POMOC V NÚDZOVÝCH SITUÁCIÁCH V OBLASTI BEZPEČNOSTI

the-pope

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mali by sme mať vyhradené vlákno alebo sekciu alebo niečo podobné pre mimoriadne situácie, ako napríklad omylom som zmiešal _ s _ a stalo sa _. Môže mi niekto poradiť, ako neutralizovať _ ... atď...

Na tento účel mi dovoľte, aby som sa s vami podelil o skúsenosť, ktorú práve riešim a dúfam, že som podnikol správne kroky na jej vyriešenie.

V HCl sa mi rozpustil kúsok kovového zinku. Všetko išlo podľa plánu... Potom som našiel ďalšie kúsky niečoho, o čom som si MYSLEL, že je zinok, ale v skutočnosti to bol pravdepodobne hliník.

Po zmiešaní (na horúcej platni) sa objavila modrá pena a zápach chlóru.

Neutralizoval som to vodou a jedlou sódou... dúfam...

Akýkoľvek príspevok je vítaný.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
163
Points
43
bude neskoro, kým získate akékoľvek použiteľné informácie, len to urobí fórum menej užitočným, a ak sú chemici na fóre online, môžete ich kontaktovať osobne, sú spoľahliví a ich služba vám poslúži.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
10
Points
3
Pri práci s hydroxidom sodným po vykonaní redox NaBH4. Počas práce som si všimol, že rukavica sa naplnila vodou. Myslím si, že voda vo vnútri rukavice mohla byť kontaminovaná nejakým nabh4 alebo naoh. Moje ruky vyzerali trochu ako po príliš dlhom pobyte na kúpalisku. Uistil som sa, že som si ich opláchol a po skončení práce som si dal dlhú sprchu.
O pár dní neskôr sa mi začala koža na rukách olupovať a teraz mám hornú časť ukazováka akoby som si ju spálil o horúci povrch. Celkovo mám končeky prstov mierne znecitlivené a majú veľmi hladkú štruktúru. Je to niečo, čoho by som sa mal obávať, alebo to zmizne samo?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
To môže byť na dlhší čas veľmi bolestivé, základné popáleniny sú priemerné, ale nie je nič, čo by sa s tým teraz dalo robiť, okrem používania liekov proti bolesti. Ruku ste mali na pol hodiny alebo dlhšie namočiť do zriedenej kyseliny octovej alebo citrónovej, aby sa neutralizovala ešte prítomná zásada, teraz je už neskoro, len do budúcnosti.
 
Top