžeme len popriať veľa šťastia na vašich cestách. Nezabudnite svoje skúsenosti opísať v komentároch, môžu byť užitočné pre komunitu.

🟠 Vzhľadom na vyššie uvedené odporúčame pristupovať k tejto kombinácii s veľkou opatrnosťou.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Neodporúčam, pretože zo skúseností sa zdá, že DXM robí huby menej vizuálne silné
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Porozprávajte nám o svojich skúsenostiach podrobnejšie. Aké sú dávkovanie, načasovanie a subjektívne dojmy? Môže to pomôcť ostatným
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Vzal som si 750 mg HBR s 1 g húb s priemernou silou a šiel som do verejnej knižnice, kde som toho veľa nevidel, ale id povedal, že priestor v hlave bol dosť silný, akoby som sa cítil naozaj malý a akoby veci okolo mňa boli väčšie, než boli. Po chvíli som vyšiel von, vyfajčil som nejakú trávu a okamžite som mal šialené vizuálne predstavy asi na 3 minúty, potom som sa vrátil do knižnice a pozeral som sa na obrazy, ktoré sa po chvíli pozerania zmenili na filmy, po ktorých som veril, že som pochopil význam umenia. Nebol by som schopný dať skutočné časové údaje, pretože moja myseľ bola taká posratá. Nakoniec ma ochranka vyhodila, pretože som bol všeobecne nepríjemný a vyzeral som ako feťák na pervitíne, ale k ochranke som sa správal veľmi priateľsky a nijako násilne som nereagoval (mám sklony k násiliu, takže je to trochu nezvyčajné).
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Skvelý príbeh. Dôležité je dávkovanie. Vďaka za zdieľanie!
 
Top