Question Freebase kokaín s éterom namiesto amoniaku!

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Dobrý deň,

kúpil som si v Peru listy koky a chystám sa syntetizovať kokaín, ale chcel som si kokaín zbaviť éteru, čím by som získal oveľa čistejší produkt vie niekto, ako to správne vykonať normálne používame 10% roztok amoniaku!
Prosím, pomôžte mi..
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Stále by ste potrebovali amoniak, pokiaľ neplánujete použiť hydroxid sodný alebo draselný, o ktorých som v tomto kontexte myslím nepočul.
Každopádne rozpustite kokaín vo vode. Pridajte éter. Pridajte amoniak na pH 9. Miešajte, pretrepávajte, čokoľvek, zmes chvíľu miešajte. Oddeľte éterovú vrstvu a nechajte odparovať. Výsledkom je voľný kokaín.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
To je dobrá otázka. Pravdepodobne existuje presné stechiometrické množstvo v presnom pomere. Som príliš lenivý a hlúpy, aby som to momentálne zistil. Amoniak sa používa len na báze, takže stačí pridávať pomaly a priebežne kontrolovať pH, aby neprekročilo približne 9,5. Éter je len na nasávanie zásaditého kokaínu. Pravdepodobne si vystačíte s dvoma dávkami 50 ml éteru, ktoré si tipujem.

Najskôr pridajte éter, potom pomaly pridávajte amoniak, kým nedosiahnete pH 9 a neoddelíte éterovú fázu (dajte jej nejaký čas na bázu kokaínu a preneste). Pridaním éteru ako prvého zabezpečíte, aby ste koks príliš nezalkalizovali. Bude migrovať skôr, ako sa ohrozí. Pridajte ďalších 50 ml éteru, skontrolujte pH vodnej fázy a uistite sa, že je 9, možno ešte o pár bodov zvýšte, opäť počkajte, kým sa zvyšná soľ nezbázuje a prenesie, potom pridajte éterovú fázu k prvej extrakcii. Nechajte odparovať. Mali by ste skončiť s o niečo menšou hmotnosťou v bázickom kokse ako v HCl soli, pretože túto skupinu z molekuly odstraňujeme. Inými slovami, ide o redukciu, takže produkt prirodzene stratí na hmotnosti. Takže možno ~8,5-9 g voľného bázického koksu.

Nevyhadzujte vodnú fázu, nechajte ju pre istotu tiež odparovať. V každom prípade pravdepodobne zostanú nejaké stopy koksu.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Jediná vec je, že nezačínam od Cocaiane Hydroclhoride, pretože som ho práve vyrobila mám Vacuum filtered H2SO4\cocaine solution.
RvUsNcY1Ky

A normálne pridávam len amoniak a zakalí sa všetko pridávam amoniak až vypadne voľná báza:
WifrEmqJ4a


Mám pridať éter aj tu najprv alebo ako to mám urobiť a koľko mám použiť?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dobre, takže je to suspendovaná síranová soľ? Používate roztok manganistanu draselného? Ak začínate z listov/čaju, myslím, že je to ďalší krok, ak ste tak neurobili.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ak ste ešte neoxidovali roztokom manganistanu... Prečítam vám to ...
Ochlaďte svoj roztok na ~5c pomaly pridávajte po malých dávkach %6 KMnO4 a počkajte niekoľko okamihov a opakujte ...
33 ml roztoku KMnO4 na každý kg použitých listov/čaju je "sladká bodka" - počkajte 30 minút po poslednom pridaní.
10 g koksu je asi 2 kg alebo 2,5, myslím? Takže spolu asi 66 alebo 80 ml.
Odfiltrujte MnO2 z roztoku.
Roztok koksu by mal stratiť veľkú časť červenej/hnedej farby a mal by byť bledý/čistý žltkastý.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Myslím, že sem skočím s niektorými technickými údajmi. Pka kokaínu je 8,61. Za normálnych okolností, ak má váš roztok kokaínu pH 8,61, ide o soľ. Ak máte roztok kokaínu, ktorý má pH 5,59 ( PKb kokaínu), máte bázický kokaín, ktorý by sa samozrejme vo vode nerozpúšťal, takže ak pridáte váš éter. Chloroform alebo iné nepolárne rozpúšťadlo k roztoku kokaínu vo vode a upravte ph na 5,59 a miešajte ho niekoľko minút a oddeľte nepolárne rozpúšťadlo v separačnom lieviku, pridajte ďalšie nepolárne rozpúšťadlo a znova upravte ph na 5,59 a znova miešajte a znova oddeľte do inej nádoby A POTOM to zopakujte tretíkrát s pridaním nepolárneho rozpúšťadla, úpravou ph a miešaním a oddeľovaním, táto tretia frakcia by sa mala odpariť samostatne, najlepšie vo vákuu. Ak po odparení zostane kokaín, zistili ste bod nasýtenia nepolárneho rozpúšťadla, ktoré používate. Ak je to menej ako výsledok vášho druhého ťahu, získali ste ho celý, a ak je to rovnaké ako váš druhý ťah, je na mieste 4. ťah. Takto sa to vraj robí;
v prvom kroku sa listy koky rozrušia s malým množstvom zásady (napr. vápna) - aby sa zabezpečila prítomnosť neutrálnych molekúl kokaínu - petrolej potom môže extrahovať kokaín z listov. Po pridaní zriedenej kyseliny sírovej do petroleja sa protonovaný kokaín prenesie do vodnej vrstvy ("spätná extrakcia") ako síran kokaínu.

Extrakcia kokaínu

Táto vrstva sa oddelí a spracuje alkáliou, napr. vápnom, z ktorej sa vyzráža neutrálny kokaín; toto je surová "kokaínová pasta" s čistotou 30 až 80 %.

Kokaínová pasta

Surová kokaínová pasta sa potom posiela do iného laboratória, kde sa odstránia nečistoty, a to anorganické aj alkaloidné. Surová pasta sa rozpustí v zriedenej kyseline sírovej a pridá sa vodný roztok KMnO4, až kým sa fialový roztok nezmení na bezfarebný (nezvyčajná "manganistanová titrácia"), čím sa oxidujú alkaloidné nečistoty a vznikne hnedá zrazenina nerozpustného MnO2, ktorá sa odfiltruje. Vodná vrstva, ktorá obsahuje protonovaný kokaín, sa spracuje zásadou (zvyčajne roztokom amoniaku), ktorá neutralizuje síran kokaínu; vyzrážaný kokaín sa odfiltruje a vysuší. Toto je "kokaínová báza".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže keď sa pozrieme na to, čo tam máte, mali ste monitorovať pH a keď ste sa dostali na hodnotu približne 6, zastaviť a odfiltrovať zrazeninu a potom začať znova s tekutou frakciou a amoniakom a pridať amoniak a prejsť na pH 5,5, odfiltrovať zrazeninu a odložiť ju ( väčšina vášho základného kokaínu je tu) a potom pokračovať na pH 5 a odložiť túto zrazeninu, pretože pravdepodobne obsahuje trochu základného kokaínu. Keďže vieme, že listy obsahujú 0,3 až 0,7 % kokaínu, 100 g listov by malo poskytnúť 0,3 až 0,7 g bázického kokaínu. Takže kg listov má približne 1/8-1/4 oz bázického kokaínu a ak by ste z neho vyrobili hcl, bolo by ho o 10 % viac, pretože HCL váži o 10 % viac (306g/m oproti 339g/m bázického kokaínu oproti HCL, m=mole) zhruba
 
Top