Filtrácia zápachu

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Mám otázku z iného uhla pohľadu. Predpokladajme, že máte úplne vzduchotesnú miestnosť, do ktorej sa z jednej strany vháňa čerstvý vzduch a z druhej strany ho zo stredu miestnosti vyťahuje výkonný ventilátor.

Ako riešite filtráciu zápachu vo vzduchu? Používate nejaké čističky, ak áno, aké a s akou vložkou, alebo stačí vysokokapacitný uhlíkový filter s aktívnym uhlím na výfuku, aký sa používa pri pestovaní konope. Ak by takýto filter splnil svoju úlohu, aké aktívne uhlie je najlepšie, CTC alebo obyčajné uhlie?

Ako sa filtruje vzduch a pachy v laboratóriách? S pozdravom
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/home-laboratory-diy-exhausting-fan-models-and-filters.471/
Dobrý deň, tu si prečítajte o vetraní. Uhlíkový filter a mokrý adsorbér sú dobrým riešením.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Veľmi pekne vám ďakujem za odkaz. Práve som plánoval použiť uhlíkový filter, tento vodný filter ma zaujal, celkom nerozumiem, ako by fungoval. Povedzme, že mám miestnosť ako miestnosť na pestovanie konope s uhlíkovým filtrom a odsávačom, rúrka, ktorá vytláča vzduch, ide do vane a koniec rúrky pristane pod vodou, takže vzduch, ktorý ventilátor vytiahne zo stanu cez uhlíkový filter, nejde do miestnosti, ale letí cez vodu, takže nečistoty sa ďalej rozpúšťajú vo vode. Rozumiem tomu správne?

Je tento vodný filter nevyhnutne potrebný?

Predpokladajme, že použijem takýto uhlíkový filter, s uhlíkom najvyššej kvality CTC (prekonáva štandardný uhlík, tu mám skúsenosti s pestovaním mj vo väčšom rozsahu) spolu s vodným čističom na konci, bude prebiehajúca syntéza s 1 kg bk4 naraz, veľkokapacitná ventilácia dostatočne účinne zahalovať môj zápach v rodinnom dome, aby sa zápach nedostal k susedom?

S pozdravom
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Áno, funguje to ako bublinkovanie vodnej fajky. Voda absorbuje látky zo vzduchu. Po vodnom filtri musíte nainštalovať uhlíkový filter.

Myslím, že pri syntéze vo veľkom meradle vám nestačí len uhlíkový filter. Pomerne rýchlo sa presýti.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Podľa obrázka, ktorý som našiel vo vami uvedenom odkaze, by to malo byť uhlíkový filter -> ventilátor -> voda a vy píšete ventilátor -> voda -> uhlíkový filter. Ja to chápem tak, že najprv voda zachytí, čo sa dá, a potom sa to celé do uhlíkového filtra vyčistí na nulu. Rozumiem tomu, čo máš na mysli?

Pri použití princípu o ktorom hovoríš t.j. ventilátor -> voda -> uhlíkový filter s väčším množstvom bk4 takýto uhlíkový filter podľa teba vydrží 2-3 hody kým sa nasýti?

Taký čerstvo kúpený by mal navonok eliminovať zápach na nulu áno?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myslím si, že táto postupnosť predlžuje životnosť uhlíkového filtra.
Neviem to presne povedať, závisí to od vašej syntézy.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Celkovo, aj keby mal meniť aktívne uhlie vo filtri pri každom varení, aby eliminoval zápach na 0, malo by to zmysel.

Ďakujem za pomoc
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Áno, viem.
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Existuje nejaký návod, ako vyrobiť mokrý čistič?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Pozrite si tento filtračný systém (príloha 1)

V ideálnom prípade by ste mohli pridať ozónové generátory na úplné odstránenie zápachu pred uhlíkový filter, ako to robia na konopných farmách.

V pravom rohu na zadnej strane miestnosti (príloha 1) môžete vidieť vodný kúpeľ, ktorý sa používa na ďalšie filtrovanie zápachu a toxických látok z výparov, prostredníctvom uhlíkového filtra a generátora ozónu potom môžete ďalej čistiť a extrahovať toxické látky z výparov. Všimnite si aj rozdiel v použitých rúrkach, pretože pre systém pod tesnením sa používajú izolované rúrky, rúrky vychádzajúce priamo z reaktorov sú bežné rúrky.

Aj tento obrázok 2 z mojej prílohy by mohol pomôcť lepšie pochopiť cirkulačný systém.
 

Attachments

  • 7JHvuioSDI.jpg
    7JHvuioSDI.jpg
    98.8 KB · Views: 326
  • 7QMayouBHW.png
    7QMayouBHW.png
    81.2 KB · Views: 297

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prefukujete vzduch cez vodu?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Toto nie je moje laboratórium, ale dobre funguje pri syntézach, ktoré produkujú veľa pachov, voda sa môže zmiešať s mydlom alebo inými chemikáliami na neutralizáciu pachov
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mám nápad/otázku. Vo svojej predchádzajúcej práci som potreboval prísne kontrolovať parametre prostredia. Najmä vlhkosť, ktorá sa musela pohybovať medzi približne 85+ %Rh a 99 % the. Dosiahol som to tak, že: som mal sud/baňku s vekom. Kanál a ventilátor vháňajú vzduch do zátky vo veku. Ďalší bubon/kanál na veku odvádzal zvlhčený vzduch do komory. Vo vnútri suda bol päťhlavňový ultrazvukový zahmlievač jazierka ( v podstate stroj na zahmlievanie), ventilátor a zahmlievač boli ovládané vlhkomerom/relé. Dokázalo to naozaj vypustiť hmlu. Myslím si, že by to v tejto aplikácii fungovalo skvele a hmla by pohlcovala zápach, ale kanály, ktoré by išli dovnútra a von, by boli dostatočne vysoké, aby hmla nemohla uniknúť zo suda. Hadicový kohútik na dne suda by vypúšťal znečistenú vodu a vy by ste ju pravidelne vymieňali ( v mojej aplikácii som mal plavák a ihlový ventil záchodovej nádrže, ktorý udržiaval sud plný vody, ale vyčerpával som hmlu, takže sa používal veľa) toto nastavenie by malo zlomok odporu ponoreného prívodu.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Myslím, že nie sú izolované, sú to len plastové rovné rúrky, pretože nie sú pohyblivým prvkom ventilačného systému, spiroflex sa používa v blízkosti reaktorov, pretože by sa mohli posúvať povedzme aj o 50 cm doľava alebo doprava./
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
41
Reaction score
29
Points
18
Ak vezmeme do úvahy malé domáce laboratórium (reaktor s objemom 1 l, v ktorom sa používajú chemikálie ako DCM, 2b4mp, metylamín, HCl, acetón), ktoré sa ventiluje vonku bez akýchkoľvek filtrov, v akej vzdialenosti môžu susedia a okoloidúci cítiť vznikajúce výpary?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Nebude to nápadné. Najvýraznejší výpar vzniká, keď nalejete metylamín. Ďalší pri filtrácii, ale ak máte dlhý kanálový odvzdušňovač ( ja mám asi 8 m), von to nie je cítiť, ale odporúča sa filtrácia
mojim nápadom je použiť tlakový ventilátor, ktorý sa vkladá do kvapaliny, nad ktorou je uhlíkový filter.
RstqMza2un
 
Top