[POMOC] Výber môjho prvého vsádzkového reaktora - čínsky reaktor alebo nie?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej, ľudia,

nastal čas, aby som si vybral svoj prvý dávkový reaktor.

Aby som nemusel kupovať viac ako jeden reaktor počas škálovania reakcie a tiež aby som ušetril náklady v budúcnosti, chcel by som si zaobstarať sklenený reaktor s objemom 100 l.
Kúpiť 2-10L vrátane chladiča + vákuovej pumpy len preto, aby som ho neskôr pri kúpe 100L reaktora opäť predal, sa mi zdá ako príliš veľké riziko.

Aké sú vaše skúsenosti s čínskymi dávkovými reaktormi?

Predpokladám, že spoločnosti ako USA LABS tiež vyrábajú v Číne a predávajú len na Amazone, takže by bolo lepšie kúpiť priamo od čínskeho výrobcu?

UPOZORNENIE CLEARNETU - TENTO PRÍSPEVOK OBSAHUJE ODKAZY NA CLEARWEB

Dostal som viacero ponúk, ktoré by som tu rád uviedol:

Lab1st

Požiadal som o ponuku a práve na ňu čakám, ale v porovnaní s ostatnými sú veľmi drahé. 200L dávkový reaktor bez vákuovej pumpy a chladiča stojí 17 500 €.

USA LABS

- 100L sklenený reaktor s plášťom vrátane chladiča + vákuovej pumpy: 28 049 €
Odkaz: https: //www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1


YUANHAI:

- 100L sklenený reaktor s plášťom: 3.350€
- Cirkulačný chladič: 1.000€
- Cirkulačná vykurovacia vaňa: 1.260€
- Vákuové čerpadlo s vodným cyklom: 450€

- 20L Rotavap: 3.150€
- Obehový chladič: 2 000 €
- Vákuové čerpadlo vodného cyklu: 450€

- 50L Rotavap: 4.200€
- Cirkulačný chladič: 2 250 €
- Vákuové čerpadlo vodného cyklu: 450€

Odkaz: https://yuanhuai.en.alibaba.com/

Cincerly,

Koko
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Stačí si kúpiť na začiatok 20litrovú banku s okrúhlym dnom, 2 alebo 3 hrdlami. Ak chcete, môžete si vyrobiť z 2 hrdla, 3 hrdlo. Je to oveľa lacnejšie
ohrievajte ju plynom a použite pozdĺž horného miešača s tyčou do priemeru 20, ktorú musíte kúpiť oddelene, pretože miešače podporujú len priemer 6
tiež si kúpte akváriové čerpadlo s výkonom 10 W a dobrý kondenzátor
tiež dobrý teplomer a pH papier alebo digitálny

je tiež vhodné objednať si dobrú štartovaciu sadu, pretože konektory sú v objímkach banky a veľa ďalšieho
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ak nakupujete mimo európy, musíte zaplatiť aj dovoznú daň 21 %
takže pri cene 10 000 EUR je to 2100 EUR navyše
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Vďaka, kamarát, máš pravdu - na začiatok je to asi dobré riešenie, oboznámiť sa s procesom a reakciou!

Našiel som skvelé možnosti a objednám si ich, vďaka!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Nefungoval by rovnako dobre aj ohrievací plášť alebo horúca platňa?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
nie pre 20litrovú banku
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Našiel som 2100W ohrievací plášť vhodný pre 20L banky v skutočnosti.

Zdá sa mi to pohodlnejšie ako používanie plynu alebo horúcej platne.

UPOZORNENIE CLEARNETU


Ďalší s výkonom 3000 W


Prvý je pomerne lacný a ohrieva na 350 °C, zatiaľ čo druhý môže skutočne ohrievať až na 450 °C.

Cez cestu NaBH4/CuCL2 sa neprekročí 80 °C a dokonale by vyhovovala, pre cestu P2P, ktorú ste si vybrali, by tiež fungovali, pretože sa vyžaduje teplota 165 °C.

