syntéza fentanylu z čínskych zlúčenín

albertshulgin25

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Pozorujem, že keďže fentanyl bol zakázaný, Číňania ho sem posielajú po častiach 2 alebo 3 zlúčeniny, ktoré sa sem ľahko pripájajú, a to je všetko, niekto vie o týchto zlúčeninách, ktoré by sa zverejnili, zverejním, čo mám

8BVSIzr9Cu







0vXRjnZV5N



FvHDPl4rCR
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Prečo sa o ne nepodeliť ako prvý?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Fentanyl je jednoduchý pri syntéze, ale nebezpečný pri dávkovaní, preto ho nevyrábame.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Tu som si myslel, že sme medzi profesionálnymi účastníkmi trhov s liekmi. Syntéza by mala byť zdieľaná a recenzovaná ako otvorený zdroj ako čokoľvek iné?
Osobne by som sa cítil bezpečnejšie, keby som vedel, že chemici minimálne nezkurvili šarže.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
@pinchetomas
@Gus
Vaše príspevky boli vymazané. Zachovajme trochu slušnosti. Pokiaľ ide o uverejnenie syntézy fentanylu, zvážime to a ak by sme sa rozhodli ju uverejniť, urobili by sme to.
Jeho syntéza je naozaj jednoduchá. Myslíme si však, že táto látka by sa mala vykoreniť.
 
Last edited:

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Veľmi dobre chápem, prečo sentiment na túto konkrétnu látku. Nie je to tak dávno, čo som kvôli tejto látke stratil blízkeho priateľa, pričom sa vtedy používala ako falšovadlo pre nič netušiacich používateľov.
Bol som rozzúrený z chémie, z existencie tejto látky. Ale to je ako obviňovať distribútora drogy na nízkej úrovni alebo hľadajúceho za svoje nešťastie.
V hre na distribúciu drog sa stretávate s ľuďmi zo všetkých spoločenských vrstiev. To je skutočne pravda.
Napr. začal som sa zaujímať o to, prečo je táto konkrétna látka taká rozšírená, okrem toho, že opiové vojny zjavne pokračujú.
Nezabúdajme na priekopníkov ako Pickard, ktorí strávili takmer celý život vo väzení, aby sa podelili o liek, ktorý sa nesprávne používa, nesprávne chápe.

Opäť si myslím, že vykorenenie vedomostí nikdy nefungovalo a odhaľuje morálku, ktorá nemá v chémii miesto.
Toto je väčšinou chemické fórum, však?
Nechajme to tak, politiku, náboženstvo a osobné presvedčenie nechajme za bránou breh.

Bez ohľadu na to, vďaka za platformu a ohľad na to, aby platforma zostala čistá a pravdivá bez skazenej politiky, ktorou je zamorených 99,9% ostatných.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Musíme si uvedomiť, že pôvodne fentanyly, kde boli vytvorené na záchranu životov, sa stále používajú pri mnohých typoch operácií a ako liek proti bolesti pre ľudí s rakovinou v terminálnom štádiu.
Takisto som súhlasil, že výroba v klanových laboratóriách je dosť nebezpečná aj pre skúsených chemikov a niektorí boli nájdení mŕtvi rodinnými príslušníkmi. SWIM to robil niekoľkokrát a dvakrát sa predávkoval, ale mal šťastie, pretože SWIM nepracoval sám a mal na sebe naxalón.

Ani ja nechcem podporovať jeho syntézu, ale ak vás to naozaj zaujíma, existujú dva dobré patenty, ktoré podrobne vysvetľujú, ako na to. Len poznámka, pri práci s vysokými koncentráciami zásaditých roztokov a teplom sa uistite, že používate vhodné vybavenie, pretože to preženie sklo. Takisto najdôležitejšia vec, aj keď ste vy alebo vaši priatelia v minulosti urobili niekoľko syntéz, nájdite si niekoho s predchádzajúcimi skúsenosťami so syntézou fentanylu, aby vás pri nej viedol.

LD50 = 2 mg a táto látka sa lepí na vonkajšie steny sklenených nádob, vaše oblečenie, vznáša sa vo vzduchu... ľahko sa môžete vystaviť malým množstvám, aj keď ste mimo laboratória. Nejde len o jeho výrobu, ale aj o správne pracovné postupy - GWP (na jeho bezpečnú výrobu).

