Ako veľmi som to pokazil? Problémy po splynutí....

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Po splynovaní separačného lievika, v ktorom sa nachádza toluén obsahujúci voľnú bázu MA, suchou HCL som do stupňovitého lievika pridal 20 ml dH2O a nechal oddeliť. Pri testovaní aq vrstvy som si všimol 2 veci: moje pH sa napriek opakovanému splynovaniu stále nachádza v základnom rozsahu. Okrem toho do lievika spadol malý kúsok hadičky, čo som si všimol až po pridaní dH2O...

Mal by som jednoducho zmeniť základ a začať odznova?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Pre istotu odparte vrstvu vody, ak ju ešte máte. Inak si myslím, že stačí vysušiť váš toluén/MA s nejakou epsomskou soľou a skúsiť opäť plyn a počkať na zrážky, nemal by sa znovu bazírovať a extrahovať. Dostali ste snehové zrážky pri plynofikácii? To je vaša výpovedná hodnota.
 

KhemicallyChallenged

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ospravedlňujeme sa za oneskorenú odpoveď. Mali ste ešte aq vrstvu, ďakujem (vložte sem prípadne vyššiu moc). Išlo mi predovšetkým o to, že toluén možno do určitej miery rozpustí kus hadičky, keďže bola dosť... húževnatá, keď som ju vytiahol z lievika. Všetko dobré sa skončí dobre, odparil som aq vrstvu, potom rozpustil v horúcej IPA, pridal studený acetón, nechal odstáť asi 12 hodín a nemyslím si, že to chutilo po plaste....
 
Top