Najjednoduchší spôsob syntézy meskalínu HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ahoj chlapci,
Som veľmi amatérsky chemik, ktorý sa dosť venuje výskumu (spolu so svojím priateľom, ktorý je skúsený chemik) syntézy meskalínu hcl. Môže ma niekto nasmerovať na relatívne jednoduchý (a bezpečný) spôsob syntézy tejto zlúčeniny?

Vďaka
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Ak by ste si urobili prieskum, poznali by ste odpoveď na túto....

Ešte vám poviem, čo by vám prezradilo päťminútové vyhľadávanie na Googli...

3, 4, 5, trimetoxybenzaldehyd na 3,4,5, trimetoxynitrostyrén, 3, 4, 5 trimetoxynitrostyrén na meskalín.

Ako sa k nim dostanete, nebudem voliť, pretože to môžete nájsť prostredníctvom Google a tejto webovej stránky
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Použitie primárneho amínu a nitrometánu, správne? Aha, a potom čokoľvek, čo použijete na jeho redukciu...
Otázka, o ktorú mi ide, je, s akým primárnym amínom väčšina ľudí začína? Videl som tu syntézu, ktorá používa cyklohexylamín... dá sa ľahko získať alebo sa dá nahradiť iným "alifatickým" amínom? Alebo niečo podobné. Podľa toho, čo som čítal, existujú dva typy a ja vždy hovorím, že ten nesprávny, ale áno.
Chcel by som to tiež urobiť, ale už som samozrejme vedel informácie, ktoré ste uviedli. Je to skôr o tom, ako sa to dá urobiť... aspoň pre mňa, a to sa ani nepovažujem za amatéra v chémii lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A tiež sa ospravedlňujem, že znovu oživujem takú starú tému
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Výťažky nepoznám, ale som si celkom istý, že na katalyzátor sa dá použiť metylamín, čo je výhodné, pretože si to vyžaduje aj nitrometán, ktorý môžete použiť na výrobu metylamínu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, to je pre mňa užitočné. Nitrometán je pre mňa ťažko dostupný, a tak nemôžem povedať, že by som ním plytval tým, že by som ho použil na výrobu metylamínu, videl som však syntézu od hasičov, ktorá mi pripadá dosť lákavá, pokiaľ ide o voľnopredajnosť.
Aby som bol spravodlivý; keď som sa na to pozrel, pravdepodobne by som mohol vlastne len vyrobiť cyklohexylamín a dokonca by som mal aj Zn - a vlastne som si práve objednal aj NiCl(II), 🤔 o tom....
Pravdepodobne by som takto získal lepšie výťažky - takmer v celom rozsahu zo syntézy primárneho amínu/katalyzátora, ak by som použil cyklohexylamín.
Ostatní navrhovali použiť ako katylist aj octan amónny...
Neviem, na ktorú stranu sa prikloním, závisí to od toho, koľko nitrometánu nakoniec získam. V skutočnosti však teraz mám nejaký nitroetán, takže sa k nemu pomaly, ale isto dostávam - pripravujem svoj ďalší RXN z hľadiska akvizície prekurzorov.
ATM Pracujem na redukčnej aminácii tryptamínu na tryptofán, ale došli mi peniaze a potrebujem suchý ľad.
Som ochotný priznať, že som odložil prácu v n,n-DMT syntéze, aby som si mohol dovoliť kúsky na ďalšiu.
Dnes o týždeň dostanem ľad... suchý ľad, ktorý nie je žiadnym typom rýchlosti lol, aj keď predpokladám, že nakoniec vyrobím aj zodpovedajúci TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ako je to s octanom amónnym?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mám na mysli striktne pre 3,4,5-trimeobenzaldehyd na zodpovedajúci b-nitrostyrén
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, uvedomil som si, že o octane amónnom krátko po tom, čo som siahol po pihkalovi, aj keď on na to trochu kašle lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zaujímavé video na YouTube od chemdelica, myslím, že sa tak volá, sa tomu nedávno venovalo a zdalo sa, že to pekne funguje - aj keď omylom pridal nitroetán k 2,5-DMOaldehydu namiesto nitrometánu.
Nepamätám si presne ako, ale našiel spôsob, ako jednoducho vyliať vodu vyrobenú na mieste...
 
Top