dehydratácia hexahydrátu na prípravu bezvodého chloridu hlinitého

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Vyskúšal niekto túto metódu..?

Vezme sa 10 g hexahydrátu chloridu hlinitého a vloží sa do kadičky, pridá sa voda na rozpustenie, aby sa pripravil roztok, do kadičky sa pomaly naleje 95-percentný etanol, po úplnom oddelení kryštálov v kadičke sa v odstredivom separátore vykoná separácia tuhej a kvapalnej látky a získajú sa biele kryštály, konkrétne bezvodý chlorid hlinitý. Koncentrácia etanolu naliateho podľa uvedenej metódy môže byť aj 75 %, 99,5 %. Separácia tuhej látky a kvapaliny podľa uvedenej metódy sa môže vykonať aj inými metódami, napríklad bežnou filtráciou. Nečistoty je možné odstrániť aj filtráciou po príprave vodného roztoku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, ako je to napísané vyššie, to nevidím. Čo je to entrainer? Neviem si predstaviť odstreďovanie hexahydrátu na bezvodý, keď sedí na azeotrope bez entraineru. Nie, neskúšal som to. Neskúšal som však ani skákanie cez mesiac. Ak to bude fungovať, budem to svinstvo predávať na trhu budúci mesiac, je to pekelne drahé na kúpu
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
No, bol som to isté, takže idem to vyskúšať, pretože je to 90 libier za kg, ale hexahydrát hliníka je 130 libier za 5 kg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vidím ju na miestach, kde by som ju skutočne mohol dostať za 100 USD/50 g, čo je asi 85 EUR alebo tak nejako
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Áno o tom, že idem objednať nejaké uvidíme, či to skutočne funguje
 
Top