Syntéza prekurzorov etometazénu

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Aha. Už len ten zvuk tých slabík, tak čarovne poskladaných do jedného harmonického celku. Už len ten názov vyvoláva podivuhodný a zaujímavý rad obrazov. Obrázky.... ahh, ehm., kde som to len bol?

Ach, áno. Ospravedlňujem sa za to. Chcem syntetizovať etometazén. To je etonitazén s metylovou skupinou namiesto pôvodnej nitroskupiny:

Jyamqnt5fk


Existujú 3 alebo viac rôznych syntetických ciest. Pre mňa má najväčší zmysel tá, ktorá sa zdá byť najjednoduchšia na získanie alebo syntézu, predovšetkým preto, že sa zdá, že prekurzory sú najjednoduchšie. Táto cesta sa začína reakciou 3,4-diaminotoluénu s 4-etoxyfenylacetonitrilom za vzniku substituovaného benzimidazolu (2-[(4-etoxyfenyl)metyl]-5-metyl-2,3-dihydro-1H-benzimidazol):
JmGQ7ZtEze

Reakciou reakčného produktu benzimidazolu s 2-chloretyl-N,N-dietylamínomsa získava bázický etometazén:

ApEl1IRQt9

Predpokladám, že prekurzor 4-etoxyfenylacetonitril možno syntetizovať počnúc aminokyselinou tyrozín, ktorá je
dekarboxyláciou vzniká tyramín:
XaBFVhyHlc


Tyramín sa potom esterifikuje s EtOH, čím sa získa 2-(4-etoxyfenyl)etylamín.
QkSoKrJtNW

Nakoniec sa primárny amín oxiduje na nitril pomocou bazénovej chemikálie kyseliny trichlórizokyanurovej:
Wbu3W4gL6E

Som si celkom istý, že táto cesta prekurzora je z hľadiska OTC najpriamejšia.

Som otvorený kritike a akýmkoľvek otázkam, ktoré by ste mohli mať.

Chystám sa zverejniť svoje názory na syntézu 2-chloretyl-N,N-dietylamínu, počnúc dietylamínom a dichlóretánom (alebo dibrómom ?).

Plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Šesť krokov.
Úprimne povedané, ak nie ste vysoko nadaný chemik s formálnym vzdelaním - nie.

'zeny nie sú také skvelé, ako som si myslel? Bol okolo nich veľký hype a zlý comedown IIRC?

Oplatí sa to? Myslím, že existujú príjemnejšie opiáty, ktoré sa ľahšie syntetizujú, a celý "OTC" kult tancuje okolo drevenej modly, ktorá je natretá zlatou farbou. V skutočnosti ide len o to, čo sa dá kúpiť bez zbytočného rizika, povedzme dobrý predajca priameho prekurzora vysokej kvality a čistoty je lepší ako nákup dvadsiatich veľmi málo rizikových OTC chemikálií spotrebiteľskej kvality.

Či už na vlastné použitie alebo na predaj, vybrať si drogu preto, že je "ľahké" ju vyrobiť z väčšinou "OTC" vecí, je nesprávny prístup. Vyberte si nejakú, ktorú chcete, pretože je pre vás najlepšia alebo pretože je atraktívna pre kupujúcich, a potom z tohto zoznamu obľúbených látok zúžte zoznam podľa náročnosti syntézy a získavania prekurzorov. Teraz to znie ako "mám nízke nároky a som nanič pri získavaní zdrojov, ale myslím, že zvládnem šesťstupňový syntetizátor". Haló? To ako vážne? Bez urážky, ale pozrite sa na to.
Moja rada znie: Skúste klásť lepšie otázky a nájdete uskutočniteľné riešenia.
Chápete ma?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Šesť krokov.
Úprimne povedané, ak nie ste vysoko nadaný chemik s formálnym vzdelaním - nie.

Vysoko nadaný?
Tak ďaleko by som nezašiel. Formálne vzdelanie, áno. BS ChE.


'zeny nie sú také skvelé, ako som si myslel? Bol okolo nich veľký hype a zlý comedown IIRC?

