Question Získavanie červeného fosforu z ohňostrojov?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Chcel by som vedieť, či existuje jednoduchý spôsob, ako získať fosfor z ohňostrojov?

Zdá sa, že ich hlavnou zložkou je červený a biely fosfor.

Okrem extrakcie zo zápalkových škatuliek to musí dať oveľa väčší výťažok!

Existujú teda nejaké možnosti, alebo existuje jednoduchší spôsob, ako sa k tejto látke dostať?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mám pocit, že fosfor sa v ničom nerozpúšťa. Áno, je to tak, červený fosfor sa nerozpúšťa v žiadnom rozpúšťadle
Takže by som ho napojil a prefiltroval, možno acetón, benzín petrolej, len tak ďalej a ďalej, kým v kávovom filtri nezostane len červený fosfor
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ak si odrežete štrikovacie vankúšiky, môžete ich namočiť do acetónu na približne 40 minút a väčšina z nich odpadne ľahkým premiešaním, rýchlo sa nasýtia, takže odporúčam ďalšie umývanie, aby ste získali zvyšok. Mal by sa hneď zotrieť, ak sa neodstránil sám. Odstráňte všetok papier. Prefiltrujte, raz alebo dvakrát opláchnite vodou a nechajte uschnúť. Teraz vytvorte 20 % roztok NaOH v H2O. Do roztoku vložte vysušený RP a varte ho na miernom ohni približne hodinu. Prefiltrujte a premyte vodou. Po vysušení by ste mali mať slušný výrobok.

Prepáčte, pýtali ste sa na ohňostroj. Tam toho veľa ponúknuť nemôžem...
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Myslím, že problémom štrikovacích podložiek je, že obsahujú len malé množstvo fosforu, takže by som ich potreboval naozaj veľké množstvo. Preto som si myslel, že ohňostroje musia mať oveľa vyššiu koncentráciu.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Získajte karty bezpečnostných údajov pre červený a biely fosfor a skúste zistiť, či sa jeden rozpúšťa v niečom, v čom sa druhý nerozpúšťa. Ak sa červený nerozpúšťa, zistite, či sa biely rozpúšťa v niečom, a to je vaša vstupenka.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nič nerozpúšťa červený fosfor. Biely fosfor sa rozpúšťa v niekoľkých veciach, ale neviem, prečo by ste sa s ním zahrávali, keď môžete jednoducho uvariť extrsvt a premeniť biely na intobref. Ohňostroje sú dobrou voľbou, ak ich môžete získať za prijateľnú cenu. Hárky zápaliek s rozmermi 8,5 × 11 si môžete kúpiť na Amazone a eBayi. To by vám ušetrilo veľa času a odpadu. Ako som upozornil v inom vlákne, to, o čom tu hovoríte, nie je extrakcia fosforového extraktu, má celkom špecifickú definíciu. Snažíte sa extrahovať všetko ostatné z fos
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Dobre, takže som si už kúpil niekoľko balíčkov zápaliek, ale myslel som si, že ich budem potrebovať stovky, aby som získal slušné množstvo.

A aké a koľko hárkov odporúčate ? Tie s hnedým povrchom alebo tie s malými bodkami?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Úplne to chápem @1019er, začnete sa snažiť vyškrabať zopár kníh o zápalkách a v priebehu minúty sa rozhodnete, že to nebude fungovať dlhodobo. Objednávanie veľkých vankúšikov je pravdepodobne spôsob, ako ísť, v kombinácii s trochou skrytosti, priebežné zásobovanie, ktoré nebude vyzerať príliš dobre pre záznam. Išiel som do supermarketu a najprv som sa rozhodol pre väčšie škatule s väčšími vložkami, skončil som pri hnedých gumených sračkách, celkom určite to nie sú tie, ktoré chceme. Zamerajte sa na červenejšiu farbu s "krupicovou" štruktúrou - predpokladám, že "tie malé bodky".
Ja som išiel na krabice po 50 kníh, oveľa zdĺhavejšie. S postupom, ktorý som spomínal vyššie o namáčaní v acetóne a oplachovaní, umývaní, varení v lúhu atď. Nie je to až také zlé. Môžem potvrdiť, že to funguje pomerne dobre.
Časovo náročné je len rozrezanie všetkých vankúšikov. Nechajte ich namočiť alebo povariť a chvíľu pracujte na niečom inom. Dobrá časť je, že červené p môžete recyklovať aj niekoľkokrát. Neberte si ani príliš veľa naraz, boli by ste prekvapení, čo niekoho zaujme - z každého obchodu by som si vzal balenie naraz. RP je určite v kurze.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nie som si istý, či vás s tým Amazon dostane do problémov, v najhoršom prípade je možné založiť si nový účet, naplniť ho darčekovými kartami a poslať ich do miestneho odberného boxu a potom si ich anonymne vyzdvihnúť pomocou kódu.

https://www.amazon.de/CLISPEED-Stre...efix=phosphor+sheet,aps,229&sr=8-1&th=1&psc=1