Poznámka na záver: vedomosti nie sú ani Dobré, ani Zlé, ide o to, ako ich používame. A ak sa niekto vydá touto cestou, aj po tom, čo povedal, aké nebezpečné je s nimi pracovať, to najhoršie, čo môžeme urobiť, je nič, a preto by sme mu mali (ako komunita) aspoň dať smer, aby sa pri tom nikomu nič nestalo.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Som naozaj presvedčený, že informácie týkajúce sa spôsobu syntézy fentanylu a jeho príbuzných analógov by mali byť voľne dostupné. Aj ja som stratil blízkeho priateľa v dôsledku predávkovania fentanylom, viem celkom zreteľne, aké veľké škody to spôsobí rodine. Môj názor je, že ak by boli informácie o tom, ako používať správne pracovné postupy v laboratóriu, všeobecne známe, potom by chemici, ktorí sa o túto tému zaujímajú, mohli aspoň bezpečne bádať (ale ak ste chodili do školy na chémiu, potom by naozaj táto syntéza mala byť pomerne jednoduchá a už by ste mali byť dostatočne oboznámení so správnymi pracovnými postupmi v laboratóriu, aby ste to mohli robiť bezpečne). Takisto, ak by boli informácie o tom, ako správne dávkovať fentanyl, rozšírené, potom by bolo oveľa menej úmrtí na predávkovanie. Táto látka nie je zlá, naozaj si nezaslúži povesť, ktorú získala v našich médiách, je to len veľmi silné opioidné analgetikum, s ktorým treba zaobchádzať s náležitou opatrnosťou. Dôkazy ukazujú, že pri správnom zaobchádzaní je mimoriadne užitočná a bezpečná pri liečbe silnej bolesti. Myslím, že to bol Dioskorides, kto povedal, že "rozdiel medzi liekom a jedom je v dávke", a to v tomto prípade určite platí.
Poznám niekoľko rôznych spôsobov syntézy fentanylu, už som to robil, viem, ako to bezpečne urobiť v laboratóriu, a ak by to moderátori dovolili, bol by som ochotný zverejniť syntézu spolu so všetkými potrebnými laboratórnymi postupmi na jej bezpečné vykonanie.
Nemyslím si, že by sa vedomosti mali niekedy pred ľuďmi skrývať, ale niekedy musia dokázať, že majú aspoň dobré úmysly, než sa s jednotlivcom podelíte o potenciálne nebezpečné informácie.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Informácie môžete zverejniť, nám to nevadí. Len sa uistite, že nám poskytnete čo najviac podrobností o bezpečnostných opatreniach.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Dobre, rád to urobím. Mám to napísané v zošite, takže to budem musieť napísať na stroji a uvediem rozsiahle informácie o bezpečných postupoch v laboratóriu, osobných ochranných pracovných prostriedkoch a o tom, ako bezpečne zaobchádzať s látkou a dávkovať ju.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Môže mi to však chvíľu trvať, v poslednom čase som dosť zaneprázdnený, práve som nastúpil do novej práce, ale sľubujem, že sa k tomu dostanem hneď, ako budem mať čas
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hedgie, dúfam, že ti to nevadí, ale keďže si sa vydal touto cestou, napadlo mi, že by som mohol pridať jeden z patentov súvisiacich s jeho syntézou. Ak sa cítite urazená, ospravedlňujem sa.

Patent EÚ EP2252149A2 s názvom METÓDA NA PRÍPRAVU FENTANYLU. pozrite si ho, je jednoduchý a pomerne ľahko sa ním dá riadiť, navyše s väčšinou chemikálií sa dá ľahko manipulovať. Kroky sú dobre definované a každý, kto má chemické vzdelanie, môže ľahko postupovať.
Tu je priamo z patentu:

PRÍKLAD 2:

V trojhrdlovej banke s okrúhlym dnom vybavenej mechanickým miešadlom a vodným kondenzátorom sa pridalo 15,36 gm (o,lO mólov) monohydrátu 4-piperidón hydrochloridu a 9,3 gm (0,10 mólov) anilínu. K tejto zmesi sa pridalo 6,5 gm (o,lOmola) zinku a 0,6 gm (0,10 mola) 90% kyseliny octovej. Reakčná zmes sa miešala 24 hodín pri izbovej teplote a 24 hodín pri teplote 50 až 7O0C. Potom sa do reakčnej zmesi pridala voda a prefiltrovala sa. K filtrátu sa pridal drvený ľad a neutralizoval sa prebytkom vodného roztoku hydroxidu sodného. Surový 4-anilinopiperidín sa získal filtráciou.

