Tvorba imínu pred rukou?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Práve som premýšľal o tom, ako sa pred pridaním borohydridu sodného vytvorí imín, a zaujímalo ma, či sa to dá aplikovať na amalgámové reakcie.

Bol by v tom vôbec nejaký rozdiel? Povedzme vytvorenie imínu a nalievanie/kapanie tohto roztoku do reakčnej nádoby s ortuťovým amalgámom? Fungovalo by to vôbec takto?

Zaujíma ma, či je to možné a či to niečo zmení (bolo by fajn, že by to mohlo umožniť "hustejšie" reakcie, ktoré by mali viac ketónu/imínu v reakčnej nádobe ako "normálny" amalgám.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nie. Objem rozpúšťadla je určený hliníkom potrebným na redukciu. V jednom starom francúzskom patente sa tvrdí, že toto anmount by sa dalo veľmi znížiť tým, že by sa to robilo pod tlakom a ako rozpúšťadlo by sa použil di-etyléter alebo THF. Myslím, že to je pravda.
Poznal som ľudí, ktorí používali "metylman" (nitrometán namiesto metylamínu), ktorý je oveľa horší, pokiaľ ide o potrebný objem a Al v upravenom tlakovom hrnci, čím sa znížil potrebný Al (a objem) na polovicu. Nemali žiadne problémy, ale je to dosť odvážne vzhľadom na to, že reakcia je na začiatku VELMI živá.

Imín MDP2P alebo P2P nie sú stabilné, ale v prítomnosti vody hydrolyzujú späť na stratingové zlúčeniny a opäť sa reformujú. Preto sa ketón pomaly nakvapká do veľkého prebytku amínu, aby sa udržala rovnováha na strane imínu a aby sa táto znížila, pretože vedľajšou reakciou je redukcia ketónu na alkohol.
MDM-Imín je oveľa stabilnejší ako Metamfetamín-Imín, a preto je potrebný oveľa väčší prebytok metylamínu, aby sa dosiahli slušné výťažky pre Meth ako pre MDMA. To nie je problém, pretože prebytok MeNH2 sa dá ľahko obnoviť a znovu použiť.
 
Top