Nie som si istý, ale na obrázku sa zdá, že hnedé listy obsahujú viac fosforu ako tie s bodkami.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Áno, bodky by som vynechal. Myslím, že som prišiel na to, že jeden hárok má hodnotu 320 úderníkov. 160 políčok. Asi by som kúpil 10 a uvidíme, čo z nich budem mať. Fos nás recyklovateľný, v reakcii sa nespotrebuje, takže ho vyčistíte a znovu použijete, ale pri každom cykle pridáte o 10 % viac
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Keby ste poznali veci, ktoré som si kúpil z Amazonu, posrali by ste sa. Zápalkové štrikovače, nad ktorými by som ani okom nemihol. Kúpil som 37 % HCl, 37 % formaldehyd, etylacetát, chlorid amónny, síran amónny, horu skla, kyselinu propriónovú. Kúpil som skutočné plánované drogy z eBay a ak ma chceli dostať, už bolo neskoro.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Nie som si istý, či ste mali len šťastie, pretože ste si objednali na mieste...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Už chápem, čo myslíte tými "malými bodkami", to ma zmiatlo. Určite si vyberte jednofarebnú. Prišiel som do kontaktu s niečím iným, preto som špecifikoval textúru, ale z obrázka sa to ťažko dá určiť. Veci, ktoré som dostal v obchode, mali veľmi hnedú a hladkú štruktúru, ktorá skončila ako gumené hovno v porovnaní s normálnymi štrikovacími, ktoré boli viac červenkasté a piesočnaté na dotyk. Počul som, že fosfát môžete recyklovať až 10-krát? Pridávate 10 % na vrch malej hmotnosti pridanej späť? (Za predpokladu, že sa počas recyklácie trochu stratí. Alebo sa to kompenzuje tými 10 %?) Inými slovami, pridanie %10 pokrýva kvalitu použitého RP, stratené množstvo alebo v podstate oboje?

Máš nejaké gule @FritBuchner. Bojím sa ako čert kríža, len aby som si objednal nejaké sklenené zariadenie. Nejde ani tak o jednu vec sem a tam, obávam sa kombinovanej nepretržitej dodávky. Chcel by som napríklad zobrať nejaký ma huang. Ak to vyjde, budem to chcieť zopakovať, kým nepríde niečo lepšie. V kombinácii s nejakým jednorazovým nákupom sklenených výrobkov to nie je žiadna veľká vec. Sem-tam hodiť nejaký RP, možno aj s nejakými inými rozpúšťadlami atď. a teraz sa to už naozaj začína zohrievať. Nehovorím nikomu, čo má robiť, len sa snažím šíriť dobré slovo, ak nie pre novších chlapcov, tak pre seba. Keď hovorím za seba, nedá sa to dostatočne zdôrazniť. Rád vyťahujem gule, keď si myslím, že sa nikto nepozerá alebo si to nevšimne, to však neznamená, že si to nikto nevšimne alebo nevšimne.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Každopádne, vráťme túto tému späť na správnu cestu, dobre? Pozná niekto značku alebo typ ohňostroja, ktorý obsahuje najvyššie množstvo a/alebo koncentráciu červeného p? Alebo odtiaľ obsahuje najmenšie množstvo ľahko oddeliteľných zložiek/prísad, aby bolo možné izolovať červený p? A čo núdzové svetlice na cesty/loď, má s nimi niekto nejaké skúsenosti? Fungujú ešte, ktoré a kde sa dajú zohnať? Predpokladám, že ďalšou možnosťou odtiaľto je pustiť sa do elektrolytického niklovania ako hobby - možno v budúcnosti skúsim túto cestu. Čo si o tom myslíte?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dovoľte, aby som sa vás opýtal, prečo ste takí nastavení na túto metódu? Takisto ste vedeli, že kyselina jódová funguje sama o sebe, bez fosforu. ( Domnievam sa), že fosfor len recykluje kyselinu, takže jej spotrebujete oveľa menej. Domnievam sa, že fos. Je menej účinný po každom použití. Na tom, čo stratíte, nezáleží, pretože zakaždým odvážite potrebné množstvo, takže ak ste stratili viac, pridáte viac, aby ste získali správnu hmotnosť
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Tak trochu ma to núti premýšľať, či by sme s Alom mali pracovať aj my, myslím, že to funguje pre výťažok metanolu, prolly gon be shitty af tho
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Pýtate sa ma, prečo som tak nastavený, akou presne metódou? Uvedomujem si, že kyselina hydriodová znižuje E/PSE na náš med, ale ako získame kyselinu hydriodovú? V tom je samozrejme rp/i. Preto som spomenul niklovanie, pre kyselinu hypofosforečnú, v podstate nahrádza červené p. RP alebo kyselina hypofosforečná reaguje s kryštálom jódu alebo nadbytočným obsahom jódu v kyseline hydriodovej. Snažím sa len pochopiť mechanizmy kto, čo, kedy, kde atď. Nielen kvôli môjmu prospechu, ale práve toto zo mňa urobí majstra alchymistu, ktorým dúfam raz budem. Veľa z týchto informácií/poznatkov je pre mňa teoretických, a tak je to na prospech aj ostatných používateľov fóra. Nie som nastavený na žiadnu konkrétnu metódu, len sa snažím dostať do cieľa s tým, čo je v danom čase k dispozícii, práve teraz je to, bohužiaľ, môj bicykel, zatiaľ. Môžem ti v budúcnosti napísať, @FritBuchner ? Keďže ťa považujem za stály zdroj dobrých informácií a zdá sa, že si na tejto ceste ďalej ako ja.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pre mňa najjednoduchšie veci sú lítium a síran amónny. Metylamín je druhý z chloridu metylamónneho ( metylamín hcl). Väčšina zabúdajúcich ľudí počuje fosfor a prvá Vec, ktorá im napadne, je pervitín. V 80-tych a 90-tych rokoch to bol metamfetamín pre motorkárov. V šuplíku s haraburdím mám dosť starých konečných lítiových batérií Energizer, že unca je nič.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Spoločnosti Walmart a Amazon predávajú kyselinu fosforečnú. Potom už len potrebujete nejaký zdroj jódu. Táto metóda sa pre mňa posúva na druhé miesto, pretože kyselina fosforečná a jód sú na obstaranie menej nápadné ako formaldehyd
 
Top