Do dvojhrdlovej banky s okrúhlym dnom vybavenej kondenzátorom sa pridalo 17,6 g (0,10 mólu) 4-anilinopiperidínu získaného z kroku 1 a 100 ml 100 % hydroxidu sodného. Reakčná zmes sa zahriala na 14O0C a potom sa pridalo 18,5 g (0,1 mólu) 2-fenetylbromidu. Reakčná zmes sa miešala 4 hodiny. Po ukončení reakcie sa reakčná zmes vyliala do ľadom ochladenej vody. Surový produkt sa získal filtráciou a rekryštalizoval z petroléteru (60 až 8O0C), čím sa získali bezfarebné kryštály 4-anihno-N-fenetyl piperidiprípravku fentanyl N-(l-ρhenetyl-4-piperidyl)ρropionanilidu). Do dvojhrdlovej banky s okrúhlym dnom vybavenej lievikom na vyrovnávanie tlaku kondenzátora a ochrannou trubicou s chloridom vápenatým sa odoberie 28,0 (0,10 mólu) 4-anilino_N- fenetyl piperidmu pripraveného v kroku II v 100 ml dichlóretánu. K tomuto roztoku sa za stáleho miešania pridalo 18,5 g (0,20 mólu) propionylchloridu po kvapkách cez lievik na vyrovnávanie tlaku. Po dokončení prídavku sa zmes ďalej miešala 1 hodinu. Po dokončení reakcie sa reakčná zmes premyla 20 % roztokom hydroxidu sodného. Vodná fáza sa extrahovala 2x100 ml dichlórmetánu. Spojený organický extrakt sa vysušil nad síranom sodným a skoncentroval, čím sa získal surový fentanyl. Surový produkt sa rekryštalizoval z petroléteru (60 až 8O0C), čím sa získali bezfarebné kryštály čistého fentanylu s mp 82 až 830C.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Do riti, práve som si spomenul, že to nebol Dioskorides, kto povedal "rozdiel medzi jedom a liekom je v dávke", ale Paracelsus...
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
No patent hovorí minimálne o 60 % od začiatku do konca. V pomere mol na mol alebo povedzme namiesto gram na gram by ste mali dostať takmer 1 g fentanylu na 1 g piperidónu HCl .

Počnúc 15,36 g piperidónu HCl
MW fentanylu: 336,479 gmol-1 HCl 371,932 gmol-1
0,1 mólu = 37,1932 g
60 % z toho je 22,3 g

Dúfam, že to pomôže
 
Last edited:

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Môže mi niekto vysvetliť, či je potrebné vyrobiť surový fentanyl v čistom fentanyle . Je zlé, ak použijem surový fentanyl ?
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hej M, čo myslíš pod pojmom surový? ako na konci syntézy? na konci je to celkom čisté, možno by si ešte chcel rozdrviť kryštály v studenom acetóne a prefiltrovať odsávaním. Ale úprimne, robte čo najmenej manipulácií. Nikdy nepracujte sám a majte naxalón v pohotovostnom režime.
Bezpečné pre včely
 

millionmind22

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Potrebujem niekoho, kto mi môže dodať surový Fent. má niekto nejaký kontakt, ktorý chce zarobiť peniaze?
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Čo je surový fentanil ?
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Ako ľahko sa dá vytvoriť fetty? Už nejaký čas sa zaujímam o tento proces, som závislý, idem na 10 rokov závislosti a chcel by som vedieť ako kvôli finančným reseansom. Nie som žiadny chemik a ani som nematuroval hs, to je povedané, ak by som bol schopný naučiť by mi to pomohlo vo viacerých smeroch, než jeden ďakujem! 🔥🔥🔥🔥🔥
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
V skutočnosti (podľa wikipédie) je takmer nemožné vyrobiť fentanyl v nelegálnom laboratóriu, pretože ide o notoricky známu zložitú zlúčeninu, ktorú je ťažké syntetizovať. Na porovnanie, výroba LSD je jednoduchšia vďaka viacerým faktorom. Z toho vyplýva, že: Čínska výroba fentanylu sa uskutočňuje vo vládou alebo vládou schválených laboratóriách
 
Top