Domáce laboratórium: Modely odsávacích ventilátorov a filtrov pre domácich majstrov

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Pravdepodobne nechcete dýchať vedľajšími produktmi svojho procesu. Tento príspevok opisuje niekoľko spôsobov, ako sa ho zbaviť.

Predmety: V prípade, že sa jedná o chemický produkt, je potrebné, aby ste sa s ním oboznámili:

KxLJIryWPA

CDZc6uB2Rw
I175LkmH3P
Tieto rúrky sú zvyčajne určené na prefukovanie/vysávanie. Nevysávajú/nevyfukujú vzduch zo strán, ako to robia "koncovky uhlíkového filtra".

4t2JDnTjUy
PqZYKEc529
Nepodarilo sa mi nájsť žiadne fotografie použitia, ale predstavte si to takto:

Vzduch sa vháňa z jedného smeru do fľaše cez vodu (potom sa môže vzduch odsávať alebo nie).
GMcLjxWUPd

Kombinácie

Nasávaciu trubicu - do ktorej sa vháňa vzduch - môžete použiť ako výfuk. Trubicu môžete posunúť čo najbližšie k reakcii/odparovaniu.

)
I9xhfSDt0o
)
Jediná zlá vec je, že sa tu používa koniec uhlíkového filtra, preto musíte celý filter presunúť blízko reakcie. Pravdepodobne by ste to mohli urobiť aj opačným spôsobom: Fúkať do konca uhlíkového filtra, takže na pracovnej strane budete mať nasávaciu trubicu (vedľajšie produkty by sa namiesto nasávania vháňali cez ventilátor do uhlíkového filtra).

Cn1Q8UhrPj
Toto by bola moja vysnívaná zostava:
1. Na svojom konci máte "ľahko použiteľnú" trubicu
2. Chemikálie musia prejsť cez uhlíkový filter skôr, ako sa dotknú ventilátora (niektoré chemikálie nie sú príjemné pre techniku).
3. Bol by tam ďalší vodný filter (v podstate by ste tam mohli pridať akúkoľvek kvapalinu).

Td6QIvkXhC

Tipy na zníženie hluku:
Všetky ventilátory sú bez akýchkoľvek trubíc hlučnejšie. Hliníkové trubice spôsobujú popri plastových najväčší hluk. Existujú však aj izolované trubice, ktoré trochu rekuperujú hluk (rovnaký efekt ako vyzliekanie oblečenia okolo trubíc):

QTFmtzIUsd

XbqQ8WJ7gS
Môžete použiť plastovú škatuľu a vložiť do nej ventilátor. Naplňte ju oblečením. Tým sa výrazne zníži hluk.
Tieto ventilátory sú v podstate len ventilátor s vlastným "izolačným plášťom". Sú podstatne tichšie ako bežné ventilátory (keď sa pridajú trubice).
Väčšina ventilátorov sa točí tak rýchlo, ako rýchlo dostanú napájanie. Ak dostanú menej energie, otáčajú sa menej rýchlo, čím sa zníži hlučnosť.
EJyG0dt9AM

Tipy na zníženie ceny:

  1. Nekupujte tovar v predražených obchodoch s konope (nakoniec zaplatíte až 10x viac). Môžete využiť akýkoľvek obchod pre domácich majstrov (stavebné trhy).
  2. Používajte uhlíkové filtre, ktoré umožňujú výmenu uhlíka (väčšina z nich aj tak umožňuje výmenu uhlíka, ale tie, ktoré sa predávajú v obchodoch s konope, sú zvyčajne zapečatené).
  3. Nekupujte "trubice na zníženie hluku" alebo "tiché ventilátory", fungujú, ale ak máte aj tak oblečenie, ktoré nepotrebujete, nakoniec je lacnejšie len postaviť si vlastnú "izolačnú skrinku" pre ventilátor a lacnejšie je použiť pásku na trubice s oblečením na izoláciu hluku.
 
Last edited:

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Môžete zvážiť aj použitie oxidu hlinitého aktivovaného manganistanom draselným.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nebolo by to rýchlo vynaložené?
 

MrTortoise

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Hádam to závisí od toho, ako intenzívne sa používa. Mne to funguje v malom rozsahu, najmä keď sa musím postarať o vzduch, ktorý vychádza von. Má plochu ≥ 250 m2/g, čo sa zdá byť dostatočne veľké.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dúfajme len, že žiadny začiatočník to neskončí upchaté, keď je to najviac potrebné
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vďaka. Prišiel som na toto konkrétne fórum, aby som zverejnil vlákno " poďme sa porozprávať o funebrákoch". Ešte sa na to chystám, ale dali ste mi pár vecí na zamyslenie. Povedzte mi teda, aké sú výhody uhlíkového filtra? Viem, že znižujú zápach, ale nepotrebujeme v skutočnosti tento vzduch aj tak vypúšťať von? Vidím, že všetky vaše obrázky zobrazujú odstredivé inline ventilátory. Je to štandard z nejakého konkrétneho dôvodu? Mám veľa ďalších otázok, ale dám ich do príspevku. Spýtal som sa ich na váš príspevok, pretože Sú špecifické pre to, čo ste ukázali. Tvoj obrovský bong je novátorský nápad, ale zdá sa, že by bol strašne neefektívny. Väčšinou tieto typy inline ventilátorov strácajú polovicu svojho výkonu v čase, keď odpor dosiahne 2" vodného stĺpca. Čo je nič v porovnaní s odporom vášho bongu.
 
Top