Počul som alebo videl zmiešané na to, celú cestu od najlepšieho vôbec, dlhotrvajúce a najvyššie eufória na to, čo hovoríte.
To je druh pomoci, ktorú som l potrebovať. Ďakujem. Máte na to nejaký odkaz?


Stojí to za to? Myslím, že existujú príjemnejšie opiáty, ktoré sa ľahšie syntetizujú

Čo máte na mysli?

a celý kult "OTC" tancuje okolo drevenej modly, ktorá je natretá zlatou farbou. V skutočnosti ide len o to, čo sa dá kúpiť bez zbytočného rizika, povedzme dobrý predajca priameho prekurzora vysokej kvality a čistoty je lepší ako nákup dvadsiatich veľmi málo rizikových OTC chemikálií spotrebiteľskej kvality.

Hovoríte to na základe skúseností? Skúsili ste cestu OTC a zistili ste, že je to oveľa ťažšie, ako by sa mohlo zdať zo všetkých rečí na fóre?
Našli ste spôsob, ako získať slušné priame prekurzory? Rád by som počul, ako sa vám to podarilo.


Či už pre vlastnú potrebu alebo na predaj, vybrať si drogu preto, že je "ľahké" ju vyrobiť väčšinou z "OTC" vecí, je zlý prístup. Vyberte si nejakú, ktorú chcete, pretože je pre vás najlepšia alebo pretože je atraktívna pre kupujúcich, a potom z tohto zoznamu obľúbených zúžte podľa náročnosti syntézy a získavania prekurzorov. Teraz to znie ako "mám nízke nároky a som nanič pri získavaní zdrojov, ale myslím, že zvládnem šesťstupňový syntetizátor".

Nechápem celkom, čo má znamenať tá poznámka o nízkych štandardoch, ale znie to malicherne. Radšej by som mal dobré priame prekurzory a asi som pri sourcingu nanič.
Existujú však mimoburzové riešenia a nemálo z nich má svoje opodstatnenie.


Haló? Vážne? Bez urážky

Vážne? Znie to, akoby ste sa urazili už na začiatku môjho príspevku. Len neviem prečo. Dúfam, že ak odpoviete na tento, pochopím to.

Ale pozri sa na to.
Moja rada znie: Skúste klásť lepšie otázky a nájdete uskutočniteľné riešenia.

Zistili ste niečo KONKRÉTNE o reakciách, ktoré vám vadia?

Chápete ma?

Áno. znie to, akoby ste mali na pleci štípance!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nepočúvajte hejterov @plancklong to je vlastne celkom zaujímavá cesta. Poznám všetky súčasné cesty vrátane tej medenej katalyzovanej v hrnci a EEDQ, ale niečo také mi nenapadlo. Snažil som sa premýšľať o otc ceste aj pre zábavu a dostal som sa trochu blízko s omeprazolom, ktorý sa dá degradovať UV svetlom na niektoré zaujímavé veci, ale tyrozín je oveľa lacnejší. Myslím, že na esterifikáciu by ste chceli použiť iso a potom namiesto dietylamínu buď desetylamín alebo pyrolidín na zvýšenie účinnosti. @OrgUnikum prečo nehovoriť o skutočnej chémii a byť trochu konštruktívnejší s vašou kritikou. Nechápem, prečo ste proti niečomu len preto, že je to voľne predajné? To naozaj nie je ani to, že môže kroky
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V tom, čo som napísal, nie je žiadna nenávisť, iba oprávnené otázky týkajúce sa základnej práce, ktorú treba vykonať pred vážnym uvažovaním o syntéze takejto zlúčeniny mimo legálneho laboratória.
OTC je veľmi príťažlivé, kým na ňom nezačnete prakticky pracovať. Takisto platí pravidlo, že čím vyššia je potencia, čím nižšia je minimálna účinná dávka drogy, tým menej je možné použiť čokoľvek OTC len z dôvodu čistoty. Podobne ako nie je problém použiť vodu z vodovodu pri výrobe Amph, ale je to veľmi zlý nápad, keď ide o LSD.
 
Top