Gallium namiesto ortuti?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Mohol by som na redukciu p2np namiesto Hg/Al použiť GaCl3 alebo Ga2Cl6 a hliníkovú fóliu?
Vyskúšal to niekto? A fungovalo by to aj vo väčšom meradle?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
To bohužiaľ nie je možné. Hoci Ga/Al má spoločné vlastnosti s amalgámom Al/Hg, Hg plní v tejto reakcii viacero úloh.

Základným dôvodom, prečo to nefunguje, je, že Hg (a jeho soli) je mimoriadne dobrý v prenose elektrónov (používa sa v rôznych elektrických zariadeniach), čo veľmi súvisí s jeho atmosférickým tlakom, ktorý spôsobuje, že pri izbovej teplote je v kvapalnom stave. Al je konečným donorom elektrónov a Hg sprostredkúva tento prenos elektrónov v celej reakcii vďaka svojej vysokej vodivosti a tomu, že je rozpustený v roztoku, pretože soli Hg sú veľmi dobre rozpustné vo vode, dokonca aj jeho malé množstvo sa veľmi dobre distribuuje v celej reakcii. Teoreticky je možné vytvoriť amalgám s elementárnym Hg (bližšie k skutočnému Ga), ale reakcia je taká pomalá a neúčinná, že to nestojí za námahu. Mnohé Al jednoducho nebudú takto reagovať s elementárnym Hg ani Ga.

Medzi ďalšie dôvody patrí skutočnosť, že Ga je pri izbovej teplote pevná látka, takže by ste museli reakciu zahriať, aby ste ho skvapalnili, aby vôbec pôsobil podobne ako Hg.

To ma privádza k bodu tri. Teoreticky sa Ga odstráni pred pridaním hlavného roztoku P2NP, ale pamätáte si, ako by ste mali amalgám po vyliatí kontaminovanej vody, ktorá sa použila na začiatku, znova premyť vodou? (Nepodliehajte dojmu, že Ga by bol nejako oveľa menej toxický ako Hg, že by ste ho nemuseli vymyť). No vzhľadom na rozpustnosť solí Hg je tento premývací krok skutočne slušne dobrý na vyčistenie väčšiny z reakčnej zmesi. A teraz si predstavte, že sa to pokúsite urobiť s Ga. Pozrite sa, čo sa stane, keď ho zahrejete, kým nie je kvapalný, a potom ho začnete aspoň trochu ochladzovať. Veľmi rýchlo tuhne, čo je v tomto prípade určite problém. Okrem toho, keď je Ga kvapalný, jeho povrchové napätie je pomerne nízke. V dôsledku toho je veľmi lepkavá a prilepí sa na absolútne všetko, na čo si len spomeniete. To zahŕňa aj váš amalgamovaný Al, ako aj samotnú banku a ani nezačínajte s tým, ako na hovno je potom čistenie, pretože aj keď budete pokračovať v reakcii, v tom momente už stuhne do tenkých vrstiev, ktoré sú teraz prilepené na stenách banky a budete ju musieť intenzívne zahrievať, aby ste z nej dostali aspoň malé množstvo.

Ga je fascinujúci prvok a stále je veľmi zaujímavý na pohľad, najmä v tekutej forme. Mohol by byť užitočný pre niektoré aplikácie zahŕňajúce Al amalgámy, ale v tomto prípade jednoducho nebude fungovať na výrobu amfetamínu.
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Mohli by ste skúsiť použiť soli gália, napríklad trichlorid gália. Kovové gálium by však pravdepodobne fungovalo lepšie. Zlé je, že pri izbovej teplote je pevné. To by sa dalo napraviť pridaním india a kovového cínu. Skúste zmiešať 69 g gália, 21 g india a 10 g cínu. Môžete redukovať P2NP (fenyl-2-Nitropropén) na P2NP2 (fenyl-2-Nitropropán) pomocou borohydridu sodného v etanole, potom skúste redukovať P2NP2 na amfetamín pomocou amalgámu hliníka galinstanu.
Al/GaInSn by pravdepodobne mohol byť dobrou alternatívou k Al/Hg
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Dobrý deň, môžete predstaviť spôsob výroby dusičnanu ortuťnatého? Má z ortuti červenú farbu?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Murkur nemá na sebe oxidačnú vrstvu ako gálium,preto to nikdy nebude fungovať,ale ak nájdeš spôsob ako narušiť oxidačný kryt,máš tam mugt vec,rozmýšľal som o tom,mnohí zavedením akéhosi fotoflow,ale nikdy som sa k tomu nedostal a bol to len mindspin na kyseline,ale nie som si istý či to bude fungovať.im nie je chemik ako tu veľkí chlapci,rešpekt pre tamojšie vedomosti,chémia sa ťažko učí autodidakt
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ale len gálium je neúspešné,bez ohľadu na to, koľko do reakcie dáte. bol som tam a frustrovaný ako pes so 7 vtákmi a len jednou sukou
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Trichlorid gália a jódové práce
 
Top