"Etadón" ?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Zaujímalo by ma, prečo je na trhu tak málo až žiadne deriváty metadónu. Na štruktúru metadónu sa nevzťahuje nový zákon o psychoaktívnych látkach. Je jasné, že samotný Metadón bude chránený farmaceutickým zákonom, ale akákoľvek menšia zmena by opäť viedla k tomu, že by sa jednalo o voľne predajnú látku. Preto sa čudujem, prečo sa tieto nenachádzajú u málo alebo žiadnych výskumných predajcov chemikálií.

Napríklad som uvažoval, či by nebolo možné v syntéze metadónu nahradiť dietylamino-2-chlórpropán dimetylamino-2-chlórpropánom, čím by vznikol metadón s dvoma etylovými skupinami namiesto metylových skupín na atóme dusíka. Nie som vyštudovaný chemik, ale viem si predstaviť, že táto látka by mala podobné vlastnosti ako Metadón, ale nebola by chránená žiadnym zákonom.

Mue4aqyGcf
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Odporúčam venovať pozornosť ďalšiemu analógu metadónu - IC-26

7aseWydnw4

IC-26 (WIN 1161-3, methiodone) je analóg opioidného analgetika metadónu, v ktorom bola karbonylová skupina nahradená bioizosterovou sulfónovou skupinou.


Štúdie na ľuďoch a zvieratách naznačujú, že IC-26 má približne rovnakú účinnosť ako metadón, hoci iné štúdie zistili, že jeho aktivita je u rôznych pacientov nekonzistentná, pričom konzistentná opioidná aktivita sa pozorovala až pri dávke niekoľkokrát vyššej ako metadón. IC-26 sa posudzoval z hľadiska potenciálu zneužívania, ale napriek tomu, že sa zistilo, že má podobný potenciál ako metadón na vznik závislosti, nikdy nebol zaradený pod medzinárodnú kontrolu ako nelegálna droga.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Namiesto chlórpropánu potrebujete dimetylamino-2-chlórpropán...
Pozrite si túto tému


Tu je krok za krokom predstavený spôsob výroby metadónu.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Ako abaut Iso-methadone ? to je izomér, ktorý sa polovice po gringnard, že je tekutý, že sa vyhodiť, je vidieť, že s vyššou účinnosťou, môžem byť prvý čoskoro zverejniť syntézu metadonu majú zdroj z PL pre materiály len potrebujú nejaký čas a peniaze ;p
 
Top