Čo si myslíte?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Robíte to, čo si myslíte, že je pre vás dobré .

Nikdy som to nepoužíval, pretože mám oveľa radšej plyn a najdôležitejšie je miešanie nad hlavou pri 1500 t/min
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Vyskúšam obe možnosti, keďže som obe videla na obrázkoch z laboratórií na internete, a potom sa rozhodnem pre to, čo mi bude vyhovovať viac :)


. Vďaka za radu!
 

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
V ktorej krajine sa nachádzate?

Keď som začínal, objednávanie reaktorov bolo číre šialenstvo, teraz, keď už viac ako desať rokov poskytujem poradenstvo v oblasti konopného priemyslu v Kalifornii, USA. Môžem si objednať 10 100-litrových reaktorov bez mihnutia oka.

Takže vám možno budem môcť streliť priamo do čierneho alebo dokonca uľahčiť objednávku prostredníctvom mojej poradenskej činnosti. Rád by som sa hneď na začiatku venoval "čínskej" otázke. Existuje množstvo výrobcov a mnohé ich výrobky vyzerajú identicky, zo skúsenosti môžem povedať, že niektorí majú riadnu kontrolu kvality a iní sa jednoducho minuli účinkom. Problém nastáva, keď sa dostanete k zákazníckemu servisu alebo výmene/odstraňovaniu problémov.

Ale aby som bol úplne úprimný, najmä v prípade konopného priemyslu na tom nezáleží, pretože pokiaľ je nádoba sklenená a drží tekutinu, je väčšinou v poriadku. Ďalšou otázkou je pomocné zariadenie.

Aby sme vám teda čo najlepšie pomohli, v ktorej krajine sa nachádzate a čo chcete s reaktorom robiť? Verte mi, že som videl a robil všetko, postavil som mnoho laboratórií za milióny dolárov a mnoho lacnejších laboratórií, ktoré obiehajú okolo tých drahších s doktormi vied, ktorí otáčajú kohútikmi a číselníkmi.

Ak potrebujete len mierne ohrievanie a chladenie s miešaním, nemôžete sa pomýliť, ak potrebujete precíznu konštrukciu na prispôsobenie procesov citlivých na vzduch a vodu alebo presné riadenie teploty, potrebujete nejaké usmernenie.

Taktiež reaktory sa dobre hodia na reflux, ale nie na rekuperáciu, a ak máte na mysli kryštalizáciu, potom by ste chceli filtračný reaktor, ktorý má filtračnú dosku a dno, ktoré sa vysúva pre jednoduchý zber.

Čínski výrobcovia môžu vynikať v ohrievaní a chladení, najmä za danú cenu, vo vákuu už toľko nie.

Dajte mi vedieť, kamarát, rád vám pomôžem!
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj človeče,

veľmi pekne ďakujem za vašu spätnú väzbu.

Ako už bolo povedané, v súčasnosti bývam v strednej európe a nemám žiadne obchodné zázemie v žiadnom odvetví, ktoré by mohlo byť helfpul na objednávanie veľkých súm dávkových reaktorov z číny. Aj to je úloha na niekoľko týždňov/mesiacov, ale chcem mať všetko pripravené a pripravené na to, keď nastane ten správny čas.

Cieľom bude len výroba amfetamínovej freebázy.

Ste otvorený súkromnému chatu?

Preveril som si viacero čínskych spoločností a vždy si vyberám tie (okrem kvality vzhľadu a ceny), ktoré ponúkajú skvelý zákaznícky servis počas celého procesu.

Zatiaľ som nezadal žiadnu objednávku, takže čas na začatie diskusie by bol veľmi správny, aj keď.

PS - cca 2 týždne som nemal prístup k svojmu účtu, takže od zajtra budem plne späť.

Cincerly,

Koko
 
Top