Pomoc pri návrhu mechanizmu jednoduchého lisu na tabletky

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ahoj 👋, potrebujem, aby mi niekto pomohol zistiť, ako navrhnúť a zostrojiť vysúvací mechanizmus jednoduchého lisu na tabletky CandyLand mini s jedným dierovaním, aké sa dajú kúpiť na niekoľkých čínskych od predajcov. Pretože je ťažké doviezť celý stroj, rozhodol som sa postaviť tento stroj sám, pretože konštrukcia samotného lisu je celkom jednoduchá a všetky časti okrem samotného lisu na tablety sú legálne, lacné a ľahko zakúpiteľné . Ako odmenu pre tých, ktorí mi pomohli, sa podelím o konštrukčný plán ako návod na celý dokončený projekt.
 

Attachments

  • 6LXqAVma7D.jpg
    6LXqAVma7D.jpg
    196.5 KB · Views: 229
  • UeF4vxK5Y7.jpg
    UeF4vxK5Y7.jpg
    57 KB · Views: 198

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Ahoj , potrebujem niekoho, kto mi pomôže . Samotný lis alredy funguje, ale keďže stroj nemá základnú dosku s podávačom a vyhadzovacím mechanizmom, je možné vyrábať len jednotlivé tablety, pretože každá jedna tableta sa musí z formy vyhadzovať ručne. Snažil som sa zistiť, ako prestavať základnú dosku, ale bohužiaľ nemôžem prísť na to, ako konštrukciu a ako prestavať vyhadzovací mechanizmus , kvôli nedostatku mechanických/konštrukčných znalostí, im stuck here now. Tak dúfam, že mi tu niekto pomôže, ako navrhnúť a prestavať mechanizmus tak, ako je to zobrazené na obrázkoch. Snažil som sa nájsť ki softvér alebo niečo podobné na návrh tejto časti, ale neviem prísť na to, ako urobiť presný návrh mechanizmu a potom ho prestavať pomocou súčiastok z môjho miestneho železiarstva. Takže možno to môže vyriešiť spolu so mnou alebo ma nasmerovať na to, ako to prestavať.
Ako odmenu pre tých, ktorí mi pomohli, budem zdieľať konštrukčný plán ako návod celého dokončeného projektu zadarmo a dostanete aj nejaké tabletky xanaxu alebo xtc zadarmo! Na zdravie!
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Musíte si ju kúpiť z alibaby, predajca ju môže poslať v dvoch balíkoch, aby nebola podozrivá pre colníkov
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Ak by ste niekedy mali záujem, poznám aj človeka s konkurenčnými cenami!

https://imgur.com/a/H8LKmR6
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Mám predajcu, s ktorým sa musím dohodnúť, ak chcete kúpiť, pomôžem vám
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Ak chcete postaviť piest, je to blbosť
Plytvanie časom a peniazmi, pretože som to skúšal pred vami a nedá to výsledok
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Dobrý deň, som Marty€mcfly a mám záujem o malú radu. S takýmito vecami mám trochu skúseností. Mechanizmus lisovania tabletiek nemá tak jednoduchý, ako sa zdá.

Začnite tým, že viete, čo lisujete, pretože je rozdiel v očakávaní fyzikálnych vlastností vo farmaceutickej alebo poulične vyrábanej tablete. Byť to, že je možné, že ich vaša výroba na uspokojenie dopytu sa spolieha na fyzický vzhľad pre zákazníkov.

Medzi dvoma formami, nitmi a mechanizmom, kde dosky vyvíjajú tlak do dvoch intervalov, je potrebné ďalej porozumieť, pretože nechcete strácať čas.

Tento stroj sa ukázal ako nie veľmi jednoduchý na používanie💯:
https://imgur.com/a/sTcN7td
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx za pomoc, ale nechcem nový stroj, potrebujem len spôsob, ako vyhadzovať tabletky z môjho už fungujúceho lisu, ktorý som si postavil sám. Inak nie je možné vyrobiť viac ako 10 tabletiek za 30 minút.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Už mám funkčný lis na tabletky, len musím vymyslieť, ako sa tabletka po stlačení vysunie!

Preto ma prosím usmernite, ako tento jednoduchý mechanizmus prestavať tak, ako je to znázornené na mojich obrázkoch.

Som si istý, že je možné to prestavať pomocou 3d tlačiarne a alebo nejakých zručností pri spracovaní kovov.

Bohužiaľ na alibabe nie sú predajcovia, ktorí by predávali len základnú dosku s vysúvacím mechanizmom.

Je nemožné dostať tento stroj hodiť colnicu, pretože by to bolo zadržané na pošte, aby som zaplatil dane, alebo budem zatknutý, keď sa pokúsim vyzdvihnúť.

Takže moja jediná šanca je to prestavať.

Má niekto nápad, ako získať plán vyhadzovacieho mechanizmu?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Namiesto vyvíjania tlaku z jednej strany budete potrebovať matricu v tvare "šišky" (torusu), kde sa na konci cyklu spodok matrice odtiahne a horná tyč pretlačí tabletu cez spodok. Spojovacia tyč z páky na vačku by bola najlepším spôsobom, ako to urobiť
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx za váš tip!
Už vlastním tvar koblihy a robí, ale kvôli nastaveniu, ktoré teraz používam, som schopný vytlačiť len jednu tabletu s veľkým úsilím.
Mám rôzne nápady, ako realizovať mechanizmus alebo aspoň rovnaký ako ten váš, ale na to potrebujem presný plán alebo aspoň fotografiu presného mechanizmu, aby som zistil presné rozmery alebo aspoň to, ako a ktoré súčiastky musím zostrojiť a kúpiť, aby som správne zostrojil vysúvací mechanizmus.
Myslím, že je potrebné zvýšiť výkon, aby sa tabletky vytlačili z formy smerom nahor.
Dostal som aj knihu o tom, ako sa vyrábajú rôzne lisy na tabletky, ale je ťažké (ale nie nemožné) postaviť mechanizmus.
Najlepšie by bolo ručne nakreslený alebo ešte lepšie 3d návrh s presnými rozmermi mechanizmu na prestavbu každej jednej časti.
Cieľom je vyrobiť väčšie množstvo tabletiek za kratší čas.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Získajte matricu s otvorom, ktorý prechádza celým, zablokujte spodnú časť matrice tyčou lineárneho solenoidu. Na koniec zdvihu páky umiestnite tlačidlový spínač, ktoré pri aktivácii (páka úplne dopredu) nerobia nič, ale keď ho deaktivujete (začnete páku ťahať späť), solenoid sa aktivuje, čím sa tyč posunie cez matricu nahor a vytlačí tabletu von. Nie je potrebné vyrábať žiadne zložité diely.
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Viete, že by sa mi tu vlastne hodila pomoc? Potreboval by som vzorec pre roztok polyméru pre moje tabletky. Mám stroj na pančovanie a rozprašovač/vzduchový kompresor, ale potrebujem recept na tekutý roztok na poťahovacie pilulky.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx za všetku pomoc, ale stále musím prísť na to, ako prestavať základnú dosku + vysúvací mechanizmus, ako u vidieť v mojom prvom príspevku. Pozdravy
 

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 26, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
Vytiahnem svoju základnú tabuľu a odfotím ju pre vás, aby ste videli rozmery.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
U m o ž ň u j e t o viac?
 
You must log in or register to reply here.
Top