Zostava na splyňovanie HCL zo štandardného skla

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak som tam bol, robil som extrakciu A/B. Potom som sa potreboval vrátiť k Lewisovej kyseline. Keďže voľná forma je žieravá, kvapalná a krátkodobá. Iste, mohol som do nej vyliať 37 % kyselinu chlorovodíkovú, ale bola nepolárna (vm&p naptha) a voda v kyseline chlorovodíkovej znamenala, že by sa nezrážala a zostal by mi polárny roztok
Kyselá soľ, ktorá by potrebovala viac práce na zachytenie. Tu je to, čo som vymyslel;

Tu je základná aparatúra. 1000 ml erlenmeyerova banka na kyselinu Hcl. Claisenov adaptér na vašej, aby sa uľahčilo vyrovnávanie tlaku lievik nad ním, ktorý má adaptér 24/40 na 19/24. Na druhom ramene Claisonovho adaptéra je 100° otočný/vákuový port vákuového destilačného zariadenia. Na druhej strane otočného ventilu je zátka 24/40
T7IGvKfjCH
8B7MKPcUEX

Ako vidíte, lievik dostal kek klipy skôr, ako som skončil. Horúca doska sa používa len na upínanie. V žiadnom prípade som nemohol nechať túto sklenenú vežu voľne stáť.
ZcJknLwy34

Hadica vychádza z vákuového portu 100° obracačky a ide do studeného sifónu mojej vákuovej pumpy, ktorý je naplnený H2So4, suchým plynným HCL. Potom vychádza ďalšia hadica do nádoby s voľným základom. Fungovalo to dobre a veľa som sa naučil.
1. Keď sa H2So4 dostane do HCL (aq), stlačí celé zariadenie, pretože existuje určitý odpor vytvorený hadičkou a druhým bublinkovačom. Ako sa tlak zvyšoval, lievik získaval tlak a mal tendenciu rozbiehať sa (kvapkať čoraz rýchlejšie). Bolo potrebné vynaložiť určité úsilie, aby kvapkala len jedna alebo dve kvapky za sekundu. Museli ste ho zapnúť a potom okamžite vypnúť, ale nie vypnúť. viackrát som kvapol rovno niekoľko mililitrov. Čo ma zahlienilo rovnako ako RM 😪🤧
2. Táto vinylová hadička nie je skvelá na hcl plyn, mal som použiť latexovú hadičku, ktorú mám.
3. Stechiometriu som na internete nenašiel. Každý príspevok, ktorý som videl s otázkou na túto konkrétnu cestu, sa stretol s " To je nebezpečné " a " Vypichneš si oko!". Začal som s pomerom 1/1 mol, čo bolo takmer 3:1 Hcl:H2So4, pretože hcl je 37 % a H2So4 bolo 95 %. Po spotrebovaní H2So4 som niekoľkokrát pridal ďalšie, až kým som pri kvapkaní nezaznamenal žiadnu reakciu. Toto množstvo bolo dvojnásobné oproti tomu, s čím som začínal. Takže vyvážená rovnica je 2:3 H2So4:HCL. Nie som si istý, koľko litrov alebo kubických stôp plynu som nakoniec vyrobil, ale bolo to 150 ml 37 % alebo 55 ml čistého hcl v teoretickej vodnej fáze.
4. Postavil som to vedľa okna s ventilátorom z krabice, ktorý fúkal von, ale aj tak to bolo občas dosť nepríjemné. Plyn HCL je ťažší ako vzduch, takže leží na podlahe.
Takže to máte. Kritika a kritické pripomienky sú vítané. Pokúsim sa odpovedať na všetky vaše otázky. Ďakujem, že ste sa pozreli!
P.S. Stále neviem, prečo sú moje obrázky bokom. Neboli a potom jedného dňa boli. Ak niekto vie, ako to opraviť, tiež by som to rád vedel. 😉
 
Top