Ako pripraviť/vyčistiť acetón zakúpený v obchode pred syntézou?

How do you prepare/purify store-bought acetone before synthesis?

  • -Use without preparation/purification

    Votes: 15 20.8%
  • -Use with purification (drying or/and distillation)

    Votes: 37 51.4%
  • -Use U.S.P. (Purissimum 99%+) grade from chemical store

    Votes: 18 25.0%
  • -Don't use (isn't required)

    Votes: 2 2.8%

  • Total voters
    72

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Dobrý deň všetkým. Tím BB Fóra vás pozýva, aby ste sa zúčastnili na našom anonymnom prieskume.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
V obchode s dolármi majú "100%" acetón za približne 4 usd za 375 ml. Keď je otvorený, používam ho na extrakcie a veci, pri ktorých je bezvodý acetón menej dôležitý
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Možno vás to šokuje, ale nie všetci žijeme v Amerike. acetón podlieha zákonu EÚ o výbušninách, kategórii 3, ak si dobre pamätám.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To si zo mňa robíte srandu !?!? Pošlite mi nejakú vec, ktorú nemôžem ľahko zohnať, a ja vám pošlem škatuľu acetónu, ktorou odstránim z obrazovky odtlačok a vytlačím nálepky, na ktorých bude napísané, že je to ( čokoľvek chcete)
W1ugZLVr4D
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ak chcem, môžem si ju kúpiť podľa IBC, ale ďakujem. len hovorím, že tu sú veci ako acetón, kyselina sírová, chlorovodíková trochu obmedzenejšie, než aby boli dostupné vo Walmarte
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Zaujímalo by ma, či by mi niekto nechcel objasniť význam tried acetónu.

Videl som odlakovač na nechty, o ktorom hovorí Frit Buchner, ale Amazon má 100 % acetón triedy ACS (zodpovedá Výboru pre analytické činidlá) a ja som videl analytickú triedu (ktorá je hádam najčistejšia).

Mal by som sa zaujímať o rôzne triedy acetónu? Pretože sa mi nezdá, že by to bolo pre naše účely dôležité.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Záleží na tom, čo s ním robíte. pri niektorých aplikáciách, napríklad pri zrážaní solí, by vám trochu zvyškovej vody vadilo, ale pri vyplachovaní kadičky alebo pri výrobe zrážacieho roztoku kyseliny sírovej 1-2 % nič neurobia. vždy predpokladajte, že váš acetón má v sebe stopy vody, je hygroskopický, niekoľko kusov sušiaceho prostriedku alebo sít bude strednodobo fungovať skvele, aby váš acetón zostal suchý
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Takisto doň teraz dávajú dentóniumbenzoát, čo je trpké očakávanie. Zrejme aby odradili domáce zvieratá a deti, nepíšu to veľmi nahlas, ale je to na zadnej strane. Dentóniumbenzoát je v acetóne sotva rozpustný, ale už pár častíc na milión zničí chuť všetkého, čo sa ním pokúšate vyčistiť. Môžete ho použiť, ale budete chcieť potom urobiť niečo iné. Rozpusťte vo vriacom izo a zrazte, potom opláchnite niečím iným.. z tohto dôvodu sa uprednostňuje trieda acs
R.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Destiláciou z anhydridu bóru možno získať acetón s koncentráciou približne 18 ppm podľa J. Org.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Našťastie mám možnosť kúpiť 99,9 % acetón z jednej z krajín EÚ. Cena z obchodu je približne 5 EUR. Ak však zahrnieme poplatok za kvapku a doručenie, bude to o 5 až 10 EUR navyše za 1 l, závisí to od objemu.
 
Top