Extrakcia morfínsulfátu zo "Substitolových kapsúl" a jeho premena na morfínovú bázu

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Dobrý deň,

Myslel som si, že je to všeobecne známe, ale keďže sa ma na to už niekoľkokrát pýtali, tu je návod, ako na to:

1) Otvorte kapsulu, ktorá obsahuje malé guľôčky morfín sulfátu pokryté látkou podobnou vosku.
2) Vložte malé guľôčky do horúcej vody (ideálne 75 °C)
3) Miešajte, kým sa nerozpustia

4) Nechajte vodu vychladnúť, kým sa nevytvorí tvrdá "vosková" vrstva
5) Vrstvu odstráňte alebo neodstraňujte v závislosti od vašej chuti
6) Na zdravie

na premenu na fajčiarsku morfínovú bázu:


Po kroku 4: odstráňte vrstvu "Wax"
5) po kvapkách pridávajte amoniak, kým pH nebude približne 10-12. Uvidíte, ako vypadávajú vločky.
Voliteľné: roztok ochlaďte v chladničke
6) odstráňte vodný lavór
7) nechajte "Snehové vločky" vyschnúť a vychutnajte si ich ;-)

zostaňte v bezpečí,
pán M.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Môžete vy alebo niekto iný poskytnúť podrobný opis čistenia morfínu (bázy) tohto prípravku čo najdokonalejším spôsobom, aby sa čo najlepšie zabránilo strate produktu? Prečítal som mnoho návodov naprieč rôznymi diskusnými fórami o extrakcii morfínu, ale nenašiel som postup krok za krokom. Pre skúseného (hobby) chemika to môže znieť triviálne. Viem, že tento druh extrakcie patrí k najzákladnejším postupom, ale rád by som sa snažil a pracoval čo najusilovnejšie. Preto by som mohol potrebovať pomoc a tým vzbudiť podnety na ďalšie projekty.

Obsah vo vnútri kapsúl Substitol (200 mg) obsahuje nasledujúce zložky:

-200 mg morfíniumsulfátu
-hydratovaný rastlinný olej
-makrogol 6000
-talcum
-stearan horečnatý


Môj laický prístup by bol nasledovný:

Rozpusťte obsah v dostatočnom množstve horúcej destilovanej vody a po ochladení odstráňte voskovú vrstvu plávajúcu na povrchu. Vosk by mal pozostávať hlavne z hydratovaného rastlinného oleja. Roztok by mal pozostávať zo síranu morfínového + makrogolu 6000 a stearan horečnatý + mastenec by mali plávať okolo nerozpustené. Filtrovaním roztoku s cieľom odstrániť mastenec a stearan horečnatý by mal zostať roztok síranu morfínového a makrogolu 6000.

Predpokladám, že ďalším krokom bude bazifikácia roztoku na určitú hodnotu ph, odfiltrovanie vyzrážanej morfínovej bázy a ponechanie roztoku Macrogolu 6000.

Chcel by som poznať presné údaje, vybavenie a chemikálie potrebné na vykonanie optimálnej extrakcie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kádinky, lievik, filtračný papier, destilovaná voda, horúca platňa, sklenená tyčinka, plastová striekačka, rukavice, presná laboratórna váha, exikátor (voliteľné).

Postup opísaný @Mr_Morphine je veľmi jednoduchý. Nie je potrebné žiadne know-how. Potrebné sklo a vybavenie som napísal pre u.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Ďakujem za odpoveď. Existuje nejaké odporúčanie, ako môžem dosiahnuť najvyšší výťažok, alebo na ktorý krok by som si mal dať najväčší pozor?

Získam týmto postupom čistú morfínovú bázu alebo sú vo výslednom produkte ešte nejaké zložky? Pred pridaním amoniaku musím roztok prefiltrovať, aby som odstránil všetky nerozpustné zvyšky, ako napríklad mastenec a stearan horečnatý, je to tak?

A po bazifikácii by mal makrogol zostať vo vnútri odfiltrovaného roztoku alebo reaguje s amoniakom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Áno, dostanete morfínovú bázu bez morfínu. Určite tam budú nejaké iné látky, ale v zanedbateľnom množstve. Áno, môžete ju filtrovať. Makrogol je rozpustný vo vode.
 

Mr_Morphine

Don't buy from me
New Member
Joined
May 3, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Detektívku napíšem hneď, ako budem mať čas.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Môžem sa opýtať, aký výťažok morfínovej bázy ste dosiahli a aký výťažok by bol/bol možný pri čo najpresnejšej práci?
 
Top