Vizuálny profil falšovateľov liečiv; benzokaín.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mnohokrát som sa vo svojich interakciách na internete a v reálnom živote stretol s otázkou: " Pozná niekto tento rez v mojich liekoch?" Pravdou je, že všetci vieme, že spoľahlivých informácií o identifikácii bežných falzifikátov liekov je pomerne málo a na väčšinu týchto otázok nikdy nedostaneme odpoveď, ktorá by bola dôveryhodná.
Takže. tu začnem niečo, čo sa, dúfam, môže stať trendom upozorňovania na čisté formy bežných falzifikátov. Vybral som si to za dobrú cenu z Amazonu, pretože sa mi páčila univerzálnosť možnosti pridať to do akéhokoľvek prípravku, ktorý chcem. Uvedomil som si, že je tu príležitosť prispieť k spoločným vedomostiam, tak to urobím.
QlCwkbKh65

Benzokaín , reagenčná trieda Názov IUPAC ; etyl-4-aminobebzoát CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

Surová forma, priamo z nádoby;
EliFXuU3MA
Zmiešaný s 20°C+-H²O. Zdá sa, že pri tejto teplote nie je veľmi rozpustný 🌡️
Ynbc2DpK5P

Tu sa benzokaín zahrieval vo vode, kým sa neroztopil a nechal sa prekryštalizovať.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Rád by som zdôraznil, že som nikdy nezohrieval zmes na sucho a teplota reaktantov nikdy neprekročila 100 °C. Žlté sfarbenie, ktoré sa získalo, pravdepodobne nie je tabuľkové a diagnostické. Kryštálové formy, ktoré vidím, sú: 1, amorfný Simi-kryatalinový povrchový zákal, a 2,:zrejme monoklinický ostrý kryštál s dosť hrubým obdĺžnikovým profilom.
Mal by som spomenúť, že pri zahrievaní roztoku sa uvoľnil zápach, ktorý bol jednoznačne rovnaký ako vôňa, ktorú si väčšina ľudí spája s kokaínom. Nevýrazne sladká a zároveň trpká. Nikdy som necítil kokaín, ktorému by táto zložka chýbala.
Pokračujeme ďalej , toto je iná hromada benzokaínu rozpustená v bezvodom izopropanole. Bol veľmi dobre rozpustný pri izbovej teplote a okamžite zmizol.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Ďalej tu máme kryštály z bezvodého acetónu. Niektoré vizuálne zaujímavé formy.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Dúfajme, že tieto obrázky budú niekomu užitočné pri identifikácii benzokaínu ako drogového falzifikátu. Mám tu niekoľko ďalších rozpúšťadiel, takže ak máte záujem o kryštály benzokaínu z etylacetátu, chloroformu, formaldehydu alebo reakcie na markízové činidlo, stačí povedať a pridám ich. Možno ich pridám zajtra pre potomstvo, keďže je tu neskoro, alebo skoro.
 
Top