Koľko problémov spôsobuje objednávanie metylamínu

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Dobrý deň všetkým
Aký problém alebo ťažkosť je objednať nejaký metylamín Hcl alebo roztok online ?
A ako to užitočne poslať ?
Pretože chápem, že keď je metyamín roztok kvapalný, potom je vysoko horľavý.
A je pre mňa bezpečnejšie objednať roztok alebo hack ?
Som nováčik, tak sa snažím pochopiť.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Odkiaľ ste? V USA alebo EÚ je to veľký problém. Ale ak ste v Indii alebo Číne, problém nie je veľký.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Súhlasím s tým. Pokiaľ viem, vlastniť metylamín nie je v EÚ nezákonné, hoci podľa zákona musíte na jeho objednanie vyplniť vyhlásenie konečného používateľa.

Existujú spoločnosti, ktoré ho aj tak predávajú, ale aj tak je prichytenie s veľkým množstvom metylamínu problém, či si to človek prizná alebo nie. Metylamín vo veľkých množstvách sa väčšinou používa skôr v priemysle ako v jednoduchej domácej chémii. Takže sa budú pýtať.

Z technického hľadiska však nie je jeho vlastnenie nezákonné. Myslím, že aj keď je to legálne, stále by ste za to mohli byť nejakým spôsobom obvinení. Zdá sa, že teraz zvyčajne prekračujú hranicu ohýbania zákonov, takže všetko, čo sa týka chémie, je nezákonné. Som si istý, že keby chceli, mohli by niečo vytiahnuť.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Ak to nebude legálne, tak sa to nebude predávať, ale je to tak.
Ako si myslíte, že tu ľudia získavajú metylamín? Robbovým vlakom alebo niečím podobným?
 

Mind

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Prečo si objednávať niečo, v čom je len málo legitímneho použitia a okolo čoho sa vznáša taký obrovský mrak podozrenia?

Každopádne, toto sa dá tak ľahko vyrobiť, až to vyráža dych... Kilogramy tejto nádhernej krásnej veci sa dajú (zdôraznil som ľahko) syntetizovať len za pár hodín (nepočítajúc čas vychladnutia reakčnej nádoby).

Trochu chloridu železitého ako katalyzátora, MeOH, NH4Cl a dH2O pri vysokej teplote a vysokom tlaku.

Pre kilogram alebo menej naraz som zistil, že s malou úpravou, pridaním SSR a digitálneho PID regulátora (Rex-C100), perfektne fungujú malé stolové pece.

A pre tých, ktorí by ma chceli vypočúvať, pokiaľ ide o podrobnosti týkajúce sa tejto jednoduchej syntézy metylamínu, na ktorú som sa práve odvolával a/alebo na ktorú som narážal...

Použil by som oceľové rúrky s priemerom 2 palce, v ktorých je na každom konci závit, 6-10 palcov dlhý úsek rúrky, ktorý sa zaskrutkuje do 2 palcového trojhranu. Ďalšie dva otvory na sú upchaté závitovými zátkami a koniec dĺžky rúrky a ktorý je so závitom, má tiež závitovú koncovku. Pri prvom použití nezabudnite namočiť do HCL, aby ste odstránili všetky alebo akékoľvek povlaky.

Nie veľmi technologicky, ale celkom účinne by som umiestnil Nádobu rxn pod pneumatiku vozidla a na otvorenie nádoby použil veľmi dlhý rúrový kľúč, čo najväčší.

A práve vtedy by som navrhol a odporučil....to... TFSE (Google alebo ekvivalent)

Pokiaľ ide o teplotu a čas, 2 hodiny pri 300C.. a nikdy som si nevšimol, že by reakcia bola veľmi vyberavá, pokiaľ ide o teplotu alebo čas.

A po všetkých tých rokoch, desaťročiach, ma stále udivuje, že mám pocit, že som jediný človek, ktorý si obľúbil a zamiloval túto konkrétnu syntézu.

Keby som len mohol objaviť alebo vyrobiť takú jednoduchú syntézu fenyletylamínu z jedného hrnca, pri vysokej teplote a vysokom tlaku, ako je táto syntéza metylamínu.
 
Top