Enantioméry A variácie účinkov spojených s MDMA?

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Ako som pochopil, že sa má zaoberať 3,4 MDMA, existujú dva stereoizoméry; S a R odrody, z ktorých R enantiomér je jediná odroda, ktorá je prezentovaná tak, že má pochopený fyziologický účinok, alebo je aspoň zdokumentovaná len pokiaľ som schopný nájsť publikáciu. Hlavným rozdielom, ktorý považujem za dosť zaujímavý, je absencia dyskinézy, ktorá sa prezentuje vo vysokých dávkach u typu R, ktorej som sa sám stal obeťou počas nocí nadmerného užívania a osobne sa jej dá dosť ťažko zbaviť, kým aspoň skúsenosť neskončí. Mimovoľné pohyby hlavy a hojdanie/kolísanie spolu s takmer kataplexiou účinne ničia celú noc, keď to človek preženie.

Prirodzene, dá sa navrhnúť, aby ste neboli úplný idiot a vzali si primeranú dávku alebo aby ste miernili prvé a opakované dávky; ale po vykonaní určitého výskumu ma zaujímalo, či sa niekomu podarilo úplne izolovať dve zložky racemických zmesí, ktoré vznikajú po syntéze, alebo či je celý tento údajný účinok čistá špekulácia.

ak je izolácia týchto dvoch zložiek možná, zdokumentoval niekto účinky každej z nich? Nejaké poznatky o hypotetickom prístupe k tomu, ak nie, možno nejaké iné chirálne centrá alebo izomérne štruktúry, ktoré by sa mohli zvážiť na získanie ďalších terapeutických vlastností tejto zlúčeniny? Možno by alternatívnym návrhom mohla byť málo zdokumentovaná 2,3 MDMA alebo iné podobné štruktúry tej istej zlúčeniny?
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Upozornenie: Som fakticky invalid a bez prostého textu receptu nie som schopný zvládnuť najzákladnejšie veci v chémii; mám však pocit, že kladiem zaujímavú otázku, no, takú, akú môžem, vzhľadom na to, že mám schopnosti a vedomosti hlavy zhnitej kapusty; možno by mi niekto mohol dopriať len kvôli zvedavosti. Alebo, prípadne, ak som položil absurdnú otázku absurdne dlhým a podrobným spôsobom, všetkými prostriedkami, pokojne to povedzte nižšie a pošlite mi nenávistný mail cez pm, čokoľvek môže prísť, určite to vítam! 😬🫡
 
Top