Horúčka z amfetamínu

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Mám nejaký racemický amfetamín sulfát. Má byť čistý a skutočne sa zdá byť primerane čistý: takmer biely (mierny nádych do červena), bez zápachu. Vodný roztok je horký a trochu kyslý, ale inak nemá žiadnu špecifickú chuť.

Keď užívam 30 mg perorálne, pôsobí, ale spôsobuje horúčku (asi 37,2 - 37,5 stupňa Celzia).

Znamená to, že obsahuje nejakú toxickú prímes a mám ho vyhodiť, alebo je možné, že horúčku spôsobuje samotný amfetamín? Mal niekto iný horúčku z amfetamínu, najmä z takých malých dávok? Bohužiaľ, amfetamín v dohľadnej dobe nemôžem získať z iného zdroja, takže nemôžem overiť, či by nespôsobil aj horúčku.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Dávka 30 mg sa vzťahuje na silnú, nie malú dávku. Aj pyrexia alebo horúčka je jedným z klasických fyzikálnych účinkov stimulantov. Ak teplota nepresahuje 38-39 stupňov Celzia, po pôsobení látky klesá a nemá tendenciu stúpať, nemali by ste sa obávať zbytočne. Bohužiaľ, v tomto prípade nie je možné posúdiť prítomnosť/neprítomnosť nečistôt podľa popisu účinku. Môžem odporučiť zníženie dávkovania a užívanie v dobre vetranej miestnosti a pitie vody v malých dávkach počas celého sedenia.
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
"Silný" mi veľa nehovorí (ako, silný v porovnaní s čím?). Mohli by ste mi uviesť nejaké približné referenčné body, napr:
1) aká dávka je potrebná na to, aby sme zostali bdelí a neboli ospalí počas celej noci?
2) aká dávka má byť silne príjemná a posilňujúca, na rozdiel od len stimulujúcej? Napríklad 30 mg, ktoré nazývate silnými, je pre mňa dosť stimulujúce (aspoň pri absencii tolerancie), ale vôbec nie príjemné, len neutrálne; keby som bol laboratórny potkan, nebol by som nútený stláčať páku, aby som dosiahol takýto účinok. To samozrejme platí len za predpokladu, že môj amfetamín je dostatočne čistý.
(to všetko pre racemický amfetamín sulfát užívaný perorálne)

Mimochodom, hoci som sa nepokúšal v priebehu času merať niekoľko teplôt, zdá sa, že horúčka začína klesať približne v rovnakom čase, ako slabne stimulácia. Rovnako aj suchosť v ústach (ale to viem, že je normálne).

Zaráža ma, že podľa príbalového letáku Dexedrinu môže byť jednorazová dávka dextroamfetamín sulfátu až 30 mg (čo v prepočte znamená 60 mg racemického), ale horúčka nie je uvedená ako nežiaduci účinok (vôbec!). Čo nedáva zmysel, ibaže by levoamfetamín oveľa lepšie vyvolával pyrexiu ako rovnaké množstvo dextrónu. Je to tak?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Ako ste si správne všimli, všetky dávky sú spriemerované. Vždy je potrebné pamätať na individuálnu toleranciu, kvalitu látky a pod. Priemerné dávkovanie amfetamínu sa pohybuje v rozmedzí 10 - 20 mg. Čo sa týka "pôžitku", tu vidím problém v tom, že klasické stimulanty samy o sebe neprispievajú k nejakým živým a výrazným zážitkom pôžitku. Môže ho vytvárať atmosféra, činnosť, spoločnosť.

Zníženie dávky stimulantu a naplánovanie sedenia môže tiež vytvoriť podmienky na prejavenie nielen stimulačných účinkov. Tu je potrebné spomenúť aj kvalitu látky a stereoizomerizmus.

Ak však hľadáte naozaj príjemné pocity, mali by ste sa obrátiť na stranu euforetík, napríklad MDMA.

Horúčka je jedným z najčastejších vedľajších účinkov dexedrínu. Zvýšenie teploty je prirodzeným dôsledkom stimulácie. Takto funguje farmakológia a biofyzika. Dvakrát si overte svoje zdroje alebo si nájdite iné.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
V závislosti od toho, kde meriate a s čím, to môže byť normálna telesná teplota. Amfetamíny spôsobujú termogenézu prostredníctvom uvoľňovania noradrenalínu. Menej problémov s dextrom
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Dobre, je to veľmi mätúce. Na jednej strane vy Paracelsus a 41Dxflatline tvrdíte, že horúčka z 30 mg racemického amf je normálna. Na druhej strane, preskripčné informácie pre Dexedrine ani Adderall(napríkladtu) neuvádzajú horúčku ako vedľajší účinok a 30 mg dávka je v terapeutickom rozmedzí pre tieto lieky. Ako to?! Zároveň sa v nich spomína sucho v ústach a dokonca aj drobné veci, ako napríklad malé zvýšenie krvného tlaku. A Adderall je z 25 % otravný levoizomér, takže ak by bol za horúčku zodpovedný výlučne levoamfetamín, Adderall by spôsoboval aj horúčku.
 
Top