Počas procesu metylamínovania je lepšie nechať nádobu otvorenú alebo zatvorenú, aby výpary neunikali?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Mám pochybnosti, či je počas procesu metylamínovania účinnejšie uzavrieť nádobu, aby výpary neunikali, alebo nechať nádobu otvorenú.
Ďakujem vám všetkým!! ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Je to alkylácia z technického hľadiska a odpoveď závisí od mnohých premenných. Uvoľňujete zo zlúčeniny plynný amoniak? Snažíte sa alkylovať cyklický kruh? N alkylovať ak uhlíkový reťazec? Alfa alkylovať amín? Ide o Suzukiho spojenie, Friedelovu-Craftsovu, Menšutkinovu reakciu, hydroamináciu, voľnú radikálovú reakciu....? Tiol-én, Williamsonova éterová syntéza, krížová spojka? 😆
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
je metylamínovanie 40% vodným roztokom metylamínu prekurzora CAS 52190-28-0.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Trochu si z vás vystrelil :D

. Odporúčam ho zavrieť, vo všeobecnosti nenechávajte nádoby s chemikáliami otvorené po skončení manipulácie s nimi.
Ak je ťažké vyliať metylamín, pomáha ho pred tým ochladiť
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Po prečítaní stránky https://pubs.rsc.org/en/content/articlehtml/2021/ob/d0ob02098b
Zdá sa, že katalyzátorom v tejto reakcii je kyslík. Ak reakčná sekvencia, o ktorej uvažujete, zahŕňa peroxid vodíka, než môj pocit je, že by mala byť určite uzavretá. Ak proces nezahŕňa peroxid alebo r nejaký iný zdroj kyslíka, než by sa nakoniec vyčerpal a viac zaviedol prostredníctvom otvorenia nádoby. Viem, že existuje viacero schém pre túto reakciu, preto som ich nevyhľadával. Takisto som reakciu nikdy nerobil, len o nej rád hovorím 🙃 😅

.
 
Top