Dúfate, že toto je správne miesto, kde sa môžete opýtať na TLC?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ahojte, chlapci,
Viem, že v poslednom čase kladiem veľa otázok. Som nováčik... iv samozrejme investoval veľa peňazí do tohto hobita a hľadal som TLC.
VŽDY som hovoril, že nerobím chémiu en-mass, aby som ju predával - na rozdiel od väčšiny ľudí tu a tak je to hra na počkanie, keď potrebujem niečo do laboratória, avšak konečne som sa dostal do štádia, keď môžem začať skúmať nejaké terciárne amíny z 500g tryptamínu, ktorý mám.
Myslím, že TLC bude veľkým faktorom pri mojom spracovaní, ak RXN dokončil.

Moja otázka teraz znie takto - potrebujem stopercentne, bezpodmienečne 0,25 % roztok NaCIO v spreji?

Samozrejme, že vlastním bielidlo ako čistiaci prostriedok, avšak je zrejmé, že má v sebe iné veci a musel by byť destilovaný a hádam, že to bude osol kvôli tomu, že s ním budem ťahať všetku vodu a nebudem vedieť koncentráciu. Nemôžem nájsť žiadny vopred pripravený sprej samozrejme.
Môže mi niekto vysvetliť, čo ten sprej vlastne robí? Díval som sa na Toto naozaj užitočné info a hovorí, že mám použiť 0,25 % roztok chlórnanu sodného.
Ešte jedna otázka - čo mám použiť ako knôt? Bude na to stačiť akvarelový papier? Alebo to musí byť nejaký špecifický materiál - v skutočnosti to nepíše a je to v podstate jediná vec, ktorú vám nepovie.
Samozrejme, že nemám žiadne referencie vzhľadom na to, že som len frajer bez oficiálneho laboratória, a tak sú ich zistenia užitočnou porovnávacou fotografiou, avšak budem ju používať hlavne na zistenie, či rxn skončil...
Vďaka, chlapci!
 
Last edited by a moderator:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
po prvé, ako budete destilovať NaClO ? ud stačí destilovať vodu von a potom ju disociovať v podstate len tak, aby ste získali NaCl a klorát. stačí kúpiť slušne koncentrovaný roztok NaClO a zriediť ho.
Určite sa používa ako spotter, aby ste mohli vidieť škvrny.

Čo myslíte tým knôtom? hádam máte na mysli kremíkové platne. nie, tie rozhodne nemôžete nahradiť papierom na vodové farby alebo čímkoľvek iným.
Aspoň si urobte malý prieskum o tom, ako to funguje.

tiež malá rada na okraj, uistite sa, že nepoužívate eluenty, v ktorých sú zlúčeniny príliš rozpustné, inak sa škvrny dostanú príliš ďaleko.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nie, nemám na mysli platne týkajúce sa "knôtu" - na schéme, na ktorú som sa pozeral, mali stacionárnu fázu (kremíkové platne) a mobilnú fázu (rozpúšťadlo alebo jeho zmes), ktoré potom vložili do vane a použili "knôt" za platňou, ale nedotýkajúci sa, aby rozpúšťadlo mohlo cestovať hore a premeniť sa na plyn...možno si pletiem schému - takže stačí vložiť do rozpúšťadla vopred pripravené kremičité platne so škvrnami - uistiť sa, že sa škvrny nedotýkajú rozpúšťadla, a potom ich zakryť, aby rozpúšťadlá putovali hore kremeňom na skle?
Ak sa pozriem (odfotografujem) na platne pod UV žiarením, znamená to, že nepotrebujem NaClO? Je to len ďalšia vec, ktorú treba kúpiť, a ak nepotrebujem vidieť výsledky pod normálnym svetlom, znamená to, že ju nepotrebujem? Asi by som to mal skúsiť a zistiť...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Dobre, no knôt vlastne nie je nič iné ako kúsok filtračného papiera na stene nádoby, v ktorej vykonávate TLC, a musí sa dotýkať rozpúšťadla a nasycovať atmosféru vo vnútri výparmi rozpúšťadla. to je jednoduché. Škvrny by sa mali vždy nanášať pomocou kapilárnej trubice. UV lampa na vytvrdzovanie nechtov je najlepšou náhradou za chemikálie, ktoré by sa mohli rozprašovať, a ak si ju zaobstaráte, určite mi poďakujete, a nie je až taká drahá. Mne sa napríklad zdá, že si nemôžem dovoliť balenie platničiek a momentálne sa mi niečo deje a ani neviem, aké by malo byť správne načasovanie, keďže nemám žiadne referencie. NaOCl sa dá ľahko zohnať bez parfumácie a iných prísad, ale vo vodnom roztoku.
